Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oficjalna prezentacja HTC G1 już we wtorek

Oficjalna prezentacja HTC G1 już we wtorek

LuiN 19 Września 2008 16:08

0 0

W najbliższy wtorek T-Mobile USA zamierza oficjalnie zaprezentować pierwszy model smartfonu działającego pod kontrolą systemu Android. Według doniesień różnych mediów urządzenie to nie będzie sprzedawane pod nazwą Dream, lecz jako model G1 - pisze heise online.

Według ostatnich informacji HTC G1, telefon wyposażony w HSDPA, WiFi, GPS, klawiaturę QWERTY i dotykowy ekran, trafi do sprzedaży w USA od 13. października, a 17. października dostępny będzie w ofercie sieci T-Mobile.
Koncern T-Mobile będzie ponadto wyłącznym dystrybutorem urządzenia na Wielką Brytanię. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy aparat trafi do pozostałych krajów Europy. Jak podaje gazeta The Wall Street Journal, producent smartfona G1 - tajwański HTC - chce jeszcze w tym roku sprzedać około 700 tys. tych aparatów.

Cena ma się kształtować w granicach 200 dolarów, jednak podpisanie umowy z operatorem będzie się wiązało z bliżej nieokreślonymi dodatkowymi kosztami. Londyńską prezentację wideo możliwości systemu Android obejrzeć można w tej wiadomości.

Źródło tekstu: heise online     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2008-09-19 16:17:39

  Cena nie jest wysoka, wiec powinien byc rozprowadzany z powodzeniem i w Polsce, a tu na mysl przychodzi Era (T-Mobile)

 • 0

  2. ~sinead  2008-09-19 16:25:24  host: pc14-175.chomiczowka.waw.pl

  Uuuu, pod Androidem. I iPhone może się schować :P

 • 0

  3. ~issa  2008-09-19 16:51:46  host: inet20909ni-2.eranet.pl

  Chciałbym tu zamknąć kwestię BT nie tyle w Androidzie , co w SDK , jednak jak pisałem w newsach była naditerpretacja , i chodziło tu na logikę o dwie różne rzeczy - "Inny problem wystąpił z Bluetooth API. Tu po prostu zabrakło czasu na implementację wszystkich planowanych części składowych oraz dokładną analizę API. Wypuszczenie aktualnego stanu jako wersji stabilnej spowodowałoby prawdopodobnie konieczność korekt z stabilnym API, co złamałoby jego kompatybilność wstecz i spowodowało, że APLIKACJE NAPISANE dla SDK 1.0 nie działałyby w kolejnych wersjach. To główny powód dla którego zdecydowano się nie włączać Bluetooth API do stabilnego wydania SDK 1.0. Ma się ono pojawić w kolejnej wersji API, w czasie jeszcze nieokreślonym. Stabilne SDK Androida planowane jest na koniec tego roku. Pierwszy model smartfona z Androidem wypuścić ma HTC jesienią." (za osnews.pl)

 • 0

  4. ~issa  2008-09-19 16:53:21  host: inet20909ni-2.eranet.pl

  I dwa komentarze - "Czy to oznacza, że w obecnym stanie SDK Androida nie pozwala na wykorzystanie Bluetooth w aplikacjach pisanych do tego OSa? Jeżeli tak, to naprawdę GŁÓWNYM zadaniem developerów powinno być uzupełnienie SDK o taką, dość ważną, funkcjonalność." , "Mniej więcej. A przynajmniej nie pozwala zewnętrznym deweloperom tego robić, w oparciu o oficjalne API (...)"

 • 0

  5.  2008-09-20 20:28:50

  issa - tak, masz rację. Przyznaję bez bicia, że informacja pisana była wtedy na podstawie innego portalu, bez głębszej analizy problemu. Reasumując, dla zapewnienia kompatybilności aplikacji, Google wprowadzi pełną funkcjonalność Bluetooth-a dopiero w finalnej wersji firmware-u.

 • 0

  6. ~  2008-10-21 09:19:34  host: klikonet-host-208.etop.pl

  gdzieś czytałem, że w Androidzie ma być okienko dla google by mogli zdalnie kasować programy zainstalowane - taka pełna inwigilacja. prawda to jest? pytam Was bo Wam bardziej wierzę niż onetowi ;) zaś telefon fajny, byle ten wyświetlacz jednak był 16mln [mówcie co chcecie, że różnic nie widać ale jednak ja mam inne wrażenie] pzdr

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet