Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera już nie jest najbardziej popularną przeglądarką mobilną

Opera już nie jest najbardziej popularną przeglądarką mobilną

Q! 5 Marca 2012 12:16

0 0

stat counter luty 2012Według najnowszych danych, Opera nie jest już najbardziej popularną przeglądarką internetową wykorzystywaną w smartfonach - wynika z danych Stat Counter.

Według danych globalnych za luty, najbardziej popularną przeglądarką w smartfonach jest systemowa przeglądarka Androida. W tym czasie korzystało z niej 22,67% wszystkich osób, które do przeglądania zasobów sieci wykorzystywały swojego smartfona.




Na drugim miejscu zestawienia, z udziałem 21,7%, znalazła się Opera. Tuż za nią, bo z wynikiem 21,06%, uplasowała się przeglądarka Safari z telefonu od Apple, iPhone’a.

Przeglądarki z kolejnych miejsc mogą pochwalić się znacznie niższym udziałem. Przeglądarka systemowa Symbiana zanotowała wynik na poziomie 11,24%, z urządzeń BlackBerry 6,53%, a UC Browser - 5,9%.

Źródło tekstu: Stat Counter     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    8. ~gesiu  2012-03-05 13:19:00  host: bds133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    proste - delfinek jest najlepszy :)

  • 0

    9. ~kubad  2012-03-05 13:19:33  host: z57-10.opera-mini.net

    @1 Xyrcon to dziewczyna :-)

  • 0

    10. ~K  2012-03-05 13:45:34  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    bez kitu Dolphin Browser HD jest najlepszy.

  • 0

    11.  2012-03-05 15:08:15

    Testowalem rozne przegladarki i powiem Wam szczerze, ze na ZTE Blade 3,5' 480x800 najbardziej mi pasi standardowa wbudowana.

  • 0

    12. ~ktos  2012-03-05 15:35:13  host: 194.107.112.5

    @ 9 - wiem jednak w tym przypadku (login) brzmialoby to dziwnie... Nick jest roodzaju meskiego a odnosilem sie do loginu. :)

  • 0

    14. ~d  2012-03-05 17:16:17  host: ip9135ec9d.adsl-surfen.hetnet.nl

    zawsze używałęm standardowej przeglądarki w moim sgs, głównie dlatego że nie ma zasłaniających pasków "przydatnymi" przyciskami. Do stron mobilnych w 100% wystarcza. Mimo to testowałem dolphina i operę mobile i mini, jeszcze jedną którą dosyć długo używałem ale nazwy nie pamiętam, w ikonce miała wiatraczek.

  • 0

    15. ~  2012-03-05 18:49:13  host: ip-94-42-18-48.multimo.pl

    Uuu, trzeba wprowadzić ekran wyboru na gwałt! Niech partacze z Opera Software lecą do Komisji Europejskiej!

  • 0

    16. ~Maq  2012-03-05 19:01:35  host: aegz85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na 3G - Opera, po WiFi - Dolphin HD, proste :)

  • 0

    17. ~ak  2012-03-05 19:33:16  host: 178235031041.wroclaw.vectranet.pl

    @14 nie wiem, jak ty, ale ja w operze nie mam zadnych paskow... "Ustawienia" nie bolą, a tam "pasek stanu" i "pasek nawigacyjny"...

  • 0

    18. ~PiŁa  2012-03-05 20:19:55  host: user-31-175-70-210.play-internet.pl

    Opera jest dużo mniej żarłoczna na MB niż dolfin.

  • 0

    19. ~  2012-03-05 20:42:18  host: 31.41.144.41

    @4. Byłbyś tak uczynny i sprecyzował na jakiej podstawie uważasz, iż odsetek użytkowników korzystających z wbudowanych w system przeglądarek jest wyższy dla Androida niż dla iOS'a. Moim zdaniem jest całkowicie odwrotnie. Do tego prawdopodobnie użytkowników Opery jest również więcej w Androidzie. Przecież korzystanie w iPhonie z "zamiennika" aplikacji dostępnej w systemie jest niemile widzialne. Każdy użytkownik tych telefonów doskonale wiem, iż nie ma lepszego systemu niż iOS jak również nie ma lepszej przeglądarki jak Safari ;).

  • 0

    20. ~  2012-03-05 20:46:48  host: 31.41.144.41

    @4. A to, że ciebie "przeraził" udział Androida wśród użytkowników mobilnego Internetu o niczym nie świadczy. Sprawdź sobie statystyki sprzedaży telefonów z podziałem na system operacyjny z ostatniego roku to wiele tobie wyjaśni (Android przekroczył 40% a iOS spadł poniżej 25%). Szczególnie, iż wielu aktywnych użytkowników zmienia telefon przynajmniej raz na dwa lata. A ci co posiadają starsze modele zazwyczaj już z nich tak intensywnie nie korzysta.

  • 0

    21. ~  2012-03-05 20:49:22  host: 31.41.144.41

    I jeszcze jedna ciekawostka. Dolphin HD ustawiony tak, aby podawać się za przeglądarkę "stacjonarną" na stronie whatsmyuseragent.com identyfikowany jest jako OS X :).

  • 0

    22.  2012-03-05 20:53:16

    Androidowa przeglądarka nie jest zła - to trzeba przyznać. Jest chyba jedynym mocnym punktem tego systemu operacyjnego.

  • 0

    23.  2012-03-05 22:39:50

    A ja się dziwię że kiedykolwiek była najpopularniejszą przeglądarką na smartfonach. Miałem ją dawno temu na SE K610i, to miało wtedy sens, bo systemowy NetFront to była żenująca bida z nędzą. Teraz mam na iPhonie Safari, Dolphina, Skyfire, Adblockweb, Atomic oraz Operę, i ta ostatnia ewidentnie odstaje od peletonu. W pierwszych wersjach na iOS przynajmniej była faktycznie szybka, ale interfejs wołał o pomstę do nieba (choćby brak płynnego zoomowania), z renderowaniem stron też była na bakier. Teraz niektóre wady już usunęli, ale za to szybkość odeszła w niebyt.

  • 0

    24. ~Kuba  2012-03-05 22:56:58  host: z30-02.opera-mini.net

    a w ogóle o jaką Operę chodzi: mobile, mini, czy obie razem?

  • 0

    25. ~Darek  2012-03-06 09:47:09  host: apn-77-113-168-230.dynamic.gprs.plus.pl

    To z czego ludzie korzystają to zazwyczaj to co jest w telefonie i "pod reką" a o tym decydują producenci smartfonów i operatorzy. Niestety grzebanie w oprogramowaniu , w sklepach producentów systemów czy gdzieś głębiej w samym urządzeniu i jego ustawieniach znakomitej większości użytkowników jest obce. Ostatecznie wygra ten producent który zaproponuje maxymalnie proste rozwiązania dostępne użytkownikowi wprost, niemal z pulpitu. Trzeba pamiętać także że wielu posiadaczy smartfonów po pobawieniu się tymi zabawkami pozostają przy dzwonieniu i esemesowaniu :)))) mając w nosie to jaką maja przeglądarkę.

  • 0

    26. ~Al1  2012-03-06 13:36:18  host: host-89-167-19-106.nplay.net.pl

    Statystyka jest taka, bo większość ludzi kupuje Androida nie korzystając z jego potencjału, wiele osób też nie wie co to jest Android Market, więc używają tego, co dają od razu.

  • 0

    27. ~Piniek  2012-03-06 17:20:31  host: eon114.internetdsl.tpnet.pl

    @19 Hehe " nie ma lepszej przeglądarki jak Safari" a myślisz, że co jest w Androidzie ??? :) Zobaczcie jak się przedstawia Wasza przeglądarka serwerom >>> Safari

  • 0

    28. ~  2012-03-07 18:14:20  host: 31.41.144.41

    @27. U mnie w domyślnej konfiguracji wbudowana przeglądarka przedstawia się jako: Mozilla/5.0 (Linux; U; Android 2.3.7; pl-pl; Blade Build/GRJ22) AppleWebKit/533.1 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Mobile Safari/533.1. Za to Opera skonfigurowana jako Desktop: Opera/9.80 (X11; Linux; U; pl) Presto/2.9.201 Version/11.50. Co ciekawe Dolphin Mini (desktop) również "podszywa się" pod Safari: Mozilla/5.0 (Macintosh; U; Intel Mac OS X 10_5_5;en-us) AppleWebKit/525.18 (KHTML, like Gecko) Version/3.1.2 Mobile Safari/525.20. Wpis dla iPada wygląda tak: Mozilla/5.0 (iPad; U; CPU OS 3_2 like Mac OS X; en-us) AppleWebKit/531.21.10 (KHTML, like Gecko) Version/4.0.4 Mobile/7B334b Safari/531.21. Z powyższego wynika, iż zbyt mało dokładny algorytm "wykrywania" przeglądarki może sporo namieszać.

Dodaj swoją opinię