Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mini 5 beta 2 dla Androida już do pobrania

Opera Mini 5 beta 2 dla Androida już do pobrania

Q! 15 Marca 2010 09:35

0 0

Opera udostępniła swój sztandarowy produkt - przeglądarkę Opera Mini - dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Google Android. Zaprezentowana wersja obsługiwana jest przez system natywnie.

Opera Mini 5 beta 2 oferuje to, co już dobrze znamy z jej wydań dla innych platform. Znajdziemy tu zatem możliwość przeglądania stron w zakładkach, menadżera haseł i zakładek czy funkcję Speer Dial, która wyświetla miniaturki najczęściej odwiedzanych stron na jednym ekranie.

Oprócz tego Opera Mini dla Androida standardowo oferuje kompresję danych przy pobieraniu stron, która, według producenta, może sięgać nawet 90%.




Operę Mini 5 beta 2 pobrać można z poziomu sklepu Android Market lub wpisując adres m.opera.com/next w przeglądarce systemowej.

Warto przypomnieć, że niedawno ukazała się podobna wersja natywna przeglądarki Opera Mini dla systemu Windows Mobile. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 2

    1.  2010-03-15 09:38:55

    I śmiga całkiem fajnie.

  • 1

    2. ~bulbul  2010-03-15 09:40:29  host: cyl114.internetdsl.tpnet.pl

    czytałem o tym na telix kilka dni temu... i od kilku dni korzytsam.... POLECAM! działa bardzo dobrze....

  • -1

    3.  2010-03-15 09:44:39

    Spierac sie z inzynierami Opery nie bede , ale chyba co najwyzej wykorzystany jest tu NDK , tworzone sa funkcje opakowujace a i tak cala przegladarka dziala bo musi dzialac przez wirtualna maszyne Dalvika wiec nie natywnie? Sama przegladarka swietna , czy komus udalo sie uzyc klasycznych skrotow z * i # uzywajac klawiatury G1?

  • 1

    4. ~mirekb  2010-03-15 10:08:12  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    najlepsza przeglądarka mobilna na świecie..są małe niedoróbki-mnie np nie podoba sie na moim terminalu ze 5beta2 nie obsługuje: najczesciej wybieranych stron,nie ma mozliwosci zaznaczenia textu dla potrzeb kopiuj/wklej,dlatego wracam czasem do 4.2..nie rozumiem dlaczego ie czy firefox nie myslą o mobilnych przegladarkach??

  • 1

    5.  2010-03-15 10:09:28

    Od jakiegoś czasu używałem Opera mini na różnych telefonach,ale wtedy była ona napisana na klawiaturę numeryczną z telefonami o małym wyświetlaczu Opera Mini 5 Beta na Androida jest ewidentnie napisana na telefon z dużym ekranem dotykowym, przez co interfejs jest wyranie poprawiony, a sama przeglądarka wręcz niezastąpiona dla osób korzystających z wolnego łącza lub ograniczonej paczki danych. Po prostu nie można jej nie mieć w telefonie!

  • 1

    6. ~Longman  2010-03-15 10:13:16  host: adcw24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @mirekb(4), właśnie dlatego jest to nazywane wersją beta bo może zawierać błędy ;-) Co Mozilli na telefony to tu trochę jest na ten temat: http://en.wikipedia.org/wiki/Firefox_for_mobile Przyznam, że Opera to moja ulubiona przeglądarka i to nie tylko na komórce ale też a desktopie (uwaga reklama ;-) http://my.opera.com/desktopteam/blog/)

  • 1

    7.  2010-03-15 10:23:12

    na Magic'u rewelacja, ale czy da sie jakos powiekszac obraz???

  • 1

    8.  2010-03-15 10:26:10

    @7 juz znalazlem

  • 1

    9. ~Sam  2010-03-15 11:08:21  host: 188.33.152.226

    ale ciągle lipa, bo Flash nie chodzi, więc np. w Samsungu Galaxy, za diabła nie mam Flasha... Może jest coś, a ja nie wiem?

  • 1

    10.  2010-03-15 11:15:12

    Działa bardzo dobrze na Magicu. Swietnie uzupełnia się z googlowskim Chromem, który po ostatniej aktualizacji (wraz z nowym ROMem z Sense UL dla Magica) dostał obsługę flash oraz multitouch. Trochę słabo obsluga zakładek. Po synchronizacji i zaciągnieciu zakładek nie są one w kolejności w jakiej maiłem je ustawione na MO 4.2 ale alfabetycznie. I co gorsza nie idzie ich poprzestawiać tak aby u góry byłe te które przeglada się najczesciej. Dobrze, że na stronie startowej "Start Page" można ustawić ikonki z kilku stron aby mieć do nich szybki dostęp.

  • 1

    11.  2010-03-15 11:15:58

    Ad 9 Zadna Opera Mini na żadnym telefonie nie obsługuje flasha.

  • 1

    12. ~Sam  2010-03-15 11:22:41  host: 188.33.152.226

    Do 11. Dzięki, ale może ktos wie czy "cokolwiek" będzie obsługiwało Flasha na Androidzie typu Samsung Galaxy?

  • 1

    13. ~Longman  2010-03-15 11:41:39  host: adcw24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @rcicho(10), te zawirowania z zakładkami to chyba nie jest wina tej przeglądarki per se. Najnowszy build RC desktopowej Opery 10.51 też robi jakieś czary-mary z zakładkami Opery Mini które tkwiły w folderze "Opera Mini". Mam wrażenie że coś jest grzebane na serwerze Opery, odpowiedzialnym za synchronizację.

  • 0

    14.  2010-03-15 16:54:41

    Co do zakładek, to co za problem przepisać ręcznie. Zresztą łatwo się je dodaje z historii. Jedyny mankament to jeszcze nie potrafię wyczuć, kiedy mi otworzy link, a kiedy zrobi zliżenie, bo czasami nie reaguje tak jak bym się spodziewał ;-)

  • 0

    15.  2010-03-15 21:22:50

    Szkoda, że tyle czasu męczą tą betę 2. Już powinna być beta 3 lub stabilna wersja. Opera Mini 4 powstawała dużo szybciej.

Dodaj swoją opinię