Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości OEX przejmuje spółkę Archidoc

OEX przejmuje spółkę Archidoc

orson_dzi 21 Września 2016 19:27

0 2

OEX podpisał przedwstępną umowę zakupu spółki Archidoc za 17,86 mln zł.

Grupa OEX specjalizuje się w usługach dla biznesu, oferując usługi IT oraz obsługą szeroko pojętego rynku e-commerce (od stworzenia sklepu, przez jego reklamę, obsługę logistyczną, po obsługę posprzedażową) oraz świadczy usługi dla operatorów (Tell Sp. z.o.o.). OEX zawarł przedwstępną umowę zakupu spółki Archidoc, która jest jedną z największych w Polsce firm zajmujących się archiwizacją i obiegiem dokumentów - fizycznych i elektronicznych. Archidoc miał w 2015 roku przychody na poziomie 43,6 mln zł. Wartość transakcji ma opiewać na 17,86 mln zł.
Oprócz tego OEX zawarł taką samą umowę w sprawie zakupu spółki Voice Contact Center, zajmującą się obsługą i likwidacją szkód ubezpieczeniowych, prowadzeniem infolinii w wielu różnych branżach (m.in. medycznej, motoryzacyjnej, spożywczej, paliwowej). W tym przypadku wartość transakcji ma wynieść 1 mln zł.

W obu przypadkach umowa przyrzeczona ma zostać podpisana do końca stycznia 2017 roku.

Źródło tekstu: OEX; wł     

Dodaj do:

Tagi: oex | archidoc

w sumie: 2
  • 1

    1. ~Adam  2016-09-22 10:15:30  host: 94.42.90.10

    Czyżby kończyła się rzeczywiście era papieru??? Skoro spółka miała przychody na poziomie 43 mln, a transakcja realizowana jest za niecałe 18 mln - to chyba odbiega to od rynkowych standardów wyceny. Jeszcze ewentualnie błąd w artykule mógł się wkraść :).

  • -2

    2.  2016-09-22 10:30:04

    1 - A co przychody mają do wartości spółki (firmy)?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet