Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości OnePlus zaprezentował 5-calowego OnePlus X

OnePlus zaprezentował 5-calowego OnePlus X

orson_dzi 29 Października 2015 22:30

6 2

obeplus x OnePlus X to wykonany z najwyższej jakości materiałów smartfon z 5-calowym wyświetlaczem.



OnePlus X został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli). Sercem smartfonu jest czterordzeniowy Snapdragon 801 z grafiką Adreno 330 i 3 GB pamięci RAM. Dla użytkownika przewidziano 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia jej kartami microSD o pojemności do 128 GB.




Główny aparat z matrycą ISOCELL Samsunga robi zdjęcia o rozdzielczości 13 Mpix (przysłona obiektywu to F/2.2), a przedni o rozdzielczości 8 Mpix (F/2.4). Łączność z Internetem zapewnia LTE oraz Wi-Fi (b/g/n). Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 2525 mAh. Całością zarządza Oxygen OS, bazujący na Androidzie 5.1.1.

obeplus x Smartfon będzie dostępny w dwóch wersjach. Model Onyx ma aluminiowy korpus i tylny panel pokryty szkłem Gorilla Glass 3. Limitowana wersja Ceramic (10 tys. egzemplarzy) ma ceramiczny tylny panel wykonany z tlenku cyrkonu i waży o 22 gramy więcej od wersji Onyx (masa odpowiednio 138 i 160 gramów).

OnePlux X Onyx będzie kosztował 269 euro (1149 zł dla klientów z Polski), z kolei wersja Ceramic 369 euro. Smartfony będą dostępne od 5 listopada, ale do ich zakupu niezbędne będzie zaproszenie. Od grudnia, raz w tygodniu, będzie można dokonać zakupu bez zaproszenia.

Źródło tekstu: OnePlus; wł     

Dodaj do:

Tagi: oneplus | oneplus x

w sumie: 27
  • 0

    8. ~yurek  2015-10-30 00:41:14  host: 89-66-25-253.dynamic.chello.pl

    Zakup na zaproszenia? Może na kartki jeszcze? Laski mi nie robią. Żeby kota w worku kupować, bez możliwości wcześniejszego obejrzenia towaru, to trzeba na głowę upaść.

  • 0

    9.  2015-10-30 02:10:56

    A mówili, że kończą z zaproszeniami.... szkoda gadać...

  • 0

    10. ~do bani  2015-10-30 04:13:37  host: n26-04-06.opera-mini.net

    nie ma wymiennego akumulatora???

  • -2

    11. ~  2015-10-30 06:26:42  host: acrw237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "zaprezentował smartfon", "sercem smartfonu" - aż nie mogę uwierzyć, że cencjusz nie napisał w obu przypadkach "smartfona". A może to już poprawione?

    Żeby nie było tak słodko, dwa razy jest "tylni panel".

  • 0

    13. ~Ewa  2015-10-30 07:17:37  host: google-proxy-66-249-93-218.google.com

    Wole mi4c Xiaomi

  • 0

    14.  2015-10-30 07:19:48

    Snapdragon 801 jest czterordzeniowy, a nie ośmio. Chyba, że chodziło o 810.

  • 0

    15. ~Krzysztof  2015-10-30 07:23:52  host: n15-10-03.opera-mini.net

    Wie ktoś jak przejść z Redbull mobile do Play na karte rwk? Na play24 nie ma zadnych takich opcji.

  • 0

    16. ~tgajek  2015-10-30 07:44:59  host: n27-01-11.opera-mini.net

    TYLNI pewnie dlatego że to wielki matematyk jest! oczy mnie bolą od czytania..

  • 0

    17. ~m76  2015-10-30 08:48:56  host: apn-5-60-17-210.dynamic.gprs.plus.pl

    @13
    Dokladnie, Xiaomi Mi4C we wszystkim lepszy (juz zamowiony). Ceny pewno plus VAT. Z chinskolitow jeszcze teraz wchodzi bluboo Xtouch za 150$... Ciezko bedzie mial OnePlus X.

  • 0

    18. ~dd  2015-10-30 09:17:44  host: 217.153.182.70

    kozak telefon w dobrej cenie

  • 0

    19. ~Marek  2015-10-30 10:14:59  host: public-gprs517042.centertel.pl

    ja tam wolę: http://tlp.is/812

  • 3

    20.  2015-10-30 10:42:33

    Jak dla mnie świetny telefon. Tradycyjnie nie bez wad (NFC, trochę mała bateria), ale takich bez wad nie ma :)
    Chętnie poczekam na wersję z ceramiczną obudową, o ile rzeczywiście będzie miała deklarowaną twardość.

    Przymierzałem się do Nexusa 5X, ale za te pieniądze wolę OnePlusa.

  • 1

    21. ~KGB  2015-10-30 13:20:40  host: 89-77-220-131.dynamic.chello.pl

    8. ~yurek - zapamiętaj słowa klasyka: jest różnica czy robią ci łaskę czy robią ci laskę :-)))

  • 0

    22.  2015-10-30 16:13:50

    @15 to proste, najpierw przechodzisz na RBM Energy na kartę. potem migrujesz telefonicznie 799599999 na Fakt Mobile( możesz doładować za 5 zł i masz RWK) , a potem znów migracja telefoniczna 799599999 do Play na kartę i tu możesz zmieniać taryfy. Wszystko śledzisz na Play24. Regulamin http://tlp.is/818

  • 0

    23. ~Krzysztof  2015-10-30 16:37:28  host: n20-06-03.opera-mini.net

    22)Dobrze że można przejść przez Fakt, inaczej trzeba dopiero zarejestrować numer i przenosić jak od operatora do operatora, porażka, powinna być możliwość zmiany np na lubię to kodem.

  • 1

    24.  2015-10-30 19:53:10

    Piękny design. Więcej zdjęć na stronie OnePlus:
    http://tlp.is/81c
    Tak właśnie powinien wyglądać iPhone 6, żeby kontynuować tradycję eleganckich poprzedników. Na szczęście nie jestem fanem Jabłek.

  • 0

    25. ~Darek  2015-10-31 07:27:21  host: 195.116.187.216

    Na zdjęciach bardzo ładny.

  • 0

    26. ~Magni  2015-10-31 09:58:50  host: user-94-254-129-51.play-internet.pl

    Tyle piniendzy, a nie ma NFC i taka kijowa bateria.

  • 1

    27.  2015-10-31 10:43:49

    Trochę mam mieszane uczucia. Z jeden strony mamy ekran AMOLED [nareszice!:)], świetny design, nie przesadzona wielkość, DualSIM z obsługą kart microSD oraz nawet radio FM!:)
    ...ale z drugiej strony zapomniano o NFC [czy ta technologia naprawdę tak dużo kosztuje?], nie ma szybkiego ładowania choć Snapdragon 801 technologię Quick Charge 2.0 wspiera, cena w stosunku do np. XIAOMI Mi4c jest lekko za wysoka i na końcu baterii nie da się wyjąć i jej pojemność jest troszeczkę jak dzisiejsze czasy za wysoka.
    Tak naprawdę trzeba sobie szczerze zadać pytanie, w czym jest lepszy OnePlus X od SAMSUNG'a S5 oprócz dodatkowego 1GB pamięci RAM i DualSIM'a? Tym bardziej, że S5 można na aukcjach kupić za przysłowiowe "grosze".:)

  • 0

    28. ~wojtek  2015-12-30 12:21:26  host: 89-74-75-186.dynamic.chello.pl

    Wczoraj kurier przyniósł paczkę / wersja ceramic kupiona bez zaproszenia ... więc nie wiem skąd macie takie niepotwierdzone informacje/
    Na dzień dobry z przodu naklejone szkiełko pancerne . W zestawie bardzo dobrej jakości silikonowy ochraniacz na plecy który spasowany jest jak trzeba . Telefon wykonany jak klasa premium , działa jak premium , czysty android z dużym podobieństwem do IOsa .
    Żadnych wstawek od operatorów etc etc. Miałem go sprzedać ale jest za fajny.
    PS. ceramiczna obudowa robi wrażenie ... :)

Dodaj swoją opinię