Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Odsetki w Orange

Odsetki w Orange

LuiN 1 Grudnia 2009 13:15

0 0

Klienci Orange w załącznikach listopadowych do faktur mogą odnaleźć nową pozycję - dopłaty do faktur wystawionych w trzech ostatnich miesiącach. Dopłaty to odsetki z tytułu nieterminowych płatności. Do ich naliczenia wystarczył choćby dzień zwłoki.



Listopadowe faktury to swojego rodzaju kumulacja - mogą się na nich znaleźć obciążenia dotyczące faktur wystawionych jeszcze w sierpniu tego roku. Według starszych procedur, nie wcześniej niż w ciągu 28 dni od wystawienia faktury, na numerach pojawić mogła się blokada na połączenia wychodzące.




Zdjęcie takiej blokady możliwe było po potwierdzeniu dokonania spłaty zaległości i powodowało automatyczne naliczenie opłaty - w przypadku aktywacji biznesowych w wysokości 16 zł netto dla każdego odblokowanego numeru. Teraz 16 zł netto nie zapłacimy, ale wystarczy choćby jeden dzień zwłoki (14-dniowy termin płatności) by sieć zażądała od nas odsetek.

Oprocentowanie wynosi 13% w skali roku. Zapis o możliwości naliczenia odsetek zawarty jest od dłuższego czasu w regulaminach taryf biznesowych Orange, opłaty nie były jednak do tej pory egzekwowane.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 209
  • 0

    190.  2009-12-05 22:58:53

    HAHA stary przeczytaj regulamin ktory zaakceptowales zanim sie wypowiesz naprawde radze Wam przeczytac sobie regulamin i to Wam sie wszystko rozjasni

  • 0

    191. ~Józiek z gór  2009-12-06 14:02:15  host: ip-89-174-83-133.multimo.pl

    Myślę, że opłaty za zwłokę są powrotem do normalności. I dobrze, że się stały Newsem dni. pzdr Józiek z gór

  • 0

    192. ~ZAKŁOPOTANY  2009-12-07 15:57:25  host: 213-238-78-211.adsl.inetia.pl

    hej! czy dany aneks do umowy rowniez mozna traktowac jako zmiane regulaminu przez co istnieje szansa zerwania pred czasem trwajacej umowy?????

  • 0

    193. ~Tomekk  2009-12-08 09:26:47  host: itw234.internetdsl.tpnet.pl

    Najlepsze jest płacenie w punktach orange. Ostatnio zaksięgowali moją wpłatę po 6 dniach i doliczyli mi 4 grosze odsetek za 2 dni spóźnienia. Mimo iż było zapłacone z opóźnieniem. Wiem, że oni księgują i itd i to trwa, ale bez przesady. Bezzasadnie naliczono mi opłatę karną. Teraz policzcie każdego klienta orange x te kilka śmiesznych groszy. Ostatni raz podpisałem umowę z orange. Jeszcze 6 miesięcy i odejdę od tej śmiesznej firmy.

  • 0

    194.  2009-12-08 09:35:52

    Odsetki odsetkami, a w HEYAH KOLEJNE PODWÓJE DOŁADOWANIE!!!! ZAJEBISTA SIEĆ!!! I ZNOWU CENY Z CENNIKA DZIELIMY PRZEZ 2 :D CO SPRAWIA ZE MINUTA KOSZTUJE 14,5GR!!!!!! :D :D :D DZIĘKI MIKOŁAJU :D

  • 0

    195.  2009-12-08 11:56:23

    188. - dlatego ja np. przy każdym kontakcie z operatorem "reklamuję" termin dostarczenia faktury. Były problemy z Pocztą Polską, zmienili na InPost (a propos - postanowiłem w tm roku spradzić ile stali i pozostałych surowców/energii na to jest marnotrawione - jeszcze jedna-dwie i 3 kg będzie ;-)), InPost lepszy nie był, wrócili do Poczty... Teraz mam fakturę ok. 15-18 - przy dacie wystawienia 10-11 zależnie jak weekend się trafi.

  • 0

    196.  2009-12-08 11:57:20

    ~jamć - mylisz się. przeczyutaj swój regulamin (no chyba, ze Twój operator zmienił coś na korzyść klienta ;-))

  • 0

    197. ~dxtr  2009-12-08 19:16:15  host: rea.ipt.com.pl

    No i walczac o dwa grosze, ktore wynikaja z ich wlasnej niedbalosci Orange pozbywa sie obecnych i przyszlych klientow. Co za zlodziejstwo. Niech was nie myli niska kwota wystarczy pomnozyc przez nia ilosc abonentow i juz robi sie z tego naprawde pokazna sumka. Wiedza co robia oszusci.

  • 0

    198. ~kibus  2009-12-09 08:38:13  host: ip-94-42-48-73.multimo.pl

    dla mnie in post dzial szybciej, niz poczta polska, wiec widocznie zalezy to od miejscowosci. a numer faktury i jej wysokosc mozna sprawdzic na wiele sposobow wiec nawet jak nie mamy jej na papierze, mozemy zaplacic w terminie i poczekac, az przyjdzie papierowa. roolez? i bez sciemy, ze ksiegowa... bo to najbardziej mnie rozp... ;)

  • 0

    199.  2009-12-09 08:53:56

    ~kibus - przestań... InPost potrafi rzucić listy pod skrzynką! Nie raz sąsiadom z bloku obok nosiłem listy z mojej skrzynki - bo nawet na adres nie patrzą. a co do dokumentów - nie masz całkiem racji - sam numer i kwota nie wystarczy do zaksięgowania. Musi być papier. Ja podam Ci przykład z życia - ze 2 lata temu dostałem wezwanie do skarbowego żebym przedstawił konkretną fakturę, którą wystawiałem. Jakiś rewident czy ktoś kontrolował firmę, której świadczę usługi i nie znaleźli zaksięgowanej faktury, któej numer był wpisany na przelewie... Niewielka kwota, jak na tę firmę. Nie wiem czemu nie zaksięgowali - czy mieli za duże koszty, czy zapomnieli, może zgubili (ale duplikatu nie chcieli, więc wątpliwe)... W każdym razie ktoś poruszył "służby" ;-)

  • 0

    200. ~Wezmyr  2009-12-09 20:13:17  host: avc169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do ***dxtr- jesteś niepoważny. Od kiedy to oszustem jest ten, co stosuje zapisy z regulaminów? Ja myślałem, że to problem z moralnością ma ten, co się spóźnia z płatnościami. I nie pisz mi, że to kilka dni. Bo jeżeli pomnożymy te kilka dni przez ilość takich spóźnialskich to robią się duże kwoty. A za prąd trzeba płacić do nadajników chociażby. W tym nie ma oszustwa- to normalna praktyka w świecie biznesu jest.

  • 0

    201. ~Wezmyr  2009-12-09 20:17:33  host: avc169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***193- jakbyś zapłacił w salonie Orange, to byś nie miał problemów z księgowaniem. Płacąc w salonie PTK księgowanie jest natychmiastowe. A jak płacisz u pośrednika to tak bywa. Inna rzecz, że jak zapłaciłeś w terminie to pisz reklamację- uznają ja bez problemu. Możesz taką reklamację złożyć w ciągu 12 mcy, więc możesz poczekać, aż Ci się 3 grosze uzbierają.

  • 0

    202. ~czas na zmiany  2009-12-10 14:30:37  host: public-gprs121736.centertel.pl

    jak sobie ktoś nie radzi z terminowością płacenia można zmienić na karty i będzie prościej ;) wygadasz płacisz nie wygadasz nie płacisz - pozdrawiam

  • 0

    203. ~galnospoke  2009-12-11 13:42:08  host: 80.50.235.110

    W GSM placi sie awansem za nastepny okres rozliczeniowy. Mam wrazenie, ze to co robi Orange jest bezprawne.

  • 0

    204. ~doCENT  2009-12-11 13:54:07  host: w3cache4.punkt.pl

    Orange nie tylko olewa swoich klientów wysyłając im faktury tym ślamazarnym InPostem, który zostawia je potem w dużym biurowcu na wycieraczkach, albo daje całą pakę portierowi, ale nawet nie chce zatrzymać w sieci klienta biznesowego z abo z 13-letnim stażem. Bo jak inaczej wytłumaczyć zachowanie kilkunastu doradców, w tym też klienta biznesowego, którzy nawet nie raczą oddzwonić z odpowiedzią, ile mnie wyniesie konkretny model tel. przy przedłużeniu umowy?! Najpierw pieją, że wszystko załatwią, podjadą np. z Katowic do Opola pokazać aparat, a potem zero kontaktu. Może za duże premie ci handlowcy mają, że pojedynczą aktywację na firmę w poważaniu mają? Dlatego po 13 latach wynoszę się z Orange do Playa. Hołk! A 5 gr odsetek im nie zapłacę - f-ra przyszła po terminie. Swoją drogą, Nokia E52 i N96 w Orange widnieje tylko w ich e-sklepie, bo ich fizycznie nie mają i nie wiadomo, kiedy przyjdą. To samo z E55. Żałosna sieć!!!

  • 0

    205. ~kol  2010-01-05 17:10:24  host: chr66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10 grudnia zapłaciłam na iPKO.Data operacji i data księgowania 10.12. wczoraj dostałam następną fakturę i 3 grosze odsetek, bo pieniądze na koncie Orange zostały zaksięgowane 11.12.Czy to jest normalne?

  • 0

    206.  2010-01-06 21:36:24

    tak

  • 0

    207. ~eeta  2010-02-05 19:58:07  host: aamy122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    EE tam, ja zawsze dostacji rachunki InPost'em na czas.

  • 0

    208. ~krystyna  2010-02-10 15:43:23  host: 195.117.253.179

    mnie też sie nie podoba co sie dzieje w oreng zaraz za spóżnienie zapłaty za fakture wystawiaja odsetki i strasza ze zablokuja połączenia w plusie i erze tak nie ma pewnie znow pojde do plusa.przeciez jak mam na abonament to normalne ze musze zapłacic i nikt nie musi mi przypominać.

  • 0

    209. ~krystyna  2010-02-10 15:53:55  host: 195.117.253.179

    albo te smsy które przychoda ze jest obonent juz dostepny -po co to a to przychodzi po 1 godzinie spóżnienia

Dodaj swoją opinię