Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości OECD: rynek Internetu w 2016 roku

OECD: rynek Internetu w 2016 roku

msnet 7 Lipca 2017 09:40

1 0

oecd logo

OECD opublikowało raport dotyczący rynku Internetu w 35 najbardziej rozwiniętych państwach świata, w tym w Polsce.

Raport Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju podaje, że w grudniu 2016 roku było w Polsce nieco ponad 7 mln stacjonarnych szerokopasmowych łączy internetowych. Stanowi to spadek o 1,6% w stosunku do końcówki roku 2016. 8,2% wszystkich łączy w Polsce stanowił światłowód. Dla porównania średnia OECD w tym zakresie wynosi 21,2%, natomiast rekordziści - Japonia i Korea Południowa - ponad 74% łączy mają w technologii światłowodowej.

oecd raport internet oecd raport internet oecd raport internet oecd raport internet
Wzrost liczby łączy światłowodowych wyniósł w Polsce 49,2%, co daje nam 6 miejsce wśród krajów objętych raportem. Średnia dla państw OECD wynosi 15,1%

Raport OECD podaje też dane dotyczące subskrypcji M2M (ang. machine to machine). W Polsce w tego typu urządzeniach w końcówce 2016 roku było 2,46 mln kart SIM, co daje 6,4 karty na 100 mieszkańców. Liderem była tu Szwecja, w której na 100 mieszkańców przypadało 87,2 karty SIM w urządzeniach M2M.

Zobacz: Roam like at home - wstępna ocena UKE
Zobacz: UKE: mniej kart SIM, mniej SMS-ów
Zobacz: UKE: raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w 2016 roku

Źródło tekstu: OECD, wł     

Dodaj do:

Tagi: oecd | internet

w sumie: 1
  • 0

    1.  2017-07-08 12:46:45

    No kiedyś te światłowody musiały ruszyć i w Polsce. W mojej lokalizacji przynajmniej jeden z operatorów oferuje FTTH, ale jakoś nie mam potrzeby skorzystać. Wystarcza mi 100Mb/s :).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-87-62.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet