Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości OpenMoko Neo 1973 - smartfon pod kontrolą Linuxa

OpenMoko Neo 1973 - smartfon pod kontrolą Linuxa

Immortal 6 Sierpnia 2007 14:49

0 0

openmoko neo1973m Na wrzesień przewidziano premierę nowego telefonu OpenMoko Neo 1973, który będzie działał pod kontrolą systemu Linux.

Telefon wyposażono w wyświetlacz TFT o przekątnej 2,8 cala i rozdzielczości 480 x 640 pikseli i procesor Samsung s3c2410 SoC (266 MHz), moduł GPRS oraz WiFi. Standardowo smartfon posiada 128 MB typu SDRAM oraz 64 MB NAND Flash, złącze kart pamięci w formacie microSD (w podstawowej wersji w zestawie znajduje się karta SanDisk 512 MB).




Najistotniejszą rzeczą tego telefonu jest system operacyjny - Linux - który należy do grupy oprogramowania Open Source. Korzyści z tego płynące są bardzo duże - mnogość tworzonych aplikacji, modułów i różnych innych dodatków zapewne "zaleje" posiadaczy tego telefonu, krótko po premierze.

OpenMoko zapowiedziało początkowo dwie wersje - Neo Base w cenie 450 dolarów i Neo Advanced za 600 dolarów, różniące się głównie dodatkami (zapasowa bateria, dodatkowa karta pamięci, pokrowiec itd.).

Źródło tekstu: slashphone, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~PiK  2007-08-06 14:57:49  host: ejn146.internetdsl.tpnet.pl

    Wygląda jak tamagotchi.

  • 0

    2. ~hsh  2007-08-06 15:02:58  host: dhcp13-116.eastwest.com.pl

    moduł GPS ??

  • 0

    3. ~wms  2007-08-06 15:50:57  host: desire24.com

    Plus ma nową strone ??? http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/

  • 0

    4. ~jojo  2007-08-06 15:52:42  host: efg31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wygląda na to, że tak.

  • 0

    5. ~  2007-08-06 16:00:32  host: efg31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moim zdaniem, teraz stronka Plusa znacznie zyskała. Jest bardziej przejrzysta, "lżejsza". Wydaje mi się, że łatwiej w niej się poruszać niż w stronie Ery.

  • 0

    6. ~linux  2007-08-06 16:00:40  host: nat-tar.aster.pl

    Jak wiadomo Linux nie "wypalił" już parę razy na rynku mobilnym. Mam tu na myśli głównie stosowanie linuxa w palmtopach, choć i w telefonach już tego próbowano. Nie wiem dlaczego nagle miałby się to zmienić. Brak oprogramowania dodatkowego pod linuxa jest właśnie największą barierą do przebrnięcia. Wiadomo, że symbian rządzi.

  • 0

    7. ~RexVista  2007-08-06 17:25:16  host: ip-89-174-125-54.multimo.gtsenergis.pl

    Strona Ery to centralne nieporozumienie pod wzgledem "intuicyjnosci" i dostepnosci informacji. Nowa strona Plusa jest brzydka dla oka, ale funkcjonalna. Zmienia czcionki na inne i bedzie gites. :)

  • 0

    8.  2007-08-06 18:33:31

    A moze LG?? http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=1982

  • 0

    9.  2007-08-06 18:36:47

    @8 Pisaliśmy o nim też przecież: http://telepolis.pl/news.php?id=9082

  • 0

    10.  2007-08-06 21:40:22

    Oj strasznie drogi...

  • 0

    11.  2007-08-06 22:59:48

    nie powinno być moduł GPS??

  • 0

    12.  2007-08-06 23:04:09

    @ 2 i 11 : "Ti GPRS (2.5G not EDGE)"

  • 0