Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oficjalne wyniki PTC po 3Q2007

Oficjalne wyniki PTC po 3Q2007

sirmark 8 Listopada 2007 14:57

0 0

PTC opublikowała wyniki finansowe za III kwartał, wraz z dokładymi informacjami o liczbie klientów, przychodów przez nich generowanych i kosztów ich pozyskania.

Liczba klientów:

Liczba klientów

3Q06

3Q07

Prepaid

7,686 mln

7,6 mln

Postpaid

4,226 mln

5,122 mln

Razem

11,912 mln

12,722 mln


Aktywacje netto w trzech kolejnych kwartałach tego roku:

Aktywacje netto

1Q07

2Q07

3Q07

Prepaid

-69 tys.

-16tys.

-11 tys.

Postpaid

214 tys.

169 tys.

208 tys.

Razem

145 tys.

152 tys.

196 tys.


Przychody w trzech kolejnych kwartałach tego roku:




Przychód

1Q07

2Q07

3Q07

Od klientów

1,666 mld zł

1,775 mld zł

1,849 mld zł

Całkowity

1,773 mld zł

1,846 mld zł

1,919 mld zł


ARPU w trzech kolejnych kwartałach tego roku:

Przychód na kartę SIM

1Q07

2Q07

3Q07

ARPU

45 zł

48 zł

49 zł


Churn w trzech kolejnych kwartałach tego roku:

Odejścia klientów (churn)

1Q07

2Q07

3Q07

Postpaid

0,5%

0,6%

0,7%


SAC w trzech kolejnych kwartałach tego roku:

Koszt pozyskania klienta

1Q07

2Q07

3Q07

SAC

110 zł 87 zł 94 zł

EBITDA za okres dziewięciu miesięcy tego roku wyniosła 1,882 mld zł (wzrost o 12,8%). Odnotowano też 9,3-procentowy wzrost marży EBITDA, odpowiednio z 31,3% po dziewięciu miesiącach 2006 roku do 34,2% obecnie.

Źródło tekstu: PTC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    34. ~Gal  2007-11-09 09:25:00  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

    Era najlepsza na rynku? No, no, no. Humorystyka.

  • 0

    35. ~ds  2007-11-09 09:29:54  host: 213.77.11.50

    @Gal: Nie no, jak dzwonisz tylko do Ery, to mają naprawdę konkurencyjne stawki :-) @biotyt: "pomimo dobrej oferty" to można było powiedzieć rok temu. Jeśli TT będzie się upierał przy utrzymaniu stawki startowej 77 gr, to jak ma pozyskać nowych klientów, szczególnie takich, co dzwonią nie tylko do ery i na stacjonarne.

  • 0

    36. ~ds  2007-11-09 09:39:02  host: 213.77.11.50

    @SLOWIK: 49 gr w play to jest, jak nie wykorzystasz bonusa i nic nie dostaniesz za przychodzące. Takich osób chyba nie ma. Realna stawka waha się pomiędzy 20 a 35 gr do wszystkich. Stawki te łatwo daje się osiągnąć, w przeciwieństwie do ery, gdzie choćby kolejność schodzenia minut z poszczególnych pakietów sprawia, że zawsze coś stracisz.

  • 0

    37.  2007-11-09 09:57:43

    ~ds - no to powiedziałeś... Jeszcze nie widziałem by Era dała mi rewelacyjne stawki na połączenia do Plusa... Stad cokolwiek będzie, zawsze będzie tkorzystniej. I własnie - tego typu wypowiedzi, pozbawione logiki zupełnie, mnie denerwują ;-) Jakie konkurencyjne? A z kim ma konkurować niby? Może konkureować ofertą dla np. dużych firm, gdzie się wykorzystuje połączenia wewnątrzfirmowe głównie i gdzie się wymienia wszystkie telefony - 20, 50 czy 100 albo 1000. Tak - tu można porównywać ceny w sieci. Ale poza tym... w sieci zawsze będzie taniej - czy po 5 groszy w Erze czy po 15 w Plusie - zawsze będzie taniej. Bo oferta tych sieci zawsze będzie droższa niż te 5 czy 15 groszy ;-)

  • 0

    38. ~blesss  2007-11-09 12:20:23  host: dqh220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bardzo dobry wynik, ja mam heyah i nie narzekam jest nieźle oby tak dalej

  • 0

    39. ~leo  2007-11-09 12:20:24  host: 195.70.150.44

    teraz kiedy są wyniki wiadomo ze era poszła nie źle w górę a konkurencja jak widać robi zmiany ale u siebie w zarządach co nie wróży nic dobrego ale na tym właśnie era nie źle skorzysta

  • 0

    40. ~pablo  2007-11-09 12:30:26  host: abav170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a wiecie co?choc by niewiem co sie dzialo z era to ja z tej sieci nie odejde a dlaczego bo era mi sie podoba ma klimat i jeszcze mnie nie oszukała pozatym przy przedłuzanu umowy ich oferta mi wystarcza :D.Rezugnuja lubie bo teraz na gorszy czas ale zaczniecie lizac tylek erze gdy znowu bedzie na szczycie a do tego dojdzie zapewniam was.Zacieram raczki na t-Mobile,tylko kiedy bedzie.

  • 0

    41.  2007-11-09 14:13:20

    Era jeszcze ciągnie na legendzie o dawnych czasach kiedy była konkurencyjna.

  • 0

    42.  2007-11-09 14:25:38

    ~pablo - wiesz co? Ja też dzisiaj rozmawiam z człowiekiem, z którym 10 lat temu podpisywałem umowę ;-) Jak dzwonię do G300 także mnie miło obsługują. Dzisiaj załatwiłem sprawę szwagrowi (w BOK) - podałem tylko jego pluskod i bez problemu miła pani wyjaśniła mi problemy czy przyczyny problemów jakie powstały po cesji zrobionej w sposób częsciowo nieroztropny... Także mnie nie oszukali jeszcze. Co więcej - dostałem rekompensaty z tytułu mojego niepokoju po ich pomyłce i na ich niekorzyść po zmianie taryfy - kilka lat temu. Billing esemesów? Już z 6 lat temu po reklamacji dostałem - zresztą nie było powodu do reklamacji (to była na moją korzyść pomyłka, ale fakt, że nie grało tak jak powinno). No i co najważniejsze - mam tu najtaniej, mam tu szeroki, wykorzystywany przeze mnie zakres usług (bo są tacy co nie kupią telefonu bez drugiej kamery do wideorozmów podczas kiedy przez najbliższe dwa lata na pewno UMTS-u nie będzie tam gdzie najczęściej przebywają ;-)). A zacieram rączki bo zbliża mi się koniec kolejnej umowy (nie kolejnej na jednym telefonie a kolejnej na trzecim z czterech telefonów abonamentowych jakie mam) bo po podpisaniu umowy ANU o, lekko licząc, połowę obniżą mi się na nim rachunki - albo mniej jeśli zwiększy się, a zwiększa się regularnie, ilość "wydzwanianych minut" (mam na myśli wykorzystywanie usług w ogóle) ;-)

  • 0

    43.  2007-11-09 14:52:57

    pablo, mi się właśnie klimat w erze nie podoba, nie podoba mi się w ogóle podejście OPów w Polsce do klienta, bo większość traktuje klienta jako zło konieczne. Większość ofert wśród polskich OPów jest beznadziejna, jeśli by porównać np z zagranicą, ale to raczej szybko się nie zmieni, bo jest zbyt na to co jest a klienci nie wymagający bardzo. Mówisz że czekasz na T-mobile, ja pamiętam że mniej więcej rok temu padły słuchy o tym że Era ma być przejęta (i to tuż tuż) i od tamtej pory raczej nie wydarzyło się nic co by zapowiadało taką zmianę, więc sobie możesz jeszcze poczekać na T-mobile, a jak wejdzie (jeśli wejdzie), to jeśli dadzą taką ofertę jak jest np w Niemczech czy UK to co stoi na przeszkodzie aby przenieść numer do Ery z powrotem?

  • 0

    44. ~ds  2007-11-09 15:00:10  host: 213.77.11.50

    @wlo: #37 - widzę, że ironii nie wyczuwasz za grosz; #42 - ty masz najtaniej w plusie - bo dzwonisz do plusa głównie, ja mam w play. Niedawno sporo znajomych i rodziny pozmieniało sieć - a ja dalej mam tak samo tanio. A jak byłoby w podobnym przypadku w plusie? Podpisałbym ANU a następnie mógłbym sobie w buty wsadzić minuty w sieci, które dostałem...

  • 0

    45.  2007-11-09 15:06:16

    ~ds - a bo widzisz... to zależy jak kto sobie kształtuje abonament ;-) Ja wykorzystam na pewno pakiet dodatkowy - albo poprzez obniżenie kosztów, albo zwiększenie usług. To jest m.on. powód dla którego od pewnego czasu nie korzystam z PWA a z ANU własnie ;-) Już nie wsponę o rocznych umowach i możliwościach manewru "telefonicznego" w razie potrzeby ;-)

  • 0

    46. ~mirekb  2007-11-09 15:58:10  host: bna210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sa male klamstwa duze oraz statystyki

  • 0

    47. ~pablo  2007-11-09 16:34:41  host: abav105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no to namieszaliscie mi w głowie.nie era era i juz a m moze plus?Orange jest juz mdłe ale chyba cos to znaczy ze tp i orange to jedno.KIedy bedzie 5 i 6 operator :D? hehe

  • 0

    48.  2007-11-09 16:56:25

    ~pablo - wybór to jest... tylko trzeba umieć wybrać ;-) A jak będzie więcej, będzie jeszcze gorzej.

  • 0

    49. ~ds  2007-11-09 16:58:51  host: 213.77.11.50

    @pablo - wybieraj pod siebie. Jak dzwonisz mało, to nawet jak przepłacisz, to mało przepłacisz, wiec dużo nie stracisz. T-mobile na twoim miejscu bym się tak nie podniecał - jak pokazuje doświadczenie, rebranding nie zawsze jest korzystny dla klienta, bo ten musi płacić za 'markę'

  • 0

    50.  2007-11-09 17:14:15

    Era poszla w gore, przynajmniej ich wartosci sa prawdziwe a uzytkownicy sami do nich przychodza nie rozdaja starterow za free jak orange zeby sobie nabic, maja bardzo bogata oferte abonamentowa i duzo telefonow do wybory , kazdy znajduje cos dla siebie, mi sie w erze podoba

  • 0

    51.  2007-11-09 17:42:43

    Era ma bogatą ofertę abonamentową????

  • 0

    52. ~PWK  2007-11-10 08:37:46  host: 15-pra-22.acn.waw.pl

    Ja na Erę narzekać nie mogę, też się zastanawiałem nad przejściem do Play, ale wystarczyła rozmowa ze specjalistą do spraw utrzymania klienta i podpisałem dwa miesiące temu przedłużenie na kolejne dwa lata. Efekt: ostatnia faktura: 49,50 zł, 915 minut wygadanych.

  • 0

    53. ~mrukos  2007-11-10 15:15:12  host: gfi78.internetdsl.tpnet.pl

    pwk: no i pewnie jeszcze fajny telefonik wpadl. tez w erze przedluzylem, glownie ze wzgledu na zasieg

Dodaj swoją opinię