Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oficjalne wyniki PTC po 1H2007

Oficjalne wyniki PTC po 1H2007

WitekT 9 Sierpnia 2007 12:33

0 0

PTC opublikowała dziś wyniki finansowe za II kwartał. Ogółem przychody spółki osiągnęły 1,846 mld zł, wzrastając o 5,5% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, podczas gdy w pierwszym I kwartale 2007 roku przyrost ten wyniósł 3,7% (w porównaniu do I kwartału 2006). Łącznie w I połowie teg roku PTC osiągnęła przychody na poziomie 3,579 mld zł.

EBITDA wzrosła w stosunku do I kwartału o prawie 12%, z 570 mln zł do 638 mln zł. Liczba klientów wyniosła 12,525 mln i jest to wzrost o prawie 15% w stosunku do I półrocza 2006 roku. Spółka zanotowała wzrost (o 973 tys., czyli o 24,7%) w stosunku do II kwartału roku ubiegłego w segmencie klientów abonamentowych. Ich liczba wyniosła 4,914 mln na koniec czerwca, a udział w ogólnej bazie klientów wzrósł z 36,1% w II kwartale 2006 roku do 39,2%.




Wskaźnik ARPU dla całej bazy klientów abonamentowych i prepaid wzrósł w stosunku do I kwartału o blisko 7% do poziomu 48 zł, a średni koszt pozyskania klienta (SAC) zmniejszył się do 87 zł. Średni miesięczny wskaźnik odłączeń (churn) klientów postpaid wyniósł 0,6%.

Źródło tekstu: PTC     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~Templariusz  2007-08-09 12:59:53  host: staticline23090.toya.net.pl

    I love Era :D

  • 0

    2.  2007-08-09 13:25:09

    *Templariusz Ja tam kocham dziewczyny, ale każdy ma inny gust ;)

  • 0

    3.  2007-08-09 13:26:02

    1: I love moją żonę i syna ;-P A telefony w Plusie ;-)

  • 0

    4.  2007-08-09 14:51:42

    Era ma u mnie "minusa" za zasięg i jakość sieci w mojej okolicy ... Dlatego jednak wolę Plusa - trochę drożej ale wiem za co płace a w Erze to sam nie wiem za co im płace ;)

  • 0

    5. ~Templariusz  2007-08-09 14:51:54  host: staticline23090.toya.net.pl

    Jak można kochać drugiego człowieka :D Dajcie spokój :D

  • 0

    6. ~hmm  2007-08-09 16:23:34  host: gw-147-37.siec.alfa.pl

    Trzeba powiedzieć obiektywnie że te wyniki są niezłe a w kontekście zakończenia współpracy z Germanosem, konieczności odbudowy sieci sprzedaży to nawet bardzo dobre. Tym niemniej zapowiedzi prezesa, że firma chce znowu być liderem jeśli chodzi o zyski nas jako klientów nie powinny specjalnie cieszyć.

  • 0

    7.  2007-08-09 16:31:12

    No że ARPU wzrosło to nie dziwota - "szala" przeważa się na stronę abonamentowców, którzy z zasady mają bodaj 3 razy wyższe ARPU ;-) Tak więc ogólna informacja o wzroście ARPU może niektórych podniecać, ale nie wynika ona, jak sądze - nie jestem specjalistą, próbuję tylko analizować na miarę moich skromnych możliwości - z zaintersowania supertanimi usługami Ery i wzrostem korzystania z usług. Szczególnie, że jak widać tendencja jest odwrotna raczej - ARPU od lat maleje! ;-)

  • 0

    8.  2007-08-09 18:06:28

    A Plus coś dziwnie mi przyspiesza :) i coraz dziwniejsze ma hosty :-) Ciekawe kiedy Plus całkiem pozbędzie się Gsm w swoich identyfikatorach .

  • 0

    9.  2007-08-09 18:16:17

    to niezle sobie radza:) oby tak dalej, a koniec roku bedzie jeszcze obfitniejszy:)

  • 0

    10. ~mx2  2007-08-09 21:04:25  host: nat-pr2.aster.pl

    Słabo Era, słabo... Plus zdecydowanie najlepszy na rynku.

  • 0

    11. ~krz  2007-08-10 15:33:15  host: nat-4.autocom.pl

    wnioski? Era bedac (jakis czas temu) liderem pod wzgledem liczby abonentow poszla do rozum do glowy i zaczela 'odcinac kupony' od tej sytuacji. Ten news jest dowodem na to, ze im sie to udalo w pelni. Niech sobie orange bedzie liderem pod wzgledem liczby numerow - i co z tego, skoro ich klienci przecietnie placa najmniej. Gwoli scislosci jestem w trakcie wypowiedzenia u ery - jeszcze nie wiem czy zostane w tak taku czy podpisze abo, bo warunki dali slabe (malo dzwonie, wiec pewnie im na mnie nie zalezy :). Wg mnie era to jakosciowo dobra siec.

Dodaj swoją opinię