Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oficjalna specyfikacja Samsunga Galaxy U

Oficjalna specyfikacja Samsunga Galaxy U

Q! 21 Sierpnia 2010 12:49

0 0

W Korei Południowej oficjalnie został zaprezentowany nowy telefon Samsunga - model SHW-M130L - w skrócie zwany Galaxy U.

Samsung Galaxy U wyposażony jest w ekran o przekątnej 3,7 cali i rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli). Został on wykonany w technologii AMOLED Plus i potrafi wyświetlić 16 mln kolorów. Wbudowany aparat o rozdzielczości 5 Mpx pozwoli na rejestrację materiału wideo w jakości 720p.

samsung galaxy u samsung galaxy u

Na pokładzie Galaxy U znajduje się system Google Android w wersji 2.1, którego pracą zawiaduje procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz. Wśród obsługiwanych formatów muzycznych znajdują się MP3, WAV, WMA, OGG, AAC, MID, MIDI, FLAC, natomiast wideo - MP, 3GP, 3GPP, K3G, Divx, AVI, MKV, FLV oraz ASF.




Galaxy U to kolejny telefon Samsunga z modułem Bluetooth w wersji 3.0. Oprócz tego do łączności ze światem posłuży moduł WLAN w standardzie b/g/n. Całości multimedialności dopełnia obecność gniazda JACK 3,5 mm, microSD (obsługa kart pamięci do 32 GB), modułu GPS oraz obsługa standardu T-DMB.

Nowy model Samsunga posiada wymiary 119,5 x 59,6 x 12,4 mm i waży 131 gramów. Za jego zasilanie odpowiada będzie ogniwo o pojemności 1500 mAh, które ma pozwolić na pozostawanie urządzenia w stanie czuwania do 370 godzin lub na przeprowadzenie do 7 godzin rozmów.

Niestety, najnowsza propozycja Samsunga pracować będzie jedynie w sieciach J-CDMA oraz CDMA Rev. A. Obecnie brak jest informacji na temat dostępności wersji GSM. Galaxy U oferowany będzie w dwóch kolorach - białym i czarnym - a jego cena wynosić będzie około 680 dolarów.

Źródło tekstu: samsunghub, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 1

    1.  2010-08-21 12:54:46

    Drogo oO

  • 0

    2.  2010-08-21 12:58:48

    wie ktos czym sie rozni amoled plus od superamoled?

  • 0

    3. ~Tommy-Ka  2010-08-21 12:59:57  host: host-89-228-214-253.kalisz.mm.pl

    Skoro stworzyli Wave'a z nowym systemem to powinni poszerzać gamę telefonów z bada, a nie znowu Androida pchać w nowe urządzenia... Tak czy siak, niewiele się różni od Galaxy S na pierwszy rzut oka.

  • 2

    4.  2010-08-21 13:02:58

    Cytat:"obsługa standardu T-DMB" do czego on służy?

  • 0

    5.  2010-08-21 13:08:47

    Słabszy od SGS, a w tej samej cenie. Jak dla mnie bez sensu telefon.

  • 0

    6. ~PatrykOS  2010-08-21 13:09:58  host: 14.179.wmc.com.pl

    PLAY, a to nie jest przypadkiem telewizja naziemna,czy tam satelitarna? :D btw, Samsung ściąga desing od Apple ;>

  • 2

    7.  2010-08-21 13:10:06

    @4 do odbioru cyfrowej telewizji mobilnej

  • 3

    8.  2010-08-21 13:20:13

    Ostrzyłem sobie chrapkę na ten telefon. A tu wielkie rozczarowanie że nie obsługuje sieci GSM. To podstawa w Europie. Cena też zabójcza. Poczekamy na następne cuda.

  • 0

    9.  2010-08-21 13:42:23

    Ciekawie brzmi ten AMOLED Plus... Czyzby jakos nowa poprawiona wersja AMOLEDa przyblizajaca go do SuperAMOLEDa ale zachwujaca wszystkie zalety normalnego AMOLEDa (mam na mysli brak pine trail i pełna rozdzielsczosc i ilosc pixeli)

  • -1

    10.  2010-08-21 13:42:46

    Widać CDMA tam zastępuje GSM dlatego takie tworzą modele.

  • 0

    11.  2010-08-21 14:23:50

    no wygląda jak IP4 :D :P

  • 0

    12. ~PatrykOS  2010-08-21 14:25:36  host: 14.179.wmc.com.pl

    EE tam, rcicho, nie przesadzaj, że cena zabójcza. 2100 zł za taki telefon to mało moim zdaniem ;> Popatrz na iP4 i jego ceny u operatorów...

  • 1

    13. ~michalus  2010-08-21 16:17:46  host: ceo81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest piękny...

  • 1

    14. ~  2010-08-21 17:44:49  host: t18-05.opera-mini.net

    Amoled Plus to marketingowa nazwa Super Amoleda jaka uzywa sie w Korei pd. rcicho

  • -1

    15. ~  2010-08-21 18:22:08  host: t21-06.opera-mini.net

    Wlasnie ni podoba mi sie wyglad, zreszta jak i Galaxy S. Wole zdecydowane linie(Wave na przyklad). Kiedy jakis nowy Bada? Mi sie wydaje, ze Samsung celowo pakuje Bade w lesze jakosciowo obudowy, a Androida mimo wszystko w plastiki. No ale to i tak CDMA;)

  • 1

    16. ~Maq  2010-08-21 19:13:37  host: sauron.oborniki.net

    A kiedy Samsung w końcu wyda jakieś Galaxy z klawiaturą Qwerty? Aktualnie mam Spica i jedyne co mi w niej brakuje to klawiatura, no i może pare mb ramu więcej ;p

  • 0

    17. ~  2010-08-23 00:57:51  host: t18-10.opera-mini.net

    Galaxy S z qwerty zwie sie Epic 4G

  • 0

    18. ~eMb  2010-08-23 12:26:26  host: lab1.csh.com.pl

    Nie ma co sie jarac, specyfikacja telefonu na Azje. Teraz sporo sprzetu trafia tam, a do Europy czy USA z opoznieniem lub wcale. Najczesciej jest tak wlasnie z Samsungiem i LG, ostatnio tez z Motorola (modele z Androidem w Chinach)

  • 0

    19. ~epic 4g  2011-10-16 10:25:10  host: bmq100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16 tak, ale nie posiada modułu GSM wiec nie bedzie dzialal w polsce ten galaxy s z qwerty

Dodaj swoją opinię