Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mini 4 beta 2

Opera Mini 4 beta 2

LuiN 1 Września 2007 16:59

0 0

Coraz bliżej do finalnej wersji Opera Mini 4. Najnowsza beta to ogrom poprawek i trochę dość przydatnych nowych funkcji.

Opera Mini to darmowa przeglądarka internetowa dla telefonów obsługujących aplikacje Java. Przeglądarka charakteryzuje się tym, że strony nie są od razu ściągane na telefon, lecz najpierw przystosowuje je do ekranu telefonu serwer Opery. Przystosowanie stron to przetwarzanie układu strony i kompresja danych, w tym pomniejszanie zdjęć. W efekcie strony otwierają się szybciej, zaś licznik przesyłu danych pokazuje około 2/3 mniej transferu niż w przypadku tradycyjnych przeglądarek.

Najnowsza wersja przeglądarki - Opera Mini 4 beta 2, zawiera mnóstwo zmian względem poprzednika. Najważniejsze z nich to:




możliwość obracania ekranu - tryb landscape
nowa strona startowa przeglądarki, będąca multi-wyszukiwarką
zaawansowane opcje wyszukiwania (kreator), znane z komputerowej Opery
pełne wsparcie dla urządzeń BlackBerry
wsparcie dla szyfrowanych połączeń, takich jak połączenia z kontami bankowymi, serwisami aukcyjnymi
zwiększona jakość rekompresowanych zdjęć
tryb pełnego ekranu
większe wsparcie dla plików cookies
możliwość edycji aktualnego adresu URL
większa liczba wspieranych telefonów
usunięcie większości zauważonych błędów

Bezpłatna aplikacja dostępna jest na stronie producenta.

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 49
  • 0

    30. ~  2007-09-02 14:52:17  host: p08-07.opera-mini.net

    Ja używam tej wersji opery i jestem bardzo zadowolony opera.mini.com/bc dla mnie ona lepiej pasuje niż orginalna.

  • 0

    31. ~idea  2007-09-02 17:00:07  host: acfe30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy ta wersja ma opcje zawieszania przegladarki po wyjsciu do menu?????dzieki za info

  • 0

    32. ~MemphisDignity  2007-09-02 18:55:04  host: lan023.akashanet.pl

    Nareszcie nowa wersja.Bardzo podoba mi się funkcja oglądania stron w poziomie.Działa też jakby szybciej.

  • 0

    33.  2007-09-02 19:51:08

    Czy jest możliwość przepisania zakładek z wersji 3 na 4? Mam ich dużo i nie chcę mi się ich przepisywać.

  • 0

    34. ~  2007-09-02 21:45:50  host: p11-13.opera-mini.net

    Na noki e61i bez problemow. Nie wiecie, czy ma byc opera mini na pocket pc?

  • 0

    35. ~  2007-09-02 23:17:13  host: nat-mo4.aster.pl

    Potwierdzam, w nokii 6680 jest problem z trybem landscape ;-(

  • 0

    36. ~  2007-09-03 00:05:11  host: f142-146.opera-mini.net

    Zapisz

  • 0

    37. ~  2007-09-03 07:09:29  host: p11-14.opera-mini.net

    Szkoda, że przy pobieraniu np. zdjęcia opera zamyka się, a pobieraniem zajmuje się orginalna przeglądarka :-(

  • 0

    38. ~komar  2007-09-03 12:18:25  host: dxt91.internetdsl.tpnet.pl

    spory krok do przodu w stosunku do pierwszej bety, szczególnie podoba mi sie tryb landscape no i nareszcie moge sie zalogowac do mojego banku :)

  • 0

    39. ~  2007-09-03 19:52:17  host: eiu135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ogólnie wszystko fajnie, tylko nie działa mi tryb Landscape na W810i - jest ktoś z tym tel (albo innym podobnym SE) u kogo ta funkcja działa poprawnie?

  • 0

    40.  2007-09-04 14:47:06

    Jest gdzies wersja, ktora moge sobie wgrac manualnie ? Wchodze na stronke producenta przez telefon i klikajac na pobierz nic sie nie dzieje :/

  • 0

    41. ~  2007-09-05 09:18:47  host: awo203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Problem na Samsungu X700 - przy włączaniu informuje, że skończyła się pamięć... :( Wie ktoś coś?

  • 0

    42. ~  2007-09-05 10:52:43  host: awo203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wie ktoś gdzie można znaleźć wersję low memory Opery Mini? Najlepiej przez WAP...

  • 0

    43. ~  2007-09-08 14:55:52  host: p11-07.opera-mini.net

    Mam ten sam problen z Samsung X700

  • 0

    44. ~pantg  2007-09-12 01:53:58  host: p07-14.opera-mini.net

    czy nikt z was nie zna ruskich modyfikacji mini opery? Bo jak nie, to radzę je sobie ściągnąć, bo są one sto razy lepsze od oryginału. Np ja mam w moim siemens cx65 urwany joj, a w tych ruskich modach joj jest niepotrzebny, bo można operować z poziomu klawiatury:) Jest też możliwość czyszczenia pamięci:) Ech, kiedy to wszystko będzie w oryginale. Acha, obracanie obrazu jest tam już od rannego początku. Tylko że te mody więcej ważą, ok. od 180 do ponad 200kb

  • 0

    45. ~freefrag  2007-10-06 16:14:17  host: ns2.tts.lt

    mam w800 wszystko dziala

  • 0

    46. ~c.d. do 41  2007-12-23 10:31:10  host: aeep199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Problem sam ustapił po ściągnięciu opery ze strony lajtonet. Działa :)

  • 0

    47. ~zła  2008-01-19 13:23:21  host: public-gprs4181.centertel.pl

    GdZiE tU mOżNa PoBrAć OpErĘ mInI????

  • 0

    48. ~radek  2008-03-30 16:23:27  host: host-89-229-28-8.torun.mm.pl

    czesc,ma ktos jakas przegladarke na tel. plusfon 401 i??? nigdzie nie moge znalezc;(

  • 0

    49. ~  2009-02-05 23:01:38  host: f96-025.opera-mini.net

    Mi cos wolno chodzi mam samsunga z170

Dodaj swoją opinię