Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oficjalnie powstał GTS Energis

Oficjalnie powstał GTS Energis

WitekT 14 Października 2005 08:49

0 0

GTS zakończył transakcję zakupu Energis Polska. Połączona firma planuje, że w tym roku jej przychody wyniosą 376 mln zł, a w 2006 roku wzrosną o 10-20%. GTS Energis chce w dalszej perspektywie uczestniczyć też w akwizycjach.

Do formalnego zamknięcia transakcji przejęcia przez GTS 97,5% udziałów Energis Polska doszło 7. października po tym, jak 30 września na przejęcie zgodził się urząd antymonopolowy. Prezes Mikos zapowiedział, że połączona firma będzie się skupiać na sektorze klientów korporacyjnych i na segmencie operatorskim.

Wydaje nam się, że uda się wygenerować dalszy wzrost sprzedaży poprzez działania na poziomie organicznym. Drugi obszar to sfera innowacyjności produktowej, np. teleinformatycznego outsourcingu, czy wprowadzenie nowych produktów – powiedział Jarosław Mikos, prezes GTS Energis.

GTS Energis będzie też uczestniczyć w procesie konsolidacji rynku telekomunikacyjnego.

Mamy zielone światło od akcjonariuszy, aby obserwować rynek i aktywnie uczestniczyć w procesie konsolidacji. Bardzo dobrym targetem byłby Exatel, bo ma podobne portfolio produktowe i podobnych klientów. ProFuturo czy Crowley również są w orbicie naszego zainteresowania, ale na razie kluczowy fokus to konsolidacja tego naszego biznesu (GTS i Energis) – powiedział Mikos.

Powiedział również, że fizyczna konsolidacja zespołów obu firm już trwa, a na poziomie sieciowym i systemowym konsolidacja może zająć jeszcze większość 2006 roku.
Tomasz Galas, wiceprezes GTS Energis i dyrektor finansowy spółki, powiedział również, że firma byłaby też zainteresowana Telefonią Dialog, choć jest to inny segment rynku.

Galas powiedział także, że przychody ze sprzedaży w trzecim kwartale wyniosły 97,3 mln zł, czyli o 4 mln zł więcej niż połączone przychody obu spółek w drugim kwartale. zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) w trzecim kwartale wyniósł 13,5 mln zł, czyi o 2% mniej niż w drugim kwartale.

Koniec 2005 roku chcemy zamknąć przychodami 376 mln zł, podtrzymujemy też ambitne plany, aby EBITDA na koniec roku była 54,2 mln zł, czyli będzie to stanowiło 14% przychodów obu spółek. Liczymy, że przychody w przyszłym roku wzrosną o 10-20% – powiedział Galas.

Szacujemy, że nasze wydatki inwestycyjne będą nie mniejsze 40 mln zł w skali roku – powiedział też prezes Mikos.

Mikos dodał również, że w krótkim czy średnim terminie nie ma planów wprowadzenia GTS Energis na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Zarząd spółki nie planuje też w tej chwili wypłaty dywidendy.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-10-14 09:32:12  host: external.ciech.waw.pl

    A co to za firma/operator "Profumo" ??

  • 0

    2.  2005-10-14 09:40:23

    Poprawione. ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet