Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oficjalnie 3G Plusa w Białymstoku, wkrótce Kielce

Oficjalnie 3G Plusa w Białymstoku, wkrótce Kielce

WitekT 21 Grudnia 2006 11:59

0 0

20. grudnia Polkomtel uruchomił sieć 3G w Białymstoku - jako jedyny z trzech operatorów w tym mieście.

Sieć UMTS Polkomtela obejmuje obecnie 14,5% ludności kraju. Oprócz Białegostoku telefonia trzeciej generacji dostępna jest w sieci Plus w 76 miejscowościach, w tym m.in. w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy, Częstochowie, Gliwicach i Zakopanem. Jeszcze przed końcem tego roku z technologii 3G będą mogli korzystać także mieszkańcy Kielc.




W listopadzie Polkomtel, w ramach przygotowań do oferowania mobilnych usług szerokopasmowych, uruchomił w swojej komercyjnej sieci HSDPA na terenie Warszawy. Wkrótce - według zapewnień firmy - technologia ta ma być dostępna w kolejnych miastach pokrytych 3G.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20.  2006-12-21 14:17:25

    Z WCDMA jest tak, że im większe obciążenie sieci, tym mniejszy zasięg. Plus widać przyjął strategię odpalania małej ilości BTSów w większej ilości miejscowości, pozostałe sieci budują gęściej, ale w mniejszej ilości miast. Marketingowo Plus wychodzi na plus, ale ciekawe, czy będą potem rozwijać sieć w miejscach, gdzie postawią kilka NodeB, które na razie wystarczają (niewielka ilość telefonów 3G), ale już wkrótce mogą zacząć się problemy (i to z zasięgiem, nawet tam, gdzie teraz jest).

  • 0

    21.  2006-12-21 14:37:30

    Mam i ja !!!

  • 0

    22. ~r  2006-12-21 17:48:55  host: chello087206151164.chello.pl

    *szalony: ja tak coś czarno widzę, że chyba jednego btsa zostawią z gprsem. W końcu chwalili się, że będą ciąć koszty. Coś słabo te maile do nich pisałeś że dali edża nie w tej części Aleksandrowa co potrzeba :-)

  • 0

    23. ~kononowicz  2006-12-21 18:15:16  host: 165-go2-3.acn.waw.pl

    Witam Wrescie mam 3 g w domu. Nie bedzie nic bo 3 g to zlo !!!

  • 0

    24. ~issa  2006-12-21 18:35:57  host: abpt150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***domel , czekaj tatka latka:) "Znakomita" firma kurierska będąca na usługach mBanku już sie pewnie rozpędza , by Ci go dostarczyć:-DDD Nie zapomnij napisać , jak otworzysz już w marcu przesyłkę z mBanku :-DDD

  • 0

    25. ~domel  2006-12-21 19:00:29  host: gprs11.orange.pl

    issa, Przeciez oni mieli wyslac poczta polska.

  • 0

    26.  2006-12-21 19:29:17

    Mój edge w Rabce zwariował. Przez kilka sekund prędkość z ciągania to 1115kB/s!!!!!!!!!!!! iPlus Manager 1.5 z ciągam w kilka sekund.

  • 0

    27.  2006-12-21 19:30:24

    Kurde nawet 3150kB/s iPlus Manager 1.5 z ciągłem w 2 s!!!!

  • 0

    28.  2006-12-21 19:31:05

    miał ktoś tak kiedś

  • 0

    29. ~issa  2006-12-21 19:46:34  host: abpt150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***domel , faktycznie , zapomniałem , że mBank daje podobno wybór sposobu dostarczenia startera. Przepraszam! A ja już myślałem , że to ta szlachetna , solidna , niedoceniana i jakże niesprawiedliwie oceniana firma kurierska ;-DDD Po pieczątce na kopercie poznacie ich :-DDD

  • 0

    30.  2006-12-21 19:56:09

    A propos Siódemki- w niedzielę kupiłem coś na Allegro, towar miał być dostarczony właśnie siódemką. We wtorek o 15-tej kurier był u mnie. Nie należy więc generalizować.

  • 0

    31. ~  2006-12-21 22:38:00  host: 195.189.142.239

    Apropo moich postow 26 i 27! To nie EDGE tylko moja przegladarka robi mnie w konia.

  • 0

    32. ~  2006-12-21 22:57:12  host: ebl105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ech w gliwicach od dawna jest i na zewnatrz i wewnatrz, nawet w piwnicach :) co mnie cieszy. I bylo tak od poczstku.

  • 0

    33. ~  2006-12-21 22:58:21  host: ebl105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tylko ze niestety mam ere...

  • 0

    34. ~zb  2006-12-22 14:50:44  host: dqa212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy ja wiem czy niestety?Ja jestem w erze już drugi rok i jestem zadowolony, jak czytam to co obecnie oferują pozostlai gracze komórkowi...

  • 0

    35. ~  2006-12-22 23:38:52  host: cgz218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tez jestem zadowolony, ale umts chcialbym miec...

  • 0

    36. ~ole  2006-12-24 12:57:04  host: host-100-140.gprsbal.plusgsm.pl

    W Kielcach już jest. Niestety wygląda na to że bez HSDPA, bo nie udaje mi się wyciągnąć więcej niż 38k transferu

  • 0

    37. ~fly  2006-12-24 15:37:51  host: apn-100-182.gprsbal.plusgsm.pl

    plus chrzani ze tu i tam ma umts a jak przyjdzie co do czego to transfer jest cienki jak sik pajaka

  • 0

    38. ~magik  2006-12-29 13:06:14  host: apn-100-189.gprsbal.plusgsm.pl

    A ja wczoraj złapałem sygnał umts w Bielsku-Białej :) smiga nieźle :) to chyba nieoficjalne działanie umts w BB pozdro

  • 0

    39.  2006-12-30 20:11:31

    fly - hahaha sik pająka :) dobre - kupuje ten termin:))

Dodaj swoją opinię