Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości OnePlus Mini z 4,6-calowym ekranem FullHD

OnePlus Mini z 4,6-calowym ekranem FullHD

LuiN 14 Grudnia 2015 18:05

5 2

W bazie benchmarku GFXBench pojawiła się specyfikacja nadchodzącego smartfonu OnePlus Mini. Urządzenie ma 4,6-calowy ekran FullHD i Snapdragona 810.

Wygląda na to, że Sony Xperia Z5 Compact wreszcie będzie miał solidnego konkurenta. Oba urządzenia bazują na tym samym chipsecie, jednak OnePlus Mini (nazwa robocza) ma dwukrotnie więcej pamięci RAM - aż 4 GB. Przy tej samej przekątnej dostajemy też ekran FullHD, zamiast HD, co przekłada się na zagęszczenie pikseli na poziomie 479 ppi.




Nowy OnePlus zaoferuje 64 GB pamięci wewnętrznej, główny aparat 13 Mpix zdolny nagrywać filmy 4K, przednią kamerkę 5 Mpix i komplet popularnych standardów łączności bezprzewodowej, z wyłączeniem NFC. Pojemność akumulatora nie jest jeszcze znana.

Zobacz: Co zaoferuje OnePlus Mini?

Źródło tekstu: techtastic, GFXBench     

Dodaj do:

Tagi: oneplus | oneplus mini

w sumie: 22
  • 2

    3. ~X x R  2015-12-14 18:35:54  host: apn-46-169-8-80.dynamic.gprs.plus.pl

    I to jest dobre podejście. gdy większość producentów ślepo wydaje 5+, próbować powalczyć w tych mniejszych ekranach. Aż takie bebechy nie są tam moim zdaniem potrzebne, ale jak dają, to czemu nie brać? Jeśli cena będzie do zaakceptowania (czyli na pewno mniej niż Z5C), to warto zaryzykować.

  • 1

    4.  2015-12-14 18:39:28

    @2 meizu pro 5 mini dokładniej, zaczyna się coś ruszać w kwestii kompaktowych urządzeń mobilnych. Oby tylko nie zaprzestano na samych benchmarkach i cyfry przeobraziły się w konkretne urządzenia. Byłoby też wskazane aby większe koncerny również stanęły w boju o super smartfony do max 5", z jak najlepszymi parametrami.

  • 1

    5.  2015-12-14 19:10:45

    Ciekawie i niedobrze ...
    S810, czas działania na baterii nieznany, ...
    Mimo wszystko dla mnie telefon interesująco się zapowiada.

  • 0

    6. ~me  2015-12-14 19:18:25  host: 115-65.echostar.pl

    1. Miałem HD na 4,7 cala i wkurzały mnie piksele. Full HD ma tu jeszcze sens. 4K jest całkowicie bez sensu.

  • 0

    7.  2015-12-14 19:22:01

    @1 Ja też miałem 4.7cala HD i było widać pixele czasami. Full HD ma sens. Teraz to zauważyłem. Przedtem miałem telefony do 4cali to nie było widać.

  • 1

    8.  2015-12-14 19:45:32

    Stawianie na 810 gdy wychodzi 820 to jakieś nieporozumienie, pierwsze telefony z 820 zjadą go niemiłosiernie. A FHD na 4,6" ma duży sens, granica wysokiej ostrości ekranu to ok. 400ppi szczególnie dla AMOLEDa, a HD dałoby góra 320ppi.

  • 0

    9.  2015-12-14 20:32:33

    @8 Obawiam się, że gdy będzie dostępny w Polsce (oficjalna dystrybucja), to seria Z6 będzie już u operatorów. Jest chociaż małą nadzieja, że konkurencyjna w tym segmencie poskutkuje niższymi cenami.

  • 0

    10.  2015-12-14 21:29:43

    @8: pewnie będzie tańszy o połowę od 820 w dniu premiery, a OnePlus jak wiadomo tnie koszty. A żeby się nie grzał to go przykręcą w dół tak jak w Two i po sprawie.

  • 0

    11. ~yurek  2015-12-14 23:35:25  host: 89-66-25-253.dynamic.chello.pl

    Taa.. konkurencja z Z5.. Tylko, że czysto teoretyczna, bo w sprzedaży oficjalnej - o ile się pojawi w Polsce - to za rok, albo dwa. Jasne, że można sprowadzić z Chin, ale na jakim poziomie jest taka sprzedaż, porównując do ogólnej sprzedaży w Polsce? Nie ma się co podniecać...

  • 0

    12.  2015-12-15 01:22:30

    W Polsce ? Przecież ww firmy poza swoją lokalizacją nigdzie nie sprzedają oficjalnie w np. europejskiej dystrybucji swoich telefonów. I to jest problem bo na forum podnieci się 50 osób, kupi kilka, może kilkadziesiąt w skali kraju i co z tego ?
    Nawet "normalna" firma jak Sharp ma swojego Aquos Compact SH-02H
    cytat z gsmarena
    "4.7" screen – 1080p at that! – measures only 126 x 66 x 9mm. For comparison, Xperia Z5 Compact's 4.6" 720p screen fits inside 127 x 65 x 8.9mm. The screen is an IGZO LCD driven at "double-speed", 120Hz.
    The Sharp Aquos Compact has water resistance, IP68 for dunks in water. It has a 13.1MP main camera (the Sony does have the lead here) with an f/1.9 aperture. The selfie cam is a 5MP shooter.
    The phone is powered by a Snapdragon 808 chipset with 3GB of RAM and it has 16GB of expandable storage. It's running Android 5.1 Lollipop. There's also a 2,810mAh battery, LTE and Wi-Fi a/b/g/n/ac connectivity too.
    The Aquos Compact is fairly light at 120g and features "Nuance sheets," basically various decals you stick to the back."
    http://tlp.is/8fm

    I co z tego wynika dla osoby, która chce kupić takiego cudo w UE tak jak Sony, LG czy HTC ? Nic.

  • 0

    13.  2015-12-15 01:25:31

    W Polsce będzie dostępny do razu. OnePlus prowadzi głównie sprzedaż bezpośrednią, również do Polski. Z Polski realizowana jest też gwarancja w systemie door-to-door.

  • -2

    14. ~  2015-12-15 04:49:10  host: host-176-221-123-49.dynamic.mm.pl

    Pff, mały ekran.

  • 2

    15.  2015-12-15 07:41:22

    @``: mam już drugiego OnePlusa i póki co na obsługę nie narzekam. Co prawda ja z serwisu korzystać nie musiałem, bo wszystko działa idealnie, ale wystarczy poczytać inne opinie. W razie awarii itp sprzęt odsyłasz kurierem na ich koszt, a naprawy kończą się w 99% wymianą na nowy egzemplarz.

    Miałem już do czynienia z polskimi serwisami Samsunga i HTC (Regenersis) i LG w Mławie i bynajmniej lepszych doświadczeń z nimi nie mam (łagodnie rzecz ujmując).

  • 1

    16. ~  2015-12-15 08:25:26  host: 8.37.237.132

    na 4,6 cala widzą przy hd piksele buahahaha zdrowo sie uśmiałem

  • 0

    17. ~  2015-12-15 08:27:12  host: 8.37.237.132

    nie ma to jak bydło karmione marketingową paszą

  • 0

    18. ~REM  2015-12-15 13:17:18  host: apn-46-169-8-80.dynamic.gprs.plus.pl

    @15, ja z Regenersis nie miałem problemu. Konkretnie co do wymiany, co w ramach gwarancji, jeśli coś było z mojej winy poinformowali mnie o tym i tyle. Większość napraw w ramach gwarancji, wyjątkiem było przypalone gniazdo ładowania (ale tu wina prawdopodobnie kabla, bo nie był najnowszy). Raczej złego zdania o nic nie mogę powiedzieć. Wydaje mi się, że w przypadku OnePlus nie powinno być problemu z usługami gwarancyjnymi skoro zależy im na opinii i chcą rozwijać się na większy rynek.

  • 1

    19.  2015-12-15 13:43:41

    @7 Serio? Mam 4,6 cala HD i żadnego piksela nie widzę .... :/ A wzrok mam bardzo dobry. HD do takiego rozmiaru jest idealne

  • 1

    20. ~Adam32  2015-12-15 14:34:25  host: hod17.internetdsl.tpnet.pl

    Dobrze że wreszcie jakiś producent myśli o zwiekszeniu pamieci wewnetrznej. 64 Gb to całkiem przyzwoita wielkość. Ciekawe że do tej pory wielu producentów zatrzymała się na 16 Gb, które tak naprawdę zostały wprowadzone w telefonach kilka lat temu (sławna nokia N8 chyba w 2010 roku?) Owszem niektóre modele IPhona miały wiecej pamieci ale to nie było standardem. 32 Gb to w obecnych czasach powinno być minimum.

  • 0

    21.  2015-12-15 16:51:04

    @16, @19
    Wielu osobom udaje się jednak dostrzec piksele, a nawet jak pojedyńczych ktoś nie dostrzega to jakość tekstur, czcionek itp. jest dużo wyższa na FHD nawet na mniejszym wyświetlaczu.

  • 0

    22. ~  2015-12-16 09:49:42  host: 8.37.237.132

    @21 bzdura

Dodaj swoją opinię