Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mini ciągle notuje imponujące wzrosty

Opera Mini ciągle notuje imponujące wzrosty

WitekT 28 Maja 2010 09:26

0 0

W ciągu dwóch tygodni od premiery, ponad 2,6 mln użytkowników iPhone’a ściągnęło Operę Mini. To sprawiło, że nastąpiły przetasowania w TOP10 krajów, w których najwięcej użytkowników korzysta z tej przeglądarki.

W kwietniu z Opery Mini na całym świecie korzystało 58,9 mln użytkowników - o 6,6% więcej niż w marcu i aż o 152% więcej niż 12 miesięcy wcześniej. W kwietniu użytkownicy obejrzeli 26,3 mld stron (wzrost o 1,6% w skali miesięcznej i o 203% w skali roku). Serwery Opery pobrały 3,7 petabajta danych i skompresowały je do 398 terabajtów (wzrost o 164% w ujęciu rocznym).




10 krajów, w których jest najwięcej użytkowników Opery Mini, to Rosja, Indonezja, Indie, Chiny, Ukraina, USA, RPA, Nigeria, Wietnam i Wielka Brytania.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18. ~  2010-05-28 11:09:36  host: 81-219-228-74.adsl.inetia.pl

    No jasne, że nie. Zresztą dla głupkowatego pisania 'play sssie, orange roxx' nie ma sensu. Ale przy wałkach jakie ludzie odstawiają na allegro już tak. Modem/telefon bez żadnych powiązań z prywatną kartą sim której używam na codzień, prepaid, za 100zł dowód słupa na konto w banku, zamrożone konto na alledrogo z jakimiś gwiazdkami i droga wolna. Kiedyś we Wrocku wpadli goście którzy kręcili w ten sposób wałki, mieli kilkanaści kont w bankach, modemów, kart i handlowali nieistniejącym towarem. Wpadli, bo po 1. zgubiła ich chciwość, po 2. nadawali ze stałej lokalizacji, wynajętego mieszkania.

  • 0

    19. ~marek  2010-05-28 11:54:51  host: 77-253-183-2.adsl.inetia.pl

    OPERA to najlepsza przeglądarka mobilna, ale też na PC! testowałem przez kilka dni Chrome i z tego się nie da korzystać! o frajerfoxie nie wspomne to to bida z nędzą w porównaniu do Opery.

  • 0

    20. ~  2010-05-28 12:07:23  host: 81-219-228-74.adsl.inetia.pl

    Przy fajerfoksie trzymają mnie takie rozszerzenia jak adblock plus, noscript, flashget, greasemonkey, stylish, gmail manager - jakoś nie zanosi się abym w przyszłości miał zmieniać przeglądarke. Na win7 z prostym e5200 i 4gb ram śmiga jak szalony.

  • 0

    21. ~  2010-05-28 12:08:51  host: 81-219-228-74.adsl.inetia.pl

    Chociaż kiedyś, jak miałem xpeka i athlona 1800+ z 512mb ram to narzekałem na zasobożerność foksa.

  • 0

    22. ~anonim  2010-05-28 12:22:50  host: 86-42-n1.aster.pl

    @20 funkcjonalność prawie wszystkich dodatków, które wymieniłeś, Opera ma wbudowaną... :)

  • 0

    23. ~  2010-05-28 12:27:05  host: 81-219-228-74.adsl.inetia.pl

    No właśnie to 'prawie' powoduje, że jakoś nie śpieszy mi się do zmian.

  • 0

    24.  2010-05-28 12:49:51

    ***12 , wszystko dziala w obie strony , ktos kiedys wymyslil takie powiedzenie , ze kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Jest jeszcze drugie - dopoki zly czyn nie dojrzal , dopoty glupiec mysli o nim , ze jest slodki jak miod.

  • 0

    25. ~  2010-05-28 12:52:21  host: t08-06.opera-mini.net

    dzieci neo nie zauwazyły, ze temat o przeglądarce mobilnej? a ten o prostym procku 5200 i firefoxie to mnie rozwalił. na urzadzeniach mobilnych opera wiedzie prym, na razie ciezko o godnego konkurenta.

  • 0

    26.  2010-05-28 12:55:31

    Ja mam PIII800 z grafiką ATI sprzed 10 lat (pewnie z 16 MB pamięci) i mi IE8 jakoś śmiga jeszcze ;-)

  • 0

    27. ~  2010-05-28 13:54:15  host: t22-16.opera-mini.net

    Ja mam 12gb ramu, 8 rdzeniowego procka Intel i14 z zegarem 4.0 i grafikę Ati radeon 6656 4gb, dysk 50tb i mi się Opera mini tnie, co poradzić, mam za słabego kompa? Pójdzie mi na tym złomie jakaś gra?

  • 0

    28. ~ala  2010-05-28 15:24:44  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    niech Opera POWIE co się robi na ich serwerach jak jest SSL/HTTPS i JEST optymalizacja.... za friko nie robią tego...

  • 0

    29.  2010-05-28 16:31:48

    W tel. Opera błyszczy, a na PC Firefox

  • 0

    30. ~a;a  2010-05-28 16:39:28  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    29.Play - chyba Chrome nie masz... a popatrz jak FF zżera RAM

  • 0

    31.  2010-05-28 16:42:33

    30. Mi to nie przeszkadza, na EDGE działa wporządku z porównaniem Chrome.

  • 0

    32.  2010-05-28 17:14:41

    FF to już stara przeglądarka, ale niech sobie tam każdy używa co chce.

  • 0

    33.  2010-05-28 17:19:13

    kwistas.I w tym się zgodzę, każdy ma swoje upodobania, relacje, wrażenia. Znam takich co używają Safari, a nawet IE9 i co mam im zabronić? Nie, Każdy ma wolność wyboru ku swojemu gustowi.

  • 0

    34. ~Moon  2010-05-28 21:51:26  host: t24-09.opera-mini.net

    Kompresja jest ogromną przewaga opery mini. Zastanawia mnie tylko jak wyglada bezpieczeństwo danych bankowych, gdy logujemy sie przez Operę mini.

  • 0

    35.  2010-05-28 22:00:57

    34.Normalne a jakie?

  • 0

    36. ~a takie  2010-05-31 09:47:34  host: v05-16.opera-mini.net

    35: ze przepuszczasz dane przez serwery Opery, gdzie oprócz kompresji nie wiesz co jeszcze może się z nimi dziać :)

  • 0

    37. ~Symbianowiec Damian Nokia E61  2010-09-05 09:57:30  host: user-188-33-82-204.play-internet.pl

    Najmniej wolnych zasobow tj. RAMU zarowno na telefonach, jak i na komputerach potrzebuje wbudowana przegladarka, czyli na telefonach zwykle BlueConnect, a na komputerach Internet Explorer 6. Inne przegladarki typu Opera, Opera Mini, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Skyfire, Internet Explorer 7, 8, 9 potrzebuja zdecydowanie wiecej wolnych zasobow. Dla starych komputerow z np. 64, 128 lub 256 MB RAM, 700 MB pamieci wirtualnej SWAP i procesorem powiedzmy 697 MHz polecam uzywac wbudowanej przegladarki, a jesli takowa nie obsluguje nowoczesnych stron WWW, to wtedy jesli w komputerze wbudowana przegladarka to np. Internet Explorer 5, polecam aktualizacje do wersji 6, a jesli wbudowana to Internet Explorer 6, polecam aktualizacje do wersji 7, a jesli wbudowana to Internet Explorer 7, polecam aktualizacje do wersji 8, o ile 7 nie obsluguje nowoczesnych stron WWW. A jesli mamy Internet Explorer 8 i chcemy miec jeszcze nowsza, polecam aktualizacje do wersji testowej 9. A jesli nie aktualizacja Internet Explorera, to instalacja Opery, jesli nie Opera, to Mozilla Firefox, jesli nie Mozilla Firefox to instalacja Service Pack 2 lub od razu Service Pack 3 i instalacja Google Chrome lub Safari. A tak wracajac do tematu, to Opera Mini jest doskonala i w niektorych sprawach lepsza od wbudowanej przegladarki BlueConnect, chociaz takowej uzywam...!!! Ale i tak Opera Mini jest doskonala i rzadzi!!! Opera Mini RuleZZ!

Dodaj swoją opinię