Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ogniwa paliwowe wciąż niewiadomą

Ogniwa paliwowe wciąż niewiadomą

sirmark 13 Maja 2004 14:33

0 0

W roku 2012 ogniwa paliwowe będą zasilać blisko 15% laptopów pracujących na całym świecie – prognozuje firma ABI Research. Przyszłość tego rynku jest jednak uzależniona od kosztów, jakie będą musieli ponosić użytkownicy ogniw.

Ogniwa paliwowe wytwarzają prąd na drodze reakcji chemicznej pomiędzy tlenem i paliwem zawierającym wodór. Ze względu na długość działania i "czystość" ekologiczną, wydają się być optymalnym rozwiązaniem dla wielu urządzeń, w tym mobilnej elektroniki. Zaawansowane efekty prac nad miniaturowymi ogniwami paliwowymi prezentowały już firmy japońskie i amerykańskie, a w przyszłym roku powinna zadebiutować eksperymentalna seria notebooków i handheldów zasilanych w ten sposób. Liczbę przenośnych komputerów wykorzystujących ogniwa paliwowe, które zejdą w przyszłym roku z taśm produkcyjnych, szacuje się na 2 tys. sztuk.
Wciąż jednak brak dokładnych informacji na temat kosztów eksploatacji ogniw paliwowych. ABI Research przewiduje, że w najbliższych latach można spodziewać się co najwyżej umiarkowanej popularności takich rozwiązań. Producenci ogniw paliwowych będą musieli przede wszystkim dowieść, że wymiana paliwa w ogniwach nie jest kosztowna. Będą musieli przekonać nie tylko klientów, ale też firmy produkujące komputery – warty podkreślenia jest fakt, że pomimo prowadzenia rozmów na ten temat, żaden z czołowych producentów komputerów przenośnych wciąż nie zdeklarował chęci wprowadzenia do swojej oferty modeli z ogniwami paliwowymi.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-93-19.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jaka jest maksymalna szybkość Internetu (download), z którego najczęściej korzystasz?

Szybkość polskiego Internetu na tle świata według Speedtest.net

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet