Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ogromny potencjał rynku mobilnych programów zabezpieczających

Ogromny potencjał rynku mobilnych programów zabezpieczających

Q! 12 Lipca 2009 15:45

0 0

W 2013 roku przychody z rynku mobilnego oprogramowania zabezpieczającego mają wynieść 1,6 mld dolarów. Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez firmę Infonetics Research, wartość rynku w 2008 roku wzrosła o 118% w porównaniu do roku wcześniejszego.

Rynek mobilnych programów zabezpieczających ma ogromny potencjał wzrostu - uważa główny analityk Infonetics Research, Jeff Wilson. Rynek ten jest obecnie bardzo młody, a jego rozwój będzie szedł w parze ze wzrostem popularności smartfonów. Rozwój tego drugiego pociągnie za sobą zainteresowanie smartfonami przez hakerów, którzy obecnie ogromną większość swojej uwagi poświęcają komputerom osobistym.
Pomiędzy 2008, a 2013 rokiem na rynek trafi ponad 1,5 mld smartfonów, co według Wilsona zwróci uwagę hakerów na ten typ urządzeń. W związku z tym nie tylko sami użytkownicy, ale również operatorzy będą musieli ponieść dodatkowe koszty z tytułu zakupu odpowiednich narzędzi zapewniających bezpieczeństwo. Większość z nich przypadnie na rozwiązania typu IDS/IPS, czyli systemy wykrywania i zapobiegania włamaniom, a także na zabezpieczenie przesyłanych treści.

Obecnie do Stanów Zjednoczonych trafia znacznie mniej smartfonów, niż do krajów z regionów EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) oraz Azji i Pacyfiku. Jednak to rynek amerykański jest obecnie największy jeśli chodzi o liczbę wdrożeń i wykorzystywania oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo mobilne.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~despera  2009-07-12 16:09:04  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    Wniosek: unikać telefonów z "systemem operacyjnym"

  • 0

    2.  2009-07-12 17:20:54

    Co z tego że zabezpieczają jak za tydzień będzie odbezpieczony :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-196-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet