Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ogólnokrajowy Spis Abonentów już dostępny

Ogólnokrajowy Spis Abonentów już dostępny

sirmark 29 Sierpnia 2008 14:15

0 0

Wszyscy zainteresowani mogą otrzymać ogólnokrajowy spis abonentów zawierający dane klientów Telekomunikacji Polskiej oraz 60-ciu innych operatorów, w tym komórkowych. Spis na płycie DVD, zawierający dane abonentów z całej Polski, dostępny będzie bezpłatnie we wszystkich salonach sprzedaży TP.

W ogólnokrajowym spisie abonentów znalazły się dane teleadresowe wyłącznie tych osób, które wcześniej wyraziły pisemną zgodę na ich publikację. Poza ogólnopolskim DVD, w 2008 roku TP wyda również 34 książki drukowane, zawierających dane abonentów z obszarów poszczególnych stref numeracyjnych oraz 12 edycji na płytach CD.

Każdy zainteresowany ma prawo do bezpłatnego egzemplarza ogólnokrajowego spisu abonentów. Będzie on dostępne we wszystkich salonach sprzedaży TP. Spis może być także dostarczony pod wskazany adres, po uprzednim wypełnieniu formularza zamówienia pobranego ze strony www.tp.pl/osa. Opłata za przesyłkę wyniesie wówczas 21,47 zł.




Osoby korzystające z usług innych operatorów telekomunikacyjnych, którzy podpisali umowy z TP lub w stosunku do których prezes UKE wydał odpowiednią decyzję, mogą zamawiać ogólnokrajowy spis abonentów bezpośrednio u tych operatorów lub odebrać w salonie sprzedaży TP.

Ogólnokrajowy spis abonentów wydawany jest na podstawie decyzji prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Źródło tekstu: TP     

Dodaj do:
w sumie: 71
  • 0

    52. ~  2008-08-31 17:54:07  host: user7.94.udn.pl

    dla tego co bierze to DVD to chyba jest za darmo, bo żadnych pieniędzy za to nie daje. A kto płaci za stworzenie tej płytki i skąd bierze na to pieniądze, to inna para kaloszy..

  • 0

    53.  2008-09-01 08:10:59

    noo i teraz jest jasne na czym ci złodzieje i oszuści będę rżnąć ludzi - na dostawie !!! szlag by ich trafił :/ sam sobie pójdę po krążek,żeby nie dać się orżnąć :P

  • 0

    55. ~pduncz  2008-09-01 10:46:43  host: 82-dzi-20.acn.waw.pl

    #54 - to jest spis nie tylko stacjonarnych. polecam czytanie treści do końca.

  • 0

    56. ~get  2008-09-01 13:15:07  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    wlo - "olek_skype - a to jeszcze chciałbyś, żeby "za darmo" do domu przywieźli?" wlo - a Ty byś nie chciał ?!? nie ocenimy tu realizmu takiego czegoś, spytałeś się czy "chciałbyś" to ja odpowiadam - tak chciałbym żeby za darmo to mi do domu dostarczyli...

  • 0

    57.  2008-09-01 13:19:40

    ~pduncz - wiem ;-) tylko jak przeleciałem spis z mojego miasta ("obcięty" o ponad 90%) to żadnego numeru komórkowego nie zauważyłem ;-) Na kilkaset numeró jakie jeszcze podają, żadnego komórkowego. W sytuacji kiedy bardzo dobrze działa książka Plusa (szkoda, że inni mają tylko telefoniczne informacje i w związku z tym płatne - bez reklamowanego numeru dla klientó innych sieci nawet) oraz w sytuacji gdzy komórkowcy zastrzegają "handel" numerami nawet w tym celu jak książka abonentów, nie ma sensu Twój argument, podobnie jak wydawanie książki.

  • 0

    58.  2008-09-01 13:20:35

    ~get - no masz mnie ;-) Tyle, że kontekst mojej wypowiedzi jest zupełnie inny ;-)

  • 0

    59.  2008-09-01 13:32:57

    Inaczej powiem - przejrzałem całość części z klienatmi indywidualnymi (całe 10 kartek przy 165 kartkach w starym spisie - po ok. 500 numerów na kartce) i ŻADNEGO numeru komórkowego nie zauważyłem ;-)

  • 0

    60.  2008-09-01 13:37:08

    Inaczej jest w przypadku firm - ilość stron (kartek) nieco większa i tam już komórkowe numery się pojawiają... Ale też nie ma szału - na stronie zawierającej ok. 200 numerów jest od ) do 5 numerów komórkowych, przy czym najwięcej jest stron z udziałem w niższym pułapie podanego zakresu ;-)

  • 0

    61.  2008-09-01 13:38:08

    Bo tam gdzie jest 5 to zwykle jedna firma podaje swoje numery do... przedstawicieli regionalnych np. ;-)

  • 0

    62.  2008-09-01 13:51:18

    Jeszcze jedno - w nawiązaniu do terminów publikacji... Książka mojej strefy teoretycznie 6 listopada powinna się ukazać... Ja już od miesiąca prawie ją mam ;-) Nie wiem - może to nie to co ma być? W każdym razie jak byk jest napisane 2008/9 ;-)

  • 0

    63.  2008-09-01 14:30:36

    I chyba właśnie tak jest... Tylko pytam, po co wydawać dwa razy to samo? Ciekawe, że nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć - anie w Tepsie, ani w Ditelu - czy mój numer będzie w OSA (w sytuacji gdy zniknął w książce, którą dostałem miesiąc temu) czy nie ;-)

  • 0

    64.  2008-09-02 19:11:35

    w tepsie niczego sie nie dowiesz... jedynie ile masz im zapłacić:)

  • 0

    65.  2008-09-03 09:47:22

    Zainstalowałem właśnie OSA... Potwierdza się to co mówiełm wcześniej - część dotycząca abonentów indywidualnych jest ułamkiem tego co było we wcześniejszej książce. Nie bardzo wiem o co chodzi z książką mojej strefy jaką mi miesiąc temu dostarczono, bo nie jest to ta, o której mówimy. Jednak dane klientów indywidualnych są te same ;-) Może to jakaś zaległość wydawnicza jest? Porównam kiedy dostanę wydanie OSA dla mojej strefy - w listopadzie ;-)

  • 0

    66.  2008-09-03 22:39:54

    w sumie dlugo sie zeszlo zanim ten spis stworzyli, sporo przeciez czasu minelo od debiutu polskich sieci

  • 0

    67.  2008-09-04 08:47:05

    Sewcio - i co z tego? Jeszcze chwilę temu, każdy operator swoją książkę miał obowiązek prowadzić. Dopiero od momentu wyznaczenia przedsiębiorcy do świadczenia usługi powszechnej, to on właśnie ma obowiązek wydania książki obejmującej wszystkich abonentów. I dalej - co z tego? O ile w przypadku firm rzeczywiście są telefony innych operatorów (mam kolegę który ma w książce telefony firmowe: 2 w exatelu, 2 w polkomtelu, 1 w Orange i 1 w Play), to spośród osób fizycznych nie znalazłem dotychczas żadnego znajomego, którego komórka byłaby w spisie... Co więcej - nie ma także numeru stacjonarnego ;-) I nie jest to wina Tepsy ani operatora innego niż tepsa...

  • 0

    68.  2008-09-04 18:08:10

    ten OSA to porażka :P

  • 0

    69. ~Chris  2008-09-06 22:41:08  host: aez30.internetdsl.tpnet.pl

    Nie znalazłem w Spisie ani jednej znajomej osoby, także nie ma telefonu mojej żony, chociaż odpowiednią zgodę do tepsy wysłała!

  • 0

    70. ~kabat  2008-09-07 10:50:10  host: nat-mo4.aster.pl

    wlo- słuchaj sam jesteś półgłówkiem. Ważne jest, że książka jest bezpłatna dla abonenta, a kto na niej zarobił już mnie nie obchodzi

  • 0

    71.  2008-09-07 11:15:29

    ~kabat - bezpłatna? obudź się... płacisz za to w ramach opłat za usługi ;-) rekalma w ksiązce jest dość droga (wiem bo zamawiam czasem) ale nie sądzę by w pełni pokrywała koszty wydawania książek obejmujących wszystkich abonentów.

  • 0

    72. ~  2010-03-01 22:00:30  host: public77103.xdsl.centertel.pl

    Dlaczego te Spisy z roku na rok są coraz bardziej upraszczane.Numer telefonu w książce to życzenie abonenta ,a gdzie obowiązek usługodawcy.Płyta CD za darmo?,a kto by za taką lipę dałby złamanego szeląga.Dlaczego na jej podstawie mając numer telefonu nie można ustalić nazwiska abonenta dzwoniącego.Jeżeli taka opcja usługi jest śwadczona przez TP.SA

Dodaj swoją opinię