Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Omnia zrobi z jabłek dżem

Omnia zrobi z jabłek dżem

LuiN 9 Czerwca 2008 11:49

0 0

Samsung przyznał się wreszcie do budzącego wiele emocji telefonu, który trafi na rynek jako Samsung Omnia (SGH-i900). W sieci ukazały się dwa oficjalne zdjęcia od Samsunga, a także zdjęcia telefonu od pierwszych testerów.



samsung sgh i900 omniasamsungi900omnia samsungi900omnia samsungi900omnia

O Samsungu SGH-i900 Omnia pisaliśmy ostatnio w tej wiadomości. To jeden z najpiękniejszych telefonów pracujących pod kontrolą Windows Mobile 6.1 Professional. Pięknu zewnętrznemu wtóruje wyśmienita specyfikacja.

samsungi900omnia samsungi900omnia samsungi900omnia samsungi900omnia

Telefon dostępny będzie w 2 wariantach - z 8 i 16 GB wewnętrznej pamięci. Pamięć rozszerzalna jest dodatkowo za pomocą kart microSDHC. 3,2-calowy, dotykowy ekran ma rozdzielczość WQVGA (240 x 400 pikseli). Obsługa telefonu realizowana jest za pomocą interfejsu TouchWiz, który wspomagają akcelerometr i optyczny toupad poniżej ekranu.




samsungi900omnia samsungi900omnia samsungi900omnia samsungi900omnia

Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpix z autofokusem, stabilizacją obrazu, funkcją wykrywania twarzy i uśmiechu oraz funkcją geotagging, powinien spełnić oczekiwania większości amatorów fotografowania za pomocą telefonu komórkowego.

Rzecz jasna nie zabraknie Bluetooth, WiFi, USB, do nich dojdą radio z RDS, GPS, wyjście TV, kodeki DivX, XviD, WMV i MP4. Moduł HSPA pracuje z prędkością do 7,2 Mb/s.

Wszystko to udało się zmieścić w kompaktowej obudowie o wymiarach 112 x 56,9 x 12,5 mm, we wnętrzu której znalazło się też miejsce dla baterii o pojemności 1440 mAh.

Telefon trafi na rynki europejskie z początkiem lipca.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: GSMArena, PhoneMag, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2008-06-09 13:04:29

    poczekajmy na nowego iphona dziś będzie jego premiera :D a co do aplikacji do IP to wcale tak mało ich nie jest ;)

  • 0

    11.  2008-06-09 13:27:32

    11, quzo - aby do 19-stej czasu polskiego:)

  • 0

    12.  2008-06-09 13:39:14

    LuiN strasznie się dłuży ;)

  • 0

    13. ~  2008-06-09 13:41:32  host: inet20908na-3.eranet.pl

    mi sie wydaje, czy HSDPA to lacze z predkoscia 7,2M czy sa jakies wolniejsze "odmiany"? (co do "Moduł HSPA pracuje z prędkością do 7,2 Mb/s")zawsze moge sie mylic...

  • 0

    14. ~~  2008-06-09 13:45:40  host: public-gprs6584.centertel.pl

    sa i wolniejsze, moj fon obsluguje do 3.6

  • 0

    15.  2008-06-09 13:49:33

    A poza tym określenie "pracujące z prędkością 7,2Mb/s" bez "do" było by błędne, bo przecież prędkość ta nie jest stała i jest zależna od wielu czynników.

  • 0

    16.  2008-06-09 13:52:55

    ale ekran to porażka.. teraz są już 2,8' VGA, a tu jest 3,2' i 240x400.

  • 0

    17. ~hand  2008-06-09 14:13:48  host: chello089077162051.chello.pl

    i po co wyższe rozdzielczości i miliony kolorów, skoro większość z ludzi tego nie zauważy... a takie zmiany mogą doprowadzić tylko do krótszego czasu czuwania, wyższej ceny, jak i spowolnienia całego terminalu na skutek obsługi większej ilości pikseli. Oczywiście w ostatnim przypadku można zastosować mocniejszy, zewnętrzny układ graficzny, ale przełoży się to (jak już mówiłem) na cenę, żywotność baterii a także wagę telefonu. Zresztą to chyba normalne, iż żaden szanujący się koncern nie wypuści telefonu idealnego. To wbrew zdrowemu rozsądkowi...w końcu klient powinien często zmieniać telefony na modele o lepszych, wyższych parametrach..a tym samym dawać takiej firmie zarobić.

