Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oferta roamingowa w Orange

Oferta roamingowa w Orange

sirmark 20 Września 2005 22:15

0 0

Orange przygotowało dwie oferty roamingowe dla swoich klientów.

Usługa promocyjna Nowa oferta roamingowa
(obowiązuje od 19. września do odwołania)

Nowa oferta roamingowa to usługa promocyjna ("Usługa") dostępna w ofertach: Jedna Idea z rachunkiem, Nowa Idea Optima, Idea Optima, MEGA, Plan Codzienny, Premium, Nowa Idea dla Firm, Idea dla Firm, Meritum, Hurtowy Pakiet Minut, Taryfa Malejąca.

Jak włączyć?
1. Uruchomienie Usługi dla numeru abonenckiego wymaga posiadania aktywnej usługi roamingu międzynarodowego.
2. Usługę można włączyć w punkcie sprzedaży Orange lub Orange Biurze Obsługi Klienta w dowolnym momencie okresu rozliczeniowego. Usługa działa od następnego dnia. Włączenie Usługi po zawarciu umowy wymaga autoryzacji kodem abonenckim lub poprzez podanie danych osobowych Klienta.
3. Po aktywacji Usługi nie ma możliwości jej wyłączenia.

Jak Usługa działa?
4. Usługa wprowadza promocyjne opłaty za korzystanie z połączeń głosowych, przesyłanie danych CSD i przesyłanie faksów ("połączenia") oraz SMS-y za granicą (w roamingu). Mając włączoną Usługę można korzystać z uproszczonych stawek za połączenia oraz SMS-y w roamingu, określonych poniżej.

jak korzystać?
5. Wysokość opłat za połączenia i SMS-y jest niezależna od wyboru operatora w danym kraju, jedynie od strefy, do której zaliczony jest dany kraj. Dla ofert abonamentowych wyszczególnione zostały następujące strefy w Usłudze:
a. Europa 1: Andora, Austria Belgia, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Liechtenstein, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria, Słowacja, Szwecja, Turcja, Węgry, Włochy, Wielka Brytania, Wyspy Owcze;
b. Europa 2: Albania, Białoruś, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Jugosławia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Rosja, Rumunia, Słowenia, Ukraina;
c. Reszta Świata: Wszystkie pozostałe kraje; d. Sieci satelitarne i GSM-On-Ships: dotyczy roamingu w sieciach działających w technologii satelitarnej oraz w sieciach dostępnych na promach znajdujących się na promach międzynarodowych.

ile to kosztuje?
6. Za włączenie i korzystanie z Usługi nie są pobierane opłaty.
7. Opłaty za połączenia przychodzące i wychodzące oraz SMS w roamingu w ofertach abonamentowych określa poniższa tabela:

orange roaming

8. Opłaty za połączenia naliczane są za każdą rozpoczętą minutę połączenia.
9. Opłaty za przesyłanie danych GPRS/ EDGE oraz MMS w roamingu w ofertach abonamentowych są takie same we wszystkich strefach (niezależne od kraju i operatora) i są zgodne z poniższą tabelą
strefa - jednostka taryfikacyjna - Cena za jednostkę - wiadomość multimedialna MMS wysłana w roamingu
Wszyscy partnerzy roamingowi - 100 kB - 4,90 zł - 3,00 zł

10. Lista sieci i krajów, w których można korzystać z roamingu GPRS/ EDGE oraz MMS-ów dostępna jest na stronie internetowej www.orange.pl i w punktach sprzedaży Orange.
11. Opłata za wysłanie MMS-a naliczana jest niezależnie od wielkości wiadomości.

dodatkowe informacje
12. W przypadku wysyłania SMS-ów specjalnych i SMS-ów do sieci stacjonarnych wysyłanych w roamingu do stawki roamingowej z powyższych tabeli, doliczana jest opłata zgodna z aktualnym krajowym cennikiem tych usług.
13. Za odbieranie SMS-ów w roamingu opłaty nie są pobierane.
14. Za odbieranie MMS-ów w roamingu opłaty nie są pobierane.
15. Zakres usług oferowanych w roamingu uzależniony jest od sieci partnera roamingowego. Lista sieci i krajów, w których można korzystać z usługi roamingu dostępne są na stronie internetowej www.orange.pl i w punktach sprzedaży Orange.
16. W pozostałym zakresie zasady świadczenia usługi roamingu i dokonywania z tego tytułu rozliczeń określa Regulamin Świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieci telekomunikacyjnej GSM 900/1800 i UMTS przez spółkę pod firmą Polska Telefonia Komórkowa Centertel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z dnia 19 września 2005 roku.


Promocja "Roaming GPRS w Orange"
obowiązuje od dnia 19 września 2005 r. do odwołania

"Roaming GPRS w Orange" to usługa promocyjna ("Usługa") dostępna automatycznie w ofertach Twój Plan i Orange dla Firm oraz dla Abonentów korzystających z usługi promocyjnej Nowa Oferta Roamingowa.

jak działa Usługa?
1. Działanie Usługi polega na obniżeniu stawek za korzystanie z GPRS, oraz MMS za granicą (w roamingu) w następujących sieciach:
Orange France – Francja;
Orange UK – Wielka Brytania;
Orange Switzerland – Szwajcaria;
Orange Nederlands – Holandia;
Orange Romania – Rumunia;
Orange Slovensko – Słowacja;
Mobistar – Belgia;
Optimus – Portugalia.

ile to kosztuje?
2. Za korzystanie z Usługi nie jest pobierana opłata miesięczna.
3. Opłaty za korzystanie z GPRS oraz MMS w roamingu w ramach Usługi określa poniższa tabela:

opłata za 100 kB przesłanych danych - opłata za wysłanie MMSa
3,30 zł - 2,80 zł

4. Opłata za wysłanie MMS-a jest niezależna od wielkości wiadomości. Opłata za odbieranie MMS-ów nie jest pobierana. dodatkowe informacje
5. W pozostałym zakresie zasady świadczenia usługi roamingu i dokonywania z tego tytułu rozliczeń określa Cennik usług w ofercie Twój Plan i Twój Mix, Cennik usług w ofercie Orange dla Firm, warunki usługi promocyjnej "Nowa oferta roamingowa" oraz Regulamin Świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieci telekomunikacyjnej GSM 900/1800 i UMTS przez spółkę pod firmą Polska Telefonia Komórkowa Centertel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z dnia 19 września 2005 roku.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2005-09-21 00:21:55

  Sam na szczęście nie korzystam z roamingu ale na miejscu tych co korzystaja to nie wiedziałbym czy się śmiać czy płakać.

 • 0

  2.  2005-09-21 07:56:54

  Mi to by tez wisiało bo nie korzystam ale ceny są kosmiczne nie iwem ile było wcześniej moze tez podobnie :)

 • 0

  3. ~pyp  2005-09-21 08:59:14  host: 212.160.116.247

  Ja mam telefon w plusie, dośc często korzystam z roamingu, bo często wyjezdzam za granicę. Orange ma bardzo drogie ceny jezeli chodzi o roaming a plus ma chyba najlepsze. Ten orange to lipa niczym nas nie zaskoczyli, myslalem że chociaz zniosa opłaty za odbierane połaczenia w krajach gdzie operatorem jest Orange. Totalna porażka

 • 0

  4. ~pedros77  2005-09-21 09:24:04  host: aqa154.internetdsl.tpnet.pl

  Jak byłem w ostatnie wakacje na Słowacji, to nie zastanawiałem się nad wysokością opłat w POP'ie. Teraz wiem, że nawet bym się bał włączyć telefon, czy za samo logowanie mi nie wyssie konta. Żenada... i jeszcze te wszystkie "oferty" nazywają "promocjami. ROTFL

 • 0

  5. ~radeczko  2005-09-21 15:31:20  host: bqp148.neoplus.adsl.tpnet.pl

  CHORE CENY - W BYŁGARII PŁACIŁEM ok 4 zł za minute a teraz będe płacił 8 zł !!

 • 0

  6. ~rębajłło  2005-09-21 16:12:07  host: doz149.neoplus.adsl.tpnet.pl

  I pomyśleć, że jednym z głównych argumentów rebrandingu było zdecydowane obniżenie cen w reoamingu w sieci. Mogli powiedzieć, że chodzi tylko o kase, tu jest Polska, nikt by nie protestował :p

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet