Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ogromna popularność słuchawek Apple AirPods

Ogromna popularność słuchawek Apple AirPods

orson_dzi 1 Września 2017 12:24

2 5

apple airpods
Słuchawki Apple AirPods były obiektem wielu żartów, ale w ciągu roku od premiery mogą stać się najpopularniejszymi bezprzewodowymi słuchawkami w Stanach Zjednoczonych.

Do tej pory w 2017 roku na terenie Stanów Zjednoczonych zostało sprzedanych ponad 900 tys. bezprzewodowych słuchawek. Pomimo silnej konkurencji ze strony urządzeń Sony i Samsunga, kosztujące 159 dolarów Apple AirPods stanowiły 85% sprzedanych słuchawek.




Pomimo dużej popularności Apple wyraźnie poprawił dostawy swojego produktu. Niedługo po premierze na słuchawki trzeba było czekać nawet ponad miesiąc. Obecnie czas oczekiwania został zredukowany do dwóch, maksymalnie trzech tygodni.

Źródło tekstu: NPD; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | apple airpods

w sumie: 32
  • 2

    13.  2017-09-01 14:31:23

    kArAkAn - no ale to nie Ty za to płacisz chyba?

  • 0

    14. ~  2017-09-01 15:01:34  host: 31-132-65-154.neanet.pl

    Ludzie to jednak idioci, że coś takiego kupują i uważają, że to wow super i wogóle.

  • 1

    15.  2017-09-01 15:20:26

    @14 - Oczywiście, tylko Ty na świecie masz rację a każdy, kto nie myśli jak Ty jest idiotą. Zdrowa logika...

  • 0

    16.  2017-09-01 15:43:23

    @10 zgodzę się. To są najwygodniejsze słuchawki. Tylko co z tego skoro grają dużo gorzej? Jak można płacić 700 zł za słuchawki, które kiepsko grają? Przecież w słuchawkach właśnie chodzi o dobry dźwięk, a nie wygodę i kiepski dźwięk.

  • 0

    17.  2017-09-01 15:54:24

    @16 - Wcale nie muszą być najwygodniejsze. Mnie np. zarówno AirPody jak i zwykłe applowskie słuchawki drapią w uszy, słabo izolują i wypadają a jednak części osób odpowiadają. Tak samo nie wszyscy zwracają pierwszorzędną uwagę na dźwięk. Ty tak, ja, parę lat temu również, zrozum jednak, że ludzi na tym świecie jest dość dużo i nie każdy patrzy na świat tak samo jak Ty. Jeśli się sprzedają to znaczy, że ludziom odpowiadają, tym bardziej, że raczej nie słyszy się płaczu na to jakie one są złe. To poprawne słuchawki od strony brzmieniowej za to bez żadnych kabli. Tyle, nic więcej. Jeśli za brak kabla nie jesteś gotów tyle zapłacić - nie płać. To się nazywa wolny rynek. Nie wszystko jest dla każdego.

  • 0

    18. ~sueshack  2017-09-01 16:03:14  host: 80.245.23.162

    @16 To nie są słuchawki do tego, żeby się jarać ich rozdzielczością, separacją i neutralnością. To jest zamiennik tych standardowych słuchawek, które są w zestawie - do rozmawiania, słuchania podcastów, muzyki na ulicy i na rowerze, itd. I wcale nie są drogie, tylko my zarabiamy mało. Inaczej by to wyglądało, jakby kosztowały 160 PLN a nie 700, prawda? To jest równowartość małych zakupów w osiedlowym sklepie w centrum dużego miasta w USA.

  • 0

    19.  2017-09-01 16:23:51

    To rak jakby porownac lustrzankę do smarfona. W kategorii zdjęć.

  • -2

    20. ~  2017-09-01 16:33:58  host: user-94-254-177-184.play-internet.pl

    te wasze kozy porta pro wyglądają jak wyposażenie call center

  • 1

    21.  2017-09-01 17:25:02

    Te Kozy Porta Pro mają dożywotnią gwarancję. Mogę wrzucić słuchawki do ogniska, albo pociąć je nożyczkami i za 40 zł dostanę nowe. A w Apple? Płacisz 700 zł i 2 lata gwarancji i to bez uszkodzeń mechanicznych. Śmiech na sali.

  • 0

    22.  2017-09-01 18:12:44

    @21 - Heh, proszę, wrzuć KPP do ogniska a potem oddaj na gwarancję. Skoda świetnych słuchawek co prawda ale chciałbym się pośmiać z rezultatu ;) ...

  • 0

    23. ~  2017-09-01 18:51:07  host: user-94-254-151-31.play-internet.pl

    Kossa Porta Pro też można połączyć poprzez odbiornik bluetooth. Mam taki odbiornik i często z niego korzystam. Odbiornik zamontowany na koszulce. Fajna sprawa. I nie obciąża baterii telefonu.

  • 0

    24. ~  2017-09-01 21:23:16  host: user-94-254-151-31.play-internet.pl

    Dostałem używanego iphona 6s 16GB na trzy tygodnie . Mogłem go kupić za 1200 zeta. Wiele osób uważa że jest super i płacą za nową sztukę 2500zł. Pomyślałem może faktycznie jest taki zaj.......... Po tych trzech tygodniach jestem zmęczony tym telefonem. Jego menu jest tak nieintuacyjne że dziwię się osobom które go używają. Dodatkowo problemów dodaje fakt że aby go doładować musimy mieć przewód a i ładowarkę przy sobie. A najlepiej jedną w domu drugą w samochodzie trzecią przy sobie. Kiedyś jak zapomniałem wziąć przewód z domu to ciągle myślałem o tym aby mi nie brakło prądu. Bo każdy ma przewód mikro USB a nie każdy ma przewód do iphona. Następna rzecz to wybieranie kontaktów. Z dialera niema możliwości poprzez przytrzymanie np. przycisku 3 i brak wyszykiwania poprzez T9. Tylko poprzez klawiaturę qwerty. Następna rzecz to brak przycisku wstecz. Za każdym razem trzeba się zastanawiać co nacisnąć aby zrobić krok wstecz. Np. w mapach googla aby cofnąć nawigację o krok wstecz naciskamy krzyżyk na dole po lewej stronie następnie strzałkę na górze po lewej stronie i jak chcemy wpisać nowy adres naciskamy krzyżyk na górze po prawej stronie a jak chcemy wyjść z aplikacji naciskamy przycisk na dole. Dla niektórych amaizing. A wystarczyło zastosować przycisk taki jak jest w androidzie. Chcę wysłać pocztę poprzez LTE o wielkości 110MB i dostaję info aby wyslać poprzez WIFI. Mam 50 GB na transfer ale inżynierowie apple mówią mi wyślij poprzez WIFI. Jak za komuny oni wiedzą lepiej i nie dają wyboru. Znajduję WIFI i okazuje się że załącznik za duży. Następny amaizing. Brak sygnalizacji transfery danych. Mała rzecz a cieszy. Zdjęcia tylko w formacie 4:3. Brak panoramicznych. Zdjęcia i video tylko w najwyższej rozdzielczości i telefon z tak małą pamięcią zaraz jest zapchany. Wysłanie na iCloud nie daje za wiele bo w standardzie jest tylko 5GB i dostajemy możliwość zakupu 5

  • 0

    25. ~  2017-09-01 21:38:49  host: user-94-254-151-31.play-internet.pl

    50GB za 4 zł miesięcznie. Coś pięknego. Małe litery w Safari. Możemy co prawda powiększyć litery ale czytanie przesuwając z lewej do prawej i znów do lewej nie jest wygodne a brak możliwości wprowadzania cyfr z poziomu liter też jest bardzo denerwujące. brak możliwości nagrywania rozmów bezpośrednio jak w androidzie tylko poprzez jakieś płatne callbacki po prostu amaizing. Włączyłem Yanosika i wyłączyłem ekran. Niestety przy dojeżdżaniu do zdarzenia dostaję tylko komunikat głosowy o kontroli która wcale nie musi być na mojej drodze. I ostatnia rzecz która jest bardzo dziwna to brak możliwości odzyskania hasła do konta appla. Telefon zostaje wtedy jako pamiątka albo na części. Po prostu amaizing.

  • 0

    26.  2017-09-01 21:53:28

    Amerykanie to naiwne i głupie osoby. Wystarczy dobra reklama i już lecą do sklepu.

  • 0

    27.  2017-09-01 22:15:39

    @24 przecież rozdzielczość filmów możesz zmienić, zdjęcia panoramiczne też są, jedyny minus, z którym się zgodzę, ale jeszcze tak nie do końca to przycisk wstecz w aplikacjach. Zwykle jest to strzałka w lewym Górnym rogu, ale nie zawsze.
    Jeśli chodzi o wybór kontaktów to jakoś nigdy nie miałem takiej potrzeby, żeby wciskać cyfry by wybierać, wolę sobie wpisać w pole wyszukiwania na ekranie głównym, jest szybciej.
    Do wysyłania takich załączników zainstaluj inną apkę do maila i powinno pójść, zresztą jeśli masz namiar na Serwer Pocztowy, który wysyła takie duże załączniki to podaj w komentarzu, bo też szukam.
    Odnoszę wrażenie, że nie chciałeś się za bardzo zaprzyjaźnić z tym telefonem, wziąłeś po prostu żeby ci ktoś gitary nie zawracał i teraz szukasz VAT.

