Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości One Play 65 najlepszy w analizie Audytela

One Play 65 najlepszy w analizie Audytela

WitekT 29 Maja 2009 17:09

0 0

audytel abo majmW przedziale cenowym 35-60 zł, najlepszym planem abonamentowym przy 2-letniej umowie z abonamentem okazał się One Play 65 - wynika z raportu firmy analitycznej Audytel.

Dla określonego rozkładu połączeń i nieuwzględnianiu usług dodatkowych takich, jak SMS-y, dla trzech wielkości wydzwonionych minut (150, 300 i 600), zawsze najtańszą ofertę dla klientów indywidualnych miał Play. Najdroższe były taryfy Ery, a Orange był minimalnie droższy niż Plus.




Dla wolumenu miesięcznego powyżej 110 minut One Play 65 jest tańsza od konkurencyjnych ofert co najmniej o 5%, a średnio o 14,6%.

Zobacz: szczegółową prezentację analizy Audytela (plik .pdf; 300 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    26. ~Timi  2009-05-29 18:25:50  host: 86-63-91-30.sta.asta-net.com.pl

    swego czasu, sam byłem zaferowany PLAY'em ..i poelciłem wujowi ... a teraz .. sms do min 2:1 , wystarczy że ktoś pisze 2 sms i juz minutka schodzi ... minutki nie przechodzą ...wystarczy z jednym numerem w tej samej sieci wydzwaniać ok 100-150minut miesiecznie ..i posrzpątane .. te audyty, nieobiektywne

  • 0

    27.  2009-05-29 18:36:31

    Grein - to ciągle gra - co kto lubi. Ta i podobne analizy mogą być tylko i wyłącznie pomocą przy ocenie potrzeb własnych ;-)

  • 0

    28.  2009-05-29 18:49:58

    To normalne że w PLAY jest najtaniej.

  • 0

    29. ~  2009-05-29 19:01:42  host: evdo-78-30-107-203.subscribers.sferia.net

    @senshiro: "rycerza w ortalionowej zbroi z 4 paskami" - za-je-bi-sty text, ale ja stary jestem to mogłem nie znać :-) BTW: One Play 65 mam jeszcze z lutego, tylko netu taniego brak - reszta wypas, a miałem piep*** orange...

  • 0

    30. ~  2009-05-29 19:10:00  host: f96-031.opera-mini.net

    abo w play?cena min jak pf tyle ze bez tela.24mies.dlugo.czy warto?przepadanie min to zgroza.i pewnie na zawsze tak bedzie.cos za cos.mirekb

  • 0

    31. ~Jojo  2009-05-29 19:21:50  host: host-89-228-27-8.zamosc.mm.pl

    Witam. Powie mi ktos kiedy dokladnie startuje CENTERNET:) Takie pytanie nie zwiazane z tematem:)

  • 0

    32. ~ahahah  2009-05-29 19:23:58  host: chello081018196226.chello.pl

    za rok bedzie już tylko "cmentarnet".... :-)

  • 0

    33.  2009-05-29 19:25:39

    #16. takie komentarze, ktore naprawde wykraczaja poza wszelkie ramy sa kasowane. Ale ciezko kasowac wszystko z hosta opera-mini.. wszystkich obciazyc odpowiedzialnoscia za jakas jednostke?

  • 0

    34.  2009-05-29 19:30:54

    issa: z mojej perspektywy opera mini nie daje takiej anonimowosci. Ale to nawet nie chodzi o opere.. co za roznicy czy laczy sie z opery czy z dynamicznego hosta neo, plusa, orange czy ery? ze o playu nie wspomne? To co? przymus logowania dla wszystkich? to tez nie jest dla elementu problem, bo zakladanie kont to nie problem. Calkowicie inna sprawa jest, ze wprowadzanie jakis zabezpieczen, typu wymuszenie logowania dla hostow opera-mini, to komplikacja systemu i naklad pracy, ktory prosto mozna obejsc. Wychodze z zalozenia, ze takich komentujacych smieciarzy jest tak malo (chocby biorac komenty na wp czy onecie), ze wystarczy kasowanie i/lub ingorowanie niektorych wpisow.

  • 0

    35.  2009-05-29 21:55:01

    heh, człowiek z postów 5 i 8 to taki można powiedzieć patriota ;D. Bez względu na to jak beznadziejną ofertę dostanie u swojego operatora będzie go bronił, a wyzywał tego u kogo najtaniej ;p. Chociaż z drugiej strony może po prostu właśnie związał się z którymś z W3 umową na kilka lat i teraz nie ma wyjścia tylko musi płacić. Może na dodatek jego wszyscy znajomi emigrują do Play więc jest tym bardziej wkurzony xD. A co do porównania to jest OK, ale dotyczy tylko minut, a dla każdego jest ważne coś innego (sms, internet, minuty).

  • 0

    36.  2009-05-29 23:05:41

    wszystko jest fajnie, ale kto wydzwania 600 minut przy abonamencie za 50-60zl, ktore brane sa pod uwage w tym zestawieniu? dla tak ekstremalnych zadan sa wyzsze abonamenty... gdyby do takich ilosci minut byly dobierane rozne abonamenty zestawienie rozniloby sie znaczaco.

  • 0

    37. ~  2009-05-30 00:00:26  host: public63780.cdma.centertel.pl

    10- heheheheee spoko komentarz heheeeeeeee

  • 0

    38. ~  2009-05-30 08:07:59  host: 89.229.49.100

    Podejrzewam że '5'ucioał sobie kilkudziesięciominutową rozmowę z numerem przeniesionym do PLAY i mu się środki na koncie skończyły zanim zdążył się pożegnać. Przykre.Ale to nie wina Play.To W3 przenosi na klientów koszty która raczej sama powinna ponieść. Dla tego myślę, że przeniesienie się do Play będzie bezpieczniejszym rozwiązanie i chyba tańszym mimo iż środki się nie kumulują [w abonamencie].Jeżeli W3 próbuje na karcić to jej błąd.

  • 0

    39. ~  2009-05-30 10:26:11  host: admr86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a przy przedłużeniu umowy w erze za 65 zł jest 170 min wymiennych na 510 sms a w play 166 min wymiennych na jedynie 325 sms....:P

  • 0

    40. ~uzer  2009-05-30 10:37:21  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    39@ wiosenna taryfa miesiaca OP65 za 50 zl na cala umowe i 166 minut dokladnie.

  • 0

    41. ~  2009-05-30 10:44:47  host: 89.229.49.100

    @39 Fakt, ale zobacz ile jeszcze możesz dostać minut za przejście do Play no i porównaj ceny telefonów. Możesz też wybrać ten abonament w cenie 50 zł ale bez bonusów za przejście.Minusy brak kumulacji i drogi internet.

  • 0

    42. ~rene  2009-05-31 11:36:58  host: public-gprs86458.centertel.pl

    ciekawe, czemu z Ery do porównania wzięli Telefoniczną okazję. Przecież to oferta skierowana na tańszy telefon przy mniejszej ilości minut. Z obecnych promocji trzeba było wybrać Wiosenne prezenty, gdzie jest więcej minut przy droższym telefonie. W końcu tu porównali ilość minut, anie koszt słuchawki. wtedy era na pewno byłaby lepsza niż Orange

  • 0

    43.  2009-05-31 14:59:29

    SirmarK - jest wiele serwisó, które wymagają rejestracji, jeśli chcesz dodać komentarz... nie widzę z tym problemu.

  • 0

    44.  2009-06-03 12:03:20

    SirmarK - a może trzebabyło jednak zmusić do logowania się - a operę mini jednak zablokować - a tych co piszą pod stałką też można łatwo zablokowąć - po emailu chociaż - jak będziesz potrzebowal info to zapytaj pana Piechockiego z gsm online - w taki sposób mnie kiedyś załatwił:P - za nawoływanie do protestów ( tlefon,mail) przeciwko cenzurze na portalu - jemu się wydawało ,że ja do spamowania nawoływałem i dlatego mnie zablokowal :P nie będę się wyrażał ale on jest chory na głowę:P

  • 0

    45. ~Dina  2009-06-06 13:42:54  host: f143-056.opera-mini.net

    Mam nadzieję,że nie zablokujecie Opery Mini. :(

Dodaj swoją opinię