Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

Opera Mini 6 i Opera Mobile 11

Ringu 22 Marca 2011 08:46

0 0

Opera wydała najnowsze wersje swoich przeglądarek internetowych przeznaczonych na urządzenia mobilne: Mini 6 i Mobile 11.

Z Opery korzysta 100 milionów użytkowników na całym świecie. Program działa na ponad 3 tys. modelach urządzeń.



W najnowszej wersji poprawiono interfejs użytkownika, usprawniono przewijanie stron i ich powiększanie (także poprzez multitouch). Dostępna jest edycja przeznaczona specjalnie na wielkoekranowe urządzenia dotykowe typu tablet. Dodano także opcje ułatwiające dzielenie się treściami w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.




W przeglądarce Opera Mobile zastosowano ten sam silnik, jak w stadardowej, pecetowej wersji przeglądarki.

Nowa Opera Mini 6 jest dostępna dla telefonów obsługujących Javę, a także na platformy Android, BlackBerry i Symbian S60. Bardziej zaawansowana wersja Opery - Mobile 11 będzie działać na Androidzie, Symbianie, Windowsie 7, MeeGo i Maemo.

Programy można podbrać ze strony m.opera.com.

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 67
  • 0

    50. ~  2011-03-22 21:30:18  host: p15-09.opera-mini.net

    42 a ja ci mówię że mam dwie.

  • 0

    51. ~  2011-03-22 23:53:09  host: z26-15.opera-mini.net

    u mnie tam są 3 wielkości czcionki do wybrania.

  • 0

    52. ~Derick  2011-03-23 01:00:23  host: 87-207-122-178.dynamic.chello.pl

    Gdzieś czytałem że wersja PL ma usunięta opcje wyboru najmniejszej czcionki, bo powodowała błędy w naszym języku, więc może EN ma 3 a nasza tylko 2 czcionki do wyboru? Możecie to potwierdzić bo jeszcze nie testowałem? Dam linka do wyboru wersji, bo widzę że niektórzy są tu bardzo nieporadni. http://www.opera.com/mobile/download/versions/

  • 0

    53.  2011-03-23 07:52:57

    Wersja polska ma również 3 wielkości czcionki. 100% pewne.

  • 0

    54. ~JA  2011-03-23 08:15:46  host: h87.ds9.univ.gda.pl

    Czyli używania Windows Mobile już się nie pochwala widać.

  • 0

    55. ~  2011-03-23 15:26:15  host: z25-14.opera-mini.net

    28 mi też Opera sugerowała zainstalowanie tylko opery 4.2, wystarczało zainstalować odpowiedni certyfikat z ich strony i po krzyku, od tamtej pory instaluje mi przeglądarkę bez problemu. Telefon do SE w610i więc już dość stary ma ponad 4lata.

  • 0

    56. ~  2011-03-23 15:26:44  host: z25-14.opera-mini.net

    28 mi też Opera sugerowała zainstalowanie tylko opery 4.2, wystarczało zainstalować odpowiedni certyfikat z ich strony i po krzyku, od tamtej pory instaluje mi przeglądarkę bez problemu. Telefon do SE w610i więc już dość stary ma ponad 4lata. /kwistas

  • 0

    57. ~  2011-03-23 22:49:58  host: z25-13.opera-mini.net

    Spece od wszystkiego na Telepolis dali jak zwykle popis braku kompetencji, zaradności i umiejętności obsługi najprostszych rzeczy, np Opery Mini. Na szczęście na portalu, mimo tego, ciągle jest jeszcze kilka osób, które wiedzą co piszą. Gdyby nie oni nie warto by było czytać komentarzy.

  • 0

    58. ~damian  2011-03-24 00:52:12  host: 178-36-144-5.adsl.inetia.pl

    niestety flash nie działa pod Symbian :( trochę lipa. Nie wiem czemu po zakończeniu pracy i ponownym uruchomieniu przywraca mi poprzednia stronę / E 51

  • 0

    59. ~Derick  2011-03-24 14:22:20  host: 87-207-122-178.dynamic.chello.pl

    @53 - Na pewno otwarłeś i pracowałeś na Operze Mini 6? Ja właśnie testuje i mam 2 wielkości czcionki do wyboru. Obecnie mam wrzucone na fona 4 wersje OperkiM - jeżeli też ktoś ma podobnie, to za każdym razem trzeba zmienić skrót w widżecie, czy tam skrótach własnych na plupicie, lub jak tam ktoś ma jeszcze inaczej ustawione... Wersje odpalonej Opery sprawdzamy klikając w przeglądarce w przycisk pomoc i wybieramy "O Operze" - pokaże nam wtedy wersje odpalonej przęglądary... Jeśli w ten sposób uzyska się pewność uruchomionej wersji i nadal są różnice co do sporu 3 czy 2 rodzaje czcionki, to ja już nie wiem... Wygląda na to że jednak coś skopałeś.;-)

  • 0

    60. ~Derick  2011-03-24 16:46:41  host: 87-207-122-178.dynamic.chello.pl

    Hmm,.. prawdopodobnie może być też tak, że wersja na jave a ja z takiej korzystam, ma tylko średnią i dużą (tu mała powodowała złe wyświetlanie polskich znaków i dlatego ją wywalili)a na fonach z systemami możliwe że są 3 wielkości czcionek do wyboru. :-) Na Nokii C3-01 Touch and Type sprawuje się Ok, tylko niezbyt dokładnie działają blisko siebie leżące malutkie przyciski na stronach - nie wiadomo czyja to wina, fonu czy przeglądarki..? Druga spraw to to że; filmy na YouTube odpala tylko w niskiej jakości 3gp a przeglądarka wbudowana wyświetla na stronie przyciski do wyboru jakości filmu... Tam filmy w wysokiej wyglądają już naprawdę nieźle,.. więc trochę szkoda że nie ma takiej obsługi jak wbudowana.

  • 0

    61.  2011-03-25 08:20:46

    52. ~Derick - ja korzystam w zasadzie tylko z najprostszej wersji - wcześniej 3 teraz 4 (4.3 po ostatnich nowościach) i mogę powiedzieć, że zawsze w ustawieniu najmniejszej czcionki znikały polskie (i w ogóle narodowe znaki - niemiecką wersję u szwagra też widziałem) - pojawiały sie "krzaczki" w miejscach występowania znaków narodowych.

  • 0

    62.  2011-03-25 08:42:44

    W wersji 4.3.24214 na E61i można wybrać czcionkę średnią, dużą i bardzo dużą ;-)

  • 0

    63.  2011-03-25 08:44:55

    kiedyś była mała, średnia, duża - chyba. Jeśłi ktoś chce się pobawić, mogę podesłać starsze wersje ;-) Tylko po co, jak jest 4.3, w której na średniej wszystko jest w porządku?

  • 0

    64. ~maniek  2011-03-28 10:54:28  host: z03-11.opera-mini.net

    Da się ustawić polskie znaki w klawiaturze opery mini 6 na symbiana?

  • 0

    65. ~  2011-04-01 04:59:33  host: p16-03.opera-mini.net

    Kłócicie się co jest lepsze. Przecież to wszystko zależy od naszych telefonów.

  • 0

    66. ~Android  2011-04-01 05:06:34  host: ptcnat.era.pl

    54. A kiedykolwiek pochwalało się używanie Winzgrozy? Nie.

  • 0

    67. ~  2011-04-01 09:30:14  host: z06-07.opera-mini.net

    opera jest najlepsza

  • 0