Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości One-2-One może wyjść z MobiTrust

One-2-One może wyjść z MobiTrust

sirmark 1 Kwietnia 2008 07:56

0 0

MobiTrust, spółka zależna One-2-One, zadebiutuje na nieregulowanym rynku New Connect. Właściciel nie wyklucza całkowitego wyjścia z inwestycji w ciągu trzech lat - pisze Puls Biznesu.

MobiTrust jest spółką z grupy giełdowego One-2-One, który ma 49,01% udziałów. Zajmuje się rozwiązaniami związanymi z mobilnym podpisem elektronicznym. W ubiegłym roku MobiTrust dostał dofinansowanie wysokości 1,18 mln zł w ramach ministerialnego projektu IniTech. Ponieważ przedsięwzięcie ma pochłonąć 2,77 mln zł, w grudniu One-2-One objęło nowe udziały w MobiTrust za ponad 1 mln zł. Część udziałów sprzedano grupie inwestorów. MobiTrust stara się także o finansowanie kolejnego etapu projektu z funduszy unijnych.

Zarząd One-2-One podał w komunikacie, że traktuje inwestycję w MobiTrust jako długoterminową i istotną z punktu widzenia rozwoju grupy kapitałowej. Jednak nie wyklucza sprzedaży wszystkich posiadanych udziałów (a w przyszłości — akcji) w ciągu najbliższych 36 miesięcy.
Spółka informowała już, że rozwiązanie przygotowane przez MobiTrust przeszło pozytywnie testy u dwóch operatorów komórkowych i jednego partnera. Posiada także certyfikaty bezpieczeństwa i może spełniać rolę podpisu kwalifikowanego zgodnie z zapisami ustawy o podpisie elektronicznym. Partnerem spółki w zakresie wydawania certyfikatów kwalifikowanych jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

MobiTrust liczy, że mobilny e-podpis zacznie działać jeszcze przed 21 lipca, kiedy to firmy będą musiały korzystać z podpisu elektronicznego w kontaktach z ZUS.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Templariusz  2008-04-01 08:25:39  host: 212.160.172.70

    I dobrze robią :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-159-91-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet