Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oferta na resztówki TP jeszcze nie uzgodniona

Oferta na resztówki TP jeszcze nie uzgodniona

WitekT 26 Kwietnia 2005 12:05

0 0

Ministerstwo Skarbu Państwa czeka na złożenie przez France Telecom oferty cenowej z "istotną" premią za 3,87% pakiet akcji Telekomunikacji Polskiej.

Nie ma wyznaczonego terminu, do którego FT ma złożyć w MSP swoją propozycję, jednak padły już wstępne propozycje. Transakcja sprzedaży walorów TP jest jednak przewidywana na ten rok.

France Telecom poprzez spółkę Cogecom posiada łącznie 665 mln akcji TP stanowiących 47,5% całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Po ewentualnym wykupieniu reszty akcji strona francuska będzie mogła dokonać kolejnych zmian w składzie rady nadzorczej TP, w której znajduje się obecnie jedna osoba zgłoszona przez Skarb Państwa.




Na początku marca szef resortu Jacek Socha mówił, że oferta na zakup akcji TP nie jest zadowalająca. Minister powiedział też wtedy, że oprócz ceny z premią FT powinno przedstawić propozycje dotyczące modelu współpracy pomiędzy TP i FT.

Wartość rynkowa blisko 3,9% akcji TP to obecnie ok. 270 mln zł.

Źródło tekstu: ISB, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet