Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mini 5.1 dla Windows Mobile

Opera Mini 5.1 dla Windows Mobile

LuiN 9 Września 2010 21:50

0 0

Opera wydała kolejną wersję Opery Mini dedykowaną urządzeniom z systemami operacyjnymi Windows Mobile.

Wersja 5.1 aplikacji przynosi wiele istotnych zmian, do których należą: możliwość ustanowienia Opery Mini główną przeglądarką systemową, obsługa ekranów o wysokiej rozdzielczości, poprawione algorytmy renderingu stron, obsługa akcelerometru i dodatkowe opcje konfiguracyjne dla zaawansowanych użytkowników.

Nowa Opera Mini działa na telefonach z systemami Windows Mobile 2003 SE, Windows Mobile 5.x i Windows Mobile 6.x. Tradycyjnie już przeglądarka oferuje kompresję wyświetlanych treści obniżającą wielkość transferu o nawet 90%.




Darmową aplikację najłatwiej można pobrać wpisując adres m.opera.com w przeglądarce internetowej telefonu. Witryna automatycznie rozpozna nasz telefon i zaproponuje dedykowaną wersję aplikacji.



Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~  2010-09-09 22:17:35  host: t18-02.opera-mini.net

    Właśnie piszę z mojej omni 2 z zainstalowaną operą mini 5.1 i mam bardzo częste problemy z zawieszaniem się stronki gdy chcę ją przewinąć i czasami sporo trwa załadowanie strony z obrazkami. Jest jeszcze taki mały zgrzyt że obrazki nie ładują odrazu tylko chwilkę potem. Dobrze zrobili też to że stronki można bardzo szybko przewijać bo w 5 beta trzeba było sie namachać palcem. Ogólnie bardzo dobra przeglądarka.

  • 0

    2. ~andi  2010-09-09 22:27:49  host: t18-06.opera-mini.net

    ja natomiast piszę z HTC HD2 i wszystko działa idealnie.

  • 0

    3. ~Thunderer  2010-09-09 23:06:08  host: t18-02.opera-mini.net

    Taka moja omnia widać jest "zamyślona". Zauwarzyłem jeszcze że gdy użyje landscape to stronki nie rozciągają się tylko wyświetlaja tak jak w trybie pionowym, no ale większość stron dobrze mi wyświetla. Nie wiem czy takie błędy są wbudowane w telefon czy w opere ale prędzej to że samsung niedopracował kolejny telefon.

  • 0

    4.  2010-09-09 23:13:45

    Opera 5 dla Androida chodzi wybornie. Używam jej 10 razy czesciej niż wbudowanego Chroma lite.

  • 0

    5. ~John  2010-09-10 06:55:16  host: t21-10.opera-mini.net

    Dziala sprawniej niz beta, ale czesc stron nie dopasowuje do szerokosci ekranu. W becie wszystkie strony byly dopsowane *maly ekran* np. m.gazeta.pl

  • 0

    6. ~  2010-09-10 09:52:04  host: t13-07.opera-mini.net

    a ja po zaadowaniu mam dokladnie ta sama wersje z marca, jakim cudem ladujecie wersje 5.1??????

  • 0

    7. ~Lucas  2010-09-10 10:05:42  host: 217.116.104.6

    Na co komu Opera Mini, skoro jest Opera Mobile z funkcją Opera Turbo? Dla mnie zbędne narzędzie...

  • 0

    8. ~  2010-09-10 10:14:03  host: t06-12.opera-mini.net

    acha - okazuje sie, ze stara jest w folderze Opera 5 a nowa Opera (dziwne bo bez nr.5) Ale sam nie wiem czy nie poceka na brdziej dopracowana wersje. Przedtem przy zmianie wszystko przchodzilo, teraz ma czyste, zerowe zakladki, kanaly, itd... to lekki przegiecie. Faktycznie, np w Twitterze nie dopasowuje sie tak jak poprzednio, co jest zadziwiajce, bo to ma byc lepsza wersja. Nie dosc, gdy chce przejsc na widok normalny (nie mobilny), to przegladarka po prostu sie wylacza.......

  • 0

    9. ~  2010-09-10 16:48:14  host: user-188-33-17-12.play-internet.pl

    czy komuś także się wyłącza aplikacvja przy próbie przejścia do widoku 'dużego/całej strony'? Próbowałem wszystkiego i rezultat ciagle ten sam....

  • 0

    10. ~Symbianowiec Damian Nokia E61  2010-09-12 07:01:51  host: user-188-33-175-32.play-internet.pl

    Ja natomiast posiadam Nokie E61, Nokia E61 posiada Symbiana 9.1 OS 3.0, posiada tez wbudowana przegladarke BlueConnect. Mam zainstalowana tez Opere Mini i Opere Mobile, wiec do wyboru mam 3 przegladarki. Najczesciej korzystam z wbudowanej, gdyz dla mnie jest ona najwygodniejsza, najbezpieczniejsza i w ogole najlepsza i to wlasnie przez nia napisalem ten komentarz. Ale nie tylko dlatego. Wbudowana przegladarka potrzebuje najmniej zasobow w przeciwienstwie do giganta Opery Mobile, Opera Mini tez nie lepsza. No a ja mam w swojej ulubionej Nokii E61 tylko 64 MB RAMU i procesor o czestotliwosci taktowania 220 MHz, wiec czesto sie zacina. Dlatego tez polecam kazdemu uzywanie wbudowanej przegladarki.

  • 0

    11.  2010-09-12 10:02:36

    "obsługa akcelerometru" To znaczy jak go obsługuje. Niezależnie od ustawienia urządzenia nie obraca ekranu. Może jakieś inne ma to zastosowanie?

  • 0

    12. ~Rolf  2010-09-12 22:15:46  host: 83-168-68-130.static.espol.com.pl

    Ja piszę ze swojej nokii 3310 i nie wiem jak w niej zainstalowac Opere

Dodaj swoją opinię