Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Odprawy w fabryce Nokii w Bochum do 220 tys. euro

Odprawy w fabryce Nokii w Bochum do 220 tys. euro

LuiN 11 Kwietnia 2008 07:30

0 0

Pracownicy likwidowanej fabryki telefonów komórkowych koncernu Nokia w Bochum w Nadrenii Północnej-Westfalii otrzymają odprawy, których maksymalna wysokość wyniesie 220 tys. euro.

Wiadomość o takim limicie, podaną przez wysokonakładowy dziennik Bild, potwierdzili przedstawiciele strony pracowniczej. Na razie nie wiadomo, ilu spośród łącznie 2300 pracowników uzyska odprawę w maksymalnym wymiarze.

Wbrew protestom niemieckich związkowców i władz państwowych fabryka w Bochum ma zostać zamknięta 30 czerwca, a jej produkcję przejmie nowy zakład Nokii w mieście Jucu niedaleko Klużu w rumuńskim Siedmiogrodzie. Fiński koncern uzasadnił te przenosiny względami płacowymi.




Jak poinformował dziennik Neue Ruhr/Neue Rhein Zeitung, poza podstawowymi odprawami określone grupy pracowników otrzymają dodatki - dotyczy to m.in. inwalidów i osób samotnie wychowujących dzieci. Według tej samej gazety rada zakładowa i związkowcy starają się także ustalić minimalną kwotę świadczeń.

Na związane z zamknięciem fabryki w Bochum wydatki socjalne przeznaczono 200 mln euro. 185 mln z tej kwoty otrzymają w formie odpraw pracownicy. Oznacza to średnio 80 tys. euro na osobę.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~wacus  2008-04-11 07:45:59  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    kurka w polsce odprawe to by dali w wysokosci 200 ale zlotych

  • 0

    2. ~ja  2008-04-11 08:50:22  host: ech154.internetdsl.tpnet.pl

    Za co takie wielkie odprawy?

  • 0

    3. ~J  2008-04-11 09:01:59  host: byw228.internetdsl.tpnet.pl

    220 dostaną dyrektorzy pionów. Zwykły pracownik dostranie 10% tego pod warunkiem: 1. przepracowania w tej firmie co najmniej 25 lat niezmiennie na tym samym stanowisku, 1. był na zwolnieniu lekarskim maksymalnie 3 dni w ciągu tego całego okresu, 3. nie należy do zwiazków itd. etc. Takich osób jest 5.

  • 0

    4. ~japan-fan  2008-04-11 09:38:26  host: ip-84.38.160.60.resman.pl

    Czyli kupując Nokię, stawiasz "biednym" Szwabom odprawy po prawie 1.000.000 złotych. A druga kwestia, to czy teraz Nokie jakością zbliżą się do Daczi Logan? :)

  • 0

    5.  2008-04-11 10:31:00

    3: srednio pracownik dostanie 80tyś, więc jakim sposobem Tobie wychodzi 10% z 220 i to jeszcze na takich warunkach ? Z tego co sie orientuje Nokia nie produkuje telefonów w Bochum od 25lat.

  • 0

    6. ~jarekt  2008-04-11 10:51:40  host: ecb47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Hose popracuj nad wyczuciem ironii. Bedzie Ci ciezko w zyciu bez tego :)

  • 0

    7.  2008-04-11 13:16:56

    @Hose ... popracuj nie tylko na ironia le i nad matematyką: 1 pracownik 220 tyś 4 pracowników po 25tyś i średino masz 80k euro na głowę ... ech...

  • 0

    8. ~neo  2008-04-11 14:50:35  host: emi132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na gigantyczne przynajmniej jak dla nas odprawy kasa jest. Na kontynuację produkcji nie ma. Nie pierwszy to raz kiedy bardziej opłaca się zapłacić odprawę czy karę niż dalej produkować czy świadczyć usługi.

  • 0

    9.  2008-04-11 19:57:47

    Oby więcej likwidowali fabryk nokii :)

  • 0

    10.  2008-04-12 15:08:19

    Timor: jestem w stanie się założyć że te 220tyś może z 5 no niech będzie 10osób dostanie, w pozostałych przypadkach będzie już znacznie bardziej wyrównana stawka, tak że szary pracownik na lini dostanie z pewnością więcej niż 25tyś. W sumie to i tak całkiem przyzwoita odprawa.

  • 0

    11.  2008-04-12 17:19:34

    Timor: odnośnie matematyki... Przeczytaj raz jeszcze to co napisałeś i policz. Matematyk w dodatku dyplomowany się znalazł ;-) ech...

  • 0

    12.  2008-04-13 15:48:38

    ciekawe czy zgodnie z zapowiedziami czesci niemieckich politykow, beda bojkotowac te marke, jakby nie patrzec to szansa dla Azjatow...moze dla Iphona ;-) Panowie z PTC, czekamy na Iphony w sklepach, oczywiscie w kosmicznej cenie

  • 0

    13.  2008-04-13 16:28:49

    zaklad w kluż osiagnie juz wkrotce znacznie wieksza wydajnosc przy nizszych placach podobnie jak to sie stalo z fabryka opla w gliwicach, odrobia szybko te niemieckie euro"odprawki"...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-118-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~wlo | 2017-05-24 21:50:53

Zpieprzaj mlonie!!!


~paliwo-app | 2017-05-24 21:50:16

Zrobcie im apke ktora wskazuje stacje benzynowe z paliwem tanszym niz w plocku. W plocku jest rafineria a paliwo jedne z najdrozszych w kraju....


~pabloki | 2017-05-24 21:47:44

81 jestes pewny że to nie wina złej konfiguracji?


~pabloki | 2017-05-24 21:46:09

91 wyjmij sim i włóż ponownie.


~Rado1906 | 2017-05-24 21:39:00