Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Okulary, kurs wideo i nowy iPhone

Okulary, kurs wideo i nowy iPhone

Q! 6 Kwietnia 2009 10:36

0 0

Pierwsze dni kwietnia przyniosły kilka ciekawych informacji na temat firmy Apple oraz ich produktów. Przedstawiamy zatem ich krótki przegląd.

Od momentu wydania Skype'a dla telefonów iPhone nie minął jeszcze tydzień, a już aplikacja ta została pobrana ponad 1 milion razy. Więcej o komunikatorze Skype dla iPhone'a pisaliśmy w tej wiadomości.

virtual display Dla osób, dla których całkiem sporych rozmiarów ekran telefonu iPhone wciąż wydaje się zbyt mały, firma Vuzix przygotowała ciekawą propozycję. Są to specjalne okulary, które po podłączeniu do telefonu pozwolą na wyświetlenie przed oczami użytkownika obrazu o przekątnej 62 cali widzianego z odległości niecałych 3 metrów. Paul Travers, szef firmy Vuzix, zapowiedział, że przedstawiony system (oznaczony jako iWear AV310) już wkrótce będzie kompatybilny ze znacznie większą liczbą telefonów, a tym samym stanie się bardziej popularny oraz dostępny.
W tym tygodniu Apple we współpracy z Uniwersytetem Stanforda zaoferuje bezpłatne materiały oraz kursy wideo dla programistów aplikacji przeznaczonych dla iPhone'a oraz iPoda. Trwający 10 tygodni kurs będzie dostępny za pośrednictwem kanału edukacyjnego w sklepie iTunes. Decyzja o bezpłatnym udostępnieniu tak interesujących materiałów ma dwa oblicza. Z jednej strony może dziwić, gdyż jej pomysłodawcą jest firma, która bacznie stoi nie tylko na straży ochrony swoich tajemnic, zwłaszcza technologicznych, ale również swoich przychodów. Z drugiej strony takie otwarcie z pewnością będzie miało wpływ nie tylko na jej wizerunek, ale również przyczyni się do wzrostu popularności oferowanych przez nią produktów.

Jak podaje serwis DigiTimes, kolejna generacja telefonu iPhone zostanie wyposażona w aparat o rozdzielczości 3,2 Mpix. W porównaniu z dwumegapikselowym aparatem obecnym w iPhone 3G oraz dostępnymi na rynku konkurencyjnymi rozwiązaniami to niewielki skok. Jednak firma z Cupertino rzadko kiedy, przynajmniej jeśli chodzi o swoje telefony, dotrzymuje kroku konkurencji. Znacznie większą uwagę przykłada ona do wzornictwa swoich produktów, niż do ich możliwości technicznych. Ten sam serwis informuje również, że aparat o rozdzielczości 5 Mpix pojawi się "w produkcie, który trafi na rynek w kolejnych miesiącach bieżącego roku". Nie wiadomo jednak dokładnie o jaki produkt w tym przypadku może chodzić. Mówi się tutaj o kolejnej generacji odtwarzacza iPod, jednak pod uwagę brane jest również urządzenie typu MID (Mobile Internet Device), o którym od jakiegoś czasu krążą w Internecie plotki.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2009-04-06 11:30:31

  No te okularki to fajna sprawa :)

 • 0

  2. ~marzyciel  2009-04-06 11:50:58  host: chello089078212133.chello.pl

  Mam nadzije ze Diablo III wyjdzie tez na IPhona :D

 • 0

  3. ~  2009-04-06 20:02:02  host: inet20909nh-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

  "Jednak firma z Cupertino rzadko kiedy, przynajmniej jeśli chodzi o swoje telefony, dotrzymuje kroku konkurencji" A od ilu lat firma z Cupertino produkuje telefony, a od ilu konkurenci ???

 • 0

  4. ~matthi  2009-04-06 21:52:35  host: acr202.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Znacznie większą uwagę przykłada ona do wzornictwa swoich produktów, niż do ich możliwości technicznych." - osoba, ktora to napisala ani razu nie zetknela sie z produktem firmy z logo nadgryzionego jablka. Albo miala kontakt wylacznie z produktami 'off'. :(

 • 0

  5. ~gRanat  2009-04-07 00:33:27  host: chello084010126020.chello.pl

  @3,4: Nie.

 • 0

  6. ~PLANET  2009-04-07 17:35:54  host: host-193-39-71-13.dag.pl

  Tak, szczegolnie MacBook Air czy iPhone 2G/3G nie odstaje od specyfikacji technicznej konkurencji (choc bardziej ten drugi rzecz jasna)... inaczej :P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-224-176.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet