Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Odtworzono skasowane filmy z pamięci komórki

Odtworzono skasowane filmy z pamięci komórki

WitekT 10 Stycznia 2007 18:01

0 0
Biegłym informatykom udało się odtworzyć skasowany film, nagrany telefonem komórkowym podczas incydentu w klasie, przez jednego z pięciu gdańskich gimnazjalistów zamieszanych w molestowanie 14-letniej Ani. Skrzywdzona dziewczynka popełniła potem samobójstwo.

Rzecznik gdańskiego sądu okręgowego Rafał Terlecki poinformował, że oprócz nagrania z zajścia otworzono także kilka innych filmów. W trakcie postępowania sąd zamierza zbadać połączenia oraz to, jakie wiadomości tekstowe i multimedialne wysyłali sobie przez telefony gimnazjaliści. Z operatorów zdjęto obowiązek zachowania tajemnicy.


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    26. ~Derek  2007-01-10 23:03:42  host: dkp251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Odczyt utraconych danych bazuje na sladowych przemagnesowaniach pozostawionych poprzez poprzednie dane, w domowym zaciszu tez mozna usunac bezpowrotnie dane patrz post 16 program bazuje na algorytmie losowo nadpisujacym dane o ile kasujesz maly plik trwa to krutko oile np plik 700Mb to trwa to juz troche czasu, wielokrotnie nadpisanie miejsca w ktorym zapisany byl poprzednio usuwany plik, powoduje miemozliwym jego poskladanie przy algorytmie Gutmann'a i powiedzmy minimum 32 przebiegach - szum powstaly na talezy bezpowrotni niszczy dane . Cos na zasadzie pisania kijkiem po piasku, jesli napiszesz slowo kijkiem a puzniej odpowienio wiele razy nadpiszesz je innymi losowymi slowami, nie ma mozliwosci odczytania pierwotnej wiadomosci, z tego co mi wiadomo algorytm Gutmann'a zyskal aprobate NSA i innyhch agencji (ale jak wszystkim - i nim trzeba sie umiec posluzyc, jesli zmiejszysz liczbe przebiegow - zmiejszysz jego skutecznosc)

  • 0

    27.  2007-01-11 08:51:57

    Szalony - a to zupełnie co innego i nie o tym mówimy. Zresztą tutaj nie ma co mówić - trzeba robić. Niestety - dzisiaj marsz poparcia jest organizowany jak w radiu słyszałem - bo biedne niewiniątka niesłusznie siedzą w ośrodkach dla nieletnich... Chore to jest.

  • 0

    28. ~jasku  2007-01-11 10:31:31  host: abor177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mimo, ze jestem spokojnym chlopaczyna to i tak wydaje mi sie, ze paly maja za duza wladze. wszystkie te dzialania (podsluchy, operatorzy, krorzy musza zachowywac przez pare lat rozmowy i sms abonenta) tylko do uzyskania jakis tam dowodow mnie przeraza. wiem, ze to ma na celu wylapywania przestepcow, ale na sama mysl, ze jakis burak moze odczytac wszystko to co ja powiedzialem i wyslalem nie majac zadnych konsekwencji jest niewporzadku. w ten sposob ktos moze sie dowiedziec o kims bardzo duzo, badz za duzo: co robil, kogo kochal, o czym marzyl, itp. to mi sie nie podoba... swiat zaczyna inwigilowac sam siebie, zmierza do totalitaryzmu...

  • 0

    29. ~jasku  2007-01-11 11:00:49  host: aboy94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wyobrazmy sobie polske za 20 lat. dzieku moherom, ktore i tak juz nie zyja i mniej rozgarnietej czesci polski, ktora jest oczywiscie w wiekszosci, pis przeja pelnie wladzy. polska to monarchia gdzie kroluje nam jezus a moznowladcami, diukami czy tam magnatami sa pisowcy, ktorzy dzieki wlasnemu majestatowi i madrosci rzadza nam "prawie i sprawiedliwie" nagle prawa i lewa reka jezusa panowie kaczynscy wprowadzili dekret np. zakaz picia wodki pod grazba kary smierci. dlatego ja po ciezkim dniu pracy majac ochote wlasnie sie napic spirytusu z przemytu zlamalem "prawo", a moj syn z nowa komora zrobil mi filmik. mimo, ze skasowalem film to i tak boje sie o wlasne zycie, bo niestac mnie na kupienie nowego telefonu dla dziecka, po to aby znisczyc dowod. organy scigania "panujacym nam laskawie" ciesza sie dobra sprawnoscia dzieki nakaza wprowadzonym w pierwszej dekadzie XXIw.

  • 0

    30.  2007-01-11 11:17:13

    jasku - tak jak oni mają prawo i OBOWIĄZEK ścigać badytów, tak Ty masz prawo - i w swoim interesie - obowiązek pozywać za takie rzeczy. Jeśli to przestępstwo to donosić na policję/do prokuratury. Śmieszne jest kiedy prezentujesz stanowisko, że oni mogą a Ty nie. Po prostu ŚMIESZNE.

  • 0

    31. ~  2007-01-11 12:07:57  host: abpk220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tutaj nie mowie konkretnie o obowiazkach obywateli wobez policji czy jej dzialanich tylko o daleko idoncym rozwoju telekomunikacji i komputeryzacji, ktora pozawal nam na coraz smielsze poczynania (i chwala za to), lecz te mozliwosci moga znalezc sie w niepowolywanych rekach, ktore zamiast przynoscic korzysci moze przynosic cos zlego... a poztym gowniarze, ktorzy zachowuja sie w ten a nie w inny sposob - mam tu na mysli napastnikow jak i OFIARY, ktore sklaniaja sie do tak radykalnych posuniec jak samobojstwo - zyja w epoce elektronicznych gadzetow, dzieki ktorym zatracili poczucie rzeczywistosci. wlo wyobraz co siedzi w glowach tych dzieci? lepki po 12 lat pisza na blogach, ze popelnia smobojstwo z powodu kolezanki badz ja zabija, ktora zabrala jej chlopaka. cos chyba jest nie tak...

  • 0

    32.  2007-01-11 13:49:10

    31. - nie jest jak być powinno ;-) wiem - jestem ojcem - nie dzieci po 2 lata - nastolatków 13 i 17 lat. Jednak mimo, że maja gadżety jakimi są dobre komórki, nie odbija im jak tamtym. To co tamci żartem nazywają, nie jest żartem dla moich synów. Ciekawe czemu?

  • 0

    33. ~potrgany  2007-01-11 15:05:58  host: dac35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo - to zalezy od wychowania

  • 0

    34.  2007-01-11 16:55:30

    właśnie - i niech za to niewłaściwe wychowanie ktoś odpowiada - rodzice, albo dzieci, jeśli są już w wieku kiedy mogą odpowiadać. A z pretensjami, że odpowiadają za złe wychowanie, to już do rodziców ;-) Ja tam wcale nie żałuję szczeniaków. Nie obchodzi mnie nawet twierdzenie, że w poprawczaku nie zmądrzeją tylko jeszcze gorzej z nimi będzie - wtedy niech swoje nędzne życie za kratkami spędzają, jeśli tego chcą ;-)

  • 0

    35. ~Derek  2007-01-13 00:54:28  host: dll66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 34 - zapomniales dodac - na koszt podatnika

  • 0

    36.  2007-01-13 01:51:15

    @jasku jeżeli denerwuje Cię zabieranie prywatnoścoi obywatelom przez policję i rząd to polecam flim De javu. Ciut nie na temat, ale nie mogłem się oprzeć ;)

  • 0

    37.  2007-01-14 15:21:08

    Derek - lepsze to niż mają zabijać podatników ;-) Poza tym, w więzieniu także można pracować na swoje utrzymanie...

  • 0

    38. ~Derek  2007-01-15 08:58:05  host: dkt123.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kamieniolomy by sie przydaly

  • 0

    39. ~drwlodson  2007-01-16 00:33:33  host: chz95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    filmik bedzie na youtube?

  • 0

    40. ~w.p.  2007-01-16 13:44:32  host: bramka.2p.pl

    Do tych co czekają na filmik: mam nadzieję że Was kiedyś złapią jakieś dresy w parku. A ponieważ wszystkie dresy to pedały... i wszystko nagrają na swoje wypasione komóry.... Chętnie pooglądamy wasze buźki (i nie tylko) na youtube! Poj... was?!

  • 0

    41. ~  2007-01-16 23:48:50  host: chj163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do w.p. : ssij...

  • 0

    42. ~  2007-01-18 05:03:41  host: cou192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    derek. najgłośniej o okradanych podatnikach krzyczą ci co ich nie płacą.Ile ty procent podatku płacisz? nawet tego nie wiesz. To ja cię utrzymuję frajerze bo mam firmę i co miesiąc skarbowy i zus ściąga co do złotówki. A ty płacisz podatek za sprzedaż komór na allegro?lepiej nie gdacz , tylko słuchaj.

  • 0

    43. ~ms  2007-01-19 12:24:53  host: vitaa.backiel.com.pl

    no proszę ... Szkoda, że przy sprawie rozwodowej nie wiedziałem o takich technicznych rozwiązaniach :)

  • 0

    44. ~  2007-01-24 02:56:23  host: bxp32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja mam pytanie chciałabym odzyskać smsy do kogo się mam zwrócić?

  • 0

    45. ~~skers  2007-06-02 09:29:19  host: staticline669.toya.net.pl

    Nie wierze i tyle :] np mam fona i np 10mb pamieci - nagram film-zbrodnia o swicie :-) zajmuje on np 9mb , potem kasuje ten film :) by nie bylo sladow zbrodni :-) i na potem wgrywam film np - wschod slonca 9,5mb w fonie mam 500kB wolnej pamieci i co fachowcy odzyskaja ten film zbrodnia o swicie ? Hehe... a nie slyszales o tym ze mozna odzyskac wykasowane dane z dyskow twardych??nawet jesli sa juz na nim inne dane,a poprzednie zostaly wykasowane i fizycznie ich nie ma??podobnie jest z telefonami-przeciez wszystkie pamieci polegaja na tej samej zasadzie,tylko roznia sie wielkoscia i oczywiscie zastosowaniem... tak samo jest z telefonami

Dodaj swoją opinię