Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości OnePlus 5T zaprezentowany

OnePlus 5T zaprezentowany

orson_dzi 16 Listopada 2017 19:56

3 0

oneplus 5t

Dzisiaj został oficjalnie zaprezentowany OnePlus 5T. Co tym razem ma do zaoferowania "Zabójca Flagowców"?

Ekran nowego smartfonu OnePlus został dostosowany do obecnych standardów. Mamy więc 6 calowy panel Optic Amoled (dokładnie 6,01 cala), oczywiście prawie "bezramwkowy" o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli i proporcjach 18:9. Ekran zajmuje 80,5% przedniego panelu. Sama obudowa wygląda jak w modelu OnePlus 5, za wyjątkiem większego ekranu. Pozostając jeszcze w temacie wyświetlacza. Zaoferuje on różne warianty wyświetlania obrazu, m.in. sRGB ze zbilansowanymi kolorami lub sunlight z podbitą jasnością i nasyceniem kolorów. Oczywiście ekran musiał otrzymać swoją nazwę - Full Optic AMOLED Display.

oneplus 5t

Drugą zmianą w stosunku do poprzednika jest aparat, również dostosowany do obecnych standardów, czyli podwójny. Jeden obiektyw jest taki sam jak w OnePlus 5 - 16 Mpix z elektroniczną stabilizacją obrazu oraz drugi o rozdzielczości 20 MPix z możliwością przekształcenia czterech pikseli w jeden w celu uzyskania lepszej redukcji szumów podczas fotografowania w trudnych warunkach. Jeśli otoczenie jest ciemne, smartfon automatycznie przełączy się na wykonywanie zdjęć tym obiektywem. Oba obiektywy mają przysłonę F/1.7 i ogniskową 27 mm. Nie mogło też zabraknąć trybu portretowego, w którym smartfon ładnie rozmazuje tło dając efekt podobny jak lustrzanki.




oneplus 5t

Model 5T jest również pierwszym smartfonem OnePlus wspierającym technologię rozpoznawania twarzy. Urządzenie identyfikuje twarz właściciela na podstawie 100 cech szczególnych. Technologii daleko do FaceID pod względem zaawansowania, ale zapewne dla wielu osób wszelkie różnice pod tym względem w stosunku do rozwiązania Apple'a mogą być traktowane jako dodatkowa zaleta. Czas potrzebny do odblokowania smartfonu poprzez funkcję rozpoznawania twarzy ma wynosić 0,4 sekundy.

Reszta specyfikacji nie zmieniła się w stosunku do poprzednika. Mamy więc tutaj układ Qualcomm Snadpragon 835 z ośmiordzeniowym procesorem, 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej lub 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej oraz akumulator o pojemności 3300 mAh.

Sprzedaż OnePlus 5T rozpocznie się 21 listopada i smartfon ma być dostępny w Polsce. Jego europejska cena ma wynosić 500 euro za wersję 64 GB. Wariant 128 GB ma kosztować 560 euro.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: OnePlus; wł     

Dodaj do:

Tagi: oneplus 5t | oneplus

w sumie: 13
  • 0

    1.  2017-11-16 19:59:20

    Chyba 2160×1080 pikseli

  • 0

    2. ~  2017-11-16 20:02:55  host: apn-31-0-34-211.dynamic.gprs.plus.pl

    Literówka to już standard, ale za błąd rzeczowy powinieneś dostać w trąbę.

  • 0

    3. ~  2017-11-16 20:06:27  host: 90.255.179.21

    2. Ty tu przychodzisz w jakim celu?

  • 0

    4.  2017-11-16 20:40:44

    Zobaczymy jakie wrażenie po pierwszych recenzjach, bo z samych parametrów nie ma się co we wróżkę bawić.

  • 0

    6. ~Ćwok7  2017-11-16 22:25:32  host: a23-05-01.opera-mini.net

    5 symbian is'det

  • 0

    7.  2017-11-17 00:21:15

    Miałem telefony LG z czytnikiem linii papilarnych na plecach, mam Motorolę z czytnikiem pod ekranem i powiem wprost: nigdy więcej telefonu z czytnikiem linii papilarnych na plecach. Nie da się go odblokować jedną ręką jak leży na stole, nie da się go odblokować, w uchwycie samochodowych, często też nie trafiałem palcem za pierwszym razem. Także OP5T odpada w przebiegach.

  • 0

    8. ~  2017-11-17 07:38:20  host: 168.235.206.69

    @7 Tylko z boku tak jak to jest w Soniakach

  • 0

    9. ~Tom  2017-11-17 08:29:30  host: user-94-254-151-30.play-internet.pl

    Dokładnie tak, czytnik z tyłu to prawie tak jakby go nie było, dla mnie porażka, NIE KUPIĘ ( a z OnePlus5 jestem bardzo zadowolony !! )

  • 0

    10.  2017-11-17 08:54:52

    @7 mam nexusa z czytnikiem na plecach i sobie chwale żadnych problemow wiec chyba jest kaleka ;)

  • 0

    11. ~a ja  2017-11-17 10:05:05  host: 89-74-62-39.dynamic.chello.pl

    Mam myPhona smart c-III a teraz w Biedronce pojawiły sie wersja IV i nigdzie nie ma nic w temacie jego parametrow!?

  • 0

    12. ~~  2017-11-17 10:13:38  host: aaif249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    P10 lite też ma czytnik z tyłu. Nie przeszkadza mi to ani w używaniu w uchwycie samochodowym ani gdy leży na stole. W ogóle mi to nie przeszkadza. Nie wiem czy szybko przyzwyczaiłbym się do czytnika z przodu. Na boku obudowy - to najlepsze rozwiązanie.

  • 0

    13. ~Zachar  2017-11-17 16:49:49  host: 178.43.234.226.ipv4.supernova.orange.pl

    Nikt nie wspomniał, że Szymon prezentował ten model w NY ... Polak, który jest odpowiedzialny za ten produkt ...

  • 0

    14. ~miro  2017-11-17 17:26:59  host: 178235043192.dynamic-ww-08.vectranet.pl

    A dla mnie najważniejsza informacja o której nie wspomniano w wiadomości to to że wróciło gniazdo jack 3,5mm, a czytnik dla mnie nie istotny, także bravo one+!

Dodaj swoją opinię