  • 0

    28. ~  2017-09-02 07:16:59  host: user-94-254-151-31.play-internet.pl

    @27 jezeli możesz napisz jak zmienić rozdzielczość na zdjęciach i na filmach bo nie doszedłem do tego. Jeżeli chodzi o wybieranie kontaktów to jak dla mnie wygodniejsze jest przytrzymanie przycisku np.3 lub wyszukiwanie przez język T9. Szczególnie jak jadę samochodem. Ponadto literki podczas wyszukiwania są naprawdę małe a ja nie jestem osobą z dobrym wzrokiem i przy iphonie zawsze musiałem zakładać okulary a w androidzie tą czynność wykonuję bez okularów. Próbowałem też na iphonie otworzyć stronę np onetu ale nie w wersji mobilnej tylko orginalnej i zawsze wyświetlało mi wersję mobilną. jak wiesz jak otworzyć "normalną" stronę daj znać jak to robisz bo ja z tym mam problem.

  • 0

    29.  2017-09-02 14:08:59

    Zawsze zastanawia mnie, jak daleko pójdą marketingowcy we wciskaniu ludziom ściemy. Koncern Apple znany jest z robienia ludziom wody z mózgu, ale tym razem próbują odtrąbić sukces tam, gdzie ponieśli już totalną porażkę. Myślę, że mogliby zwiększyć jeszcze zawężenie rynku wyłącznie do bezprzewodowych słuchawek Apple. Wtedy udział AirPods wyniósłby 100% ;-) A teraz zejdźmy z applowskiej orbity szaleństwa na Ziemię. Według aktualnych szacunków w USA żyje 325 mln osób. Zatem ta gigantyczna sprzedaż odpowiada 0,27% populacji USA. Rzeczywiście podbili Amerykę :))))

  • 0

    30.  2017-09-02 14:30:04

    @28 już ci piszę, jeśli chodzi o rozdzielczość filmu w to wchodzisz w ustawienia, dalej zdjęcia i aparat i masz takie rozwijany Okienko rozdzielczość wideo. Tam sobie możesz wybrać jaką chcesz, nawet masz niżej podpowiedź ile zajmie ci film w każdej z nich. Jeśli chodzi o zdjęcia to chyba faktycznie musi tak zostać, ewentualnie możesz sobie przełączyć na kwadratowe, albo panoramę. To już normalnie w aplikacji aparatu robisz, tym przesuwakiem którym wybierasz czy chcesz nagrywać film czy robić fotkę. Możesz wyświetlać pełne strony, jak otworzysz stronę np. Onetu to na tym dolnym pasku klikasz ten przycisk po środku, teraz nie pamiętam jak on się nazywa, ale ten zaraz nad tym fizycznym przyciskiem Okrągłym, zjeżdżasz na sam dół i tam masz coś takiego poproś o witrynę pełną. Jak to naciśniesz to wyświetla ci się normalna komputerowa strona.

  • 0

    31. ~  2017-09-02 21:30:47  host: user-94-254-147-127.play-internet.pl

    @30 I widzisz masz szybki telefon i aby zmienić rozdzielczość musisz wchodzić przez ustawienia i tu tracisz czas. W androidzie zmieniasz poprzez otwarcie aparatu. Chyba szybciej. Gdyby to w androidzie rozdzielczość była zmieniana jak w iphonie to dopiero byłoby gadanie jakie to bezsensowne ale jak to jest w iphonie to niema sprawy. Więc co w tym telefonie jest takiego amaizingowego?

  • 0

    32. ~  2017-09-02 21:47:31  host: user-94-254-147-127.play-internet.pl

    @30 No faktycznie jest taka opcja ale apple na widoku pionowym daje bardzo małe litery (jak dla mnie) a w widoku poziomym już większe. Można co prawda nacisnąć przycisku na górze po lewej stronie i wtedy tekst w pionie i poziomie jest jak dla mnie akceptowalny ale już komentarzy brak wię z komentarzami muszę się męczyć powiększając tekst i przesuwając palcem z lewej do prawej i znów do lewej. Gdzie tu amaizing. No chyba że jest tu mowa o zdziwieniu że tak to można spieprzyć.

Dodaj swoją opinię