  • 0

    18. ~  2008-06-09 15:02:34  host: user41-132.satfilm.net.pl

    dla mnie bomba, niech bedzie jeszcze w dobrej cenie to juz wiem co kupie...

  • 0

    19.  2008-06-09 15:15:23

    #7 co nie zmieni faktu, ze wielozadaniowosc w iphone'a to fikcja i z WM nie ma co go porownywac...

  • 0

    20.  2008-06-09 15:15:37

    Widzę następcę dla mojej N95... Albo ten Samsung albo Nokia 5800 XM.

  • 0

    21. ~swistak  2008-06-09 15:16:54  host: ip-62-148-81-118.netia.com.pl

    cos fajnego. kusi mnie by porzucic s60 dla tego samsunga. jaka cena? wie ktos?

  • 0

    22.  2008-06-09 15:29:46

    Zauważcie, że ten Samsung obsługuje 262 k kolorów (na WM zwykle było tylko 65 k). Postarali się, jednak ten WM 6,1 to już coś. No i jak zwykle dobrze wykonany, w końcu to Samsung. A jaki ma procesor?

  • 0

    23. ~swistak  2008-06-09 16:48:36  host: ip-62-148-81-118.netia.com.pl

    TAKI: Dane techniczne: Pasmo: GSM/EDGE i 3.5G HSDPA 7,2 Mbps OS: Windows Mobile 6.1 Pro CPU: Marvell PXA312 624MHz Wyświetlacz: 3.5″, dotykowy, 240×400px, 262K TFT wbudowana kamera: 5MPix, AutoFocus (DivX, XviD, H.263, H.264, WMV a MP4) GPS radio FM z RDS TV-Out Pamięć: 128MB RAM, 256MB ROM, 8 lub 16GB microSDHC memory card slot (~8GB) Bluetooth 2.2, A2DP Wi-Fi b/g Odtwarzacz: MP3, AAC, AAC+, WMA, OGG, AMR Bateria: 1440 mAh Wymiary: 112×56×12,5mm Waga: 122 g

  • 0

    24.  2008-06-09 16:53:28

    Dodali WiFi i radio do modelu F490, zmienili system operacyjny i tak oto powstał 'nowy' model.

  • 0

    25.  2008-06-09 17:44:22

    Zapowiada sie niesamowicie - jak bedzie kosztowal okolo 1600zl to go biore od reki

  • 0

    26.  2008-06-09 20:24:49

    hand: do wielu zadań nadaje się tylko wyświetlacz vga, jak chociażby przeglądanie neta, czytanie ebooków, czy też oglądanie filmów. oczywiście można to robić z 320x400, ale komfort już nie ten. nie ta ostrość obrazu. szczególnie że qvga jest już często nawet na 1,9 cala, a tu mamy dużo większy ekranik. ubolewam, bo chciałbym w końcu coś dobrego z telefonem i Windowsem. jak narazie to większych wad tylko w htc touch pro nie widzę.

  • 0

    27.  2008-06-10 02:42:26

    nie no... BAJER!!! jak bedzie to w przystepnej cenie, a jeszcze lepiej - jak bedzie w promocji jakiegos opa, to zdecydowanie wezme to cacko i dam zarobic nawet Playowi ;)

  • 0

    28. ~mati17  2008-06-18 16:50:20  host: eaa176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nigdy nie byłem zwolennikiem telefonów Samsunga ale to się zmieniło od ostatnich kilku dni odkąd przeczytałem o modelu Omnia...!Ten telefon to wypas bo inaczej tego nie można nazwac!Pamięć, WM 6.1, Aparat + wykrywanie twarzy i uśmiechu....możnaby było jeszcze dużo wymieniać co to cacko posiada a jeszcze ten wspaniały elegancki wygląd!muszę go mieć choćby niewiem co :)

  • 0

    29. ~tornax  2008-09-02 10:26:56  host: ip-89-174-123-231.multimo.gtsenergis.pl

    a no właśnie, jak już piotrz wspomniał, rozdzielczość. 240x400 px to jest bardzo nietypowa rozdzielczość dla rodziny WM, i o ile system napewno sobie z tym poradzi to być może już nie każda aplikacja - wręcz mogę powiedzieć że są aplikacje które nigdy się nie włączą jeżeli rozdzielczość ekranu będzie inna jak QVGA lub VGA (jak to tej pory to standart na PDA/PPC). Być może jednak będzie jakieś obejście do tego i wcale nie musi być tak że nie będzie to działać jednak poleciłbym każdemu zainteresowanemu tym telefonem poszukać coś więcej w tej sprawie.

Dodaj swoją opinię