Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości OnePlus obiecuje, że już nie będzie zbierał danych o użytkownikach

OnePlus obiecuje, że już nie będzie zbierał danych o użytkownikach

Isand 14 Października 2017 16:56

4 2

one plus

Trzy dni temu pisaliśmy o tym jakie informacje o swoich użytkownikach zbiera OnePlus. Firma tłumaczyła oczywiście, że zbierane dane służą wyłącznie do dostosowania oprogramowania do użytkowników. Teraz Carl Pie z OnePlusa zapewnia o końcu zbierania tych informacji.

Przypomnijmy: okazało się, że do serwerów Amazonu w USA wędrują informacje na temat adresu MAC, SSID sieci Wi-Fi, numeru IMEI czy numeru seryjnego telefonu. Na ten temat wypowiedział się Carl Pie - współzałożyciel OnePlusa. Potwierdził fakt zbierania informacji, zapewnił jednak, że wszystko odbywało się w bezpieczny sposób. Pie zaznaczył też, że te dane nigdy nie zostały przekazane innym firmom ani służbom.
Ale to nie wszystko. Przedstawiciel chińskiej firmy dodał, że OnePlus nie będzie już zbierał informacji na temat swoich użytkowników. Chyba, że... oni sami się na to zgodzą. Wszyscy klienci zostaną zapytani czy zgadzają się na wysyłanie danych o adresie MAC, SSID sieci Wi-Fi, numerze IMEI oraz numerze seryjnego.

Zobacz: Jakie dane o użytkownikach zbiera OnePlus

Źródło tekstu: forums.oneplus via phonearena     

Dodaj do:

Tagi: oneplus

w sumie: 1
  • 0

    1. ~Kk  2017-10-15 05:33:22  host: user-94-254-132-34.play-internet.pl

    Wielkie mi halo inne firmy zbierają dane i cisza już nie mówiąc że wielu użytkowników nawet nie zastanawia się ile danych dobrowolnie oddaje firmom trzecim podczas instalacji różnych aplikacji.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet