Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mini 5.1 beta natywnie dla Symbiana

Opera Mini 5.1 beta natywnie dla Symbiana

Q! 29 Października 2010 08:42

0 0

Opera udostępniła swoją sztandarową przeglądarkę - Operę Mini - w wersji 5.1 beta, przeznaczoną dla systemu Symbian. Nowością jest m.in. natywne wsparcie dla tego systemu.

Dzięki natywnej obsłudze systemu Symbian, Opera Mini 5.1. beta uruchamia się szybciej niż jej poprzednia wersja oraz oferuje kilka udoskonaleń. Wśród nich znajdziemy m.in. szybsze wczytywanie stron, ulepszone przewijanie treści czy ładniejsze czcionki.




Nowa Opera Mini oferuje również pełne wsparcie dla wszystkich metod wprowadzania danych, integrację z kilkoma funkcjami oraz opcjami (m.in. kopiuj, wklej oraz klienta pocztowego), a także możliwość wyboru domyślnego punktu dostępowego.

Źródło tekstu: Opera     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~  2010-10-29 11:25:54  host: t08-12.opera-mini.net

    Ta na Java jest wolniejsza, Symbianowa jest szybsza, ładna czcionka tłuste litery lepsza grafika ogólnie przyzwoita

  • 0

    10.  2010-10-29 11:26:21

    @8 Jedną i drugą :)

  • 0

    11. ~  2010-10-29 11:31:32  host: public94394.xdsl.centertel.pl

    a czym bedą sie różniły wersja mini od mobile?

  • 0

    12. ~  2010-10-29 11:35:02  host: t08-12.opera-mini.net

    @8 Ja mam obydwie, duźą i małą

  • 0

    13. ~  2010-10-29 11:40:20  host: t08-12.opera-mini.net

    Dzięki Telepolis za informacje o Operze.(mam.)

  • 0

    15.  2010-10-29 12:02:02

    @11 mini to wersja z kompresją stron, mobile jest bardziej jak "normalna" przeglądarka

  • 0

    16.  2010-10-29 12:20:23

    Youtube też idzie trzeba przełączyć na standardowy odtwarzacz a lepiej pobrać aplikację youtube na tel i śmiga. Opera mobile wczytuje strony dużo ważące,nawet w zasięgu 3g, opera mini wczyta stronę kilka razy szybciej, czas to pieniądz.

  • 0

    17. ~  2010-10-29 12:24:21  host: t24-09.opera-mini.net

    Otwierajac jakas strone www Opera Mini zje powiedzmy 50kb a otwierajac tą samą strone Opera Mobile potrzebuje 500 kb. Opera Mini otworzy daną o wiele szybciej niz inne pełne przeglądarki. rcicho

  • 0

    18. ~  2010-10-29 12:37:00  host: ssi-r.3s.pl

    W Opera Mobile też jest funkcja o nazwie Turbo, która kompresuje strony ;)

  • 0

    19.  2010-10-29 13:01:07

    rzeczywiście dużo szybciej się włącza i chodzi lepiej.. Tylko jest po angielsku, ale to mi akurat nie przeszkadza.:)

  • 0

    20. ~  2010-10-29 14:38:58  host: acii3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co tu zainstalować? Opera Mini 5.1 czy Opera dla symbiana 10? To się czymś różni?

  • 0

    21. ~  2010-10-29 14:48:33  host: p07-06.opera-mini.net

    Korzystając z okazji czy ktoś mi doradzi co mam zrobić żeby móc korzystać z mini opery w playu? Żadne autoustawienie czy też ręcznie nic nie daje bo po próbie połączenia przez opere wyskakuje że mam nieaktywny gprs. Preferowany punkt dostępu dla play internetu jak by nie istniał bo widnieją tylko opcje zapisane dla innych sieci w których byłem/jestem. Bok playa też nie pomógł a nie interesuje mnie folderowy wap.

  • 0

    22.  2010-10-29 15:14:02

    Dzisiaj pobrałem i powiem, że sprawuje się rewelacyjnie :) Szybkość działania chyba lepsza niż w 4.2, pobiera mniej danych niż opera mobile i również mniej pamięć RAM obciąża. Napewno ratuje dobre imię symbiana, ale i tak nie uchroni go przed zmianą na androida (w moim przypadku oczywiście).

  • -1

    23.  2010-10-29 18:06:45

    A na Javę kiedy?

  • 0

    24. ~mig  2010-10-29 18:41:36  host: t18-08.opera-mini.net

    Działa bardzo szybko dużo szybciej niż Opera Mobile. Co więcej nie wiem jak się to dzieje, ale Mini ciągnie mniej danych niż Mobile z włączoną opcją Turbo.

  • 0

    25.  2010-10-29 21:43:55

    @23: mini 5.1beta jest cały czas

  • 0

    26. ~blazej  2010-10-29 22:00:24  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    wyślij smsa o treści "P4" na nr 9999, może te konfiguracje Tobie pomogą, ja nie mam problemu na PLAYu korzystać z Opery

  • 0