Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Odpowiedź Samsunga na trzecią generację iPadów

Odpowiedź Samsunga na trzecią generację iPadów

LuiN 11 Marca 2012 18:54

0 0

samsung galaxy tab 11.6 mock upmDo sieci trafiła informacja, że podczas imprezy SXSW w Austin Samsung pokaże swoją odpowiedź na trzecią generację iPadów. Targi już rozpoczęły się, ale póki co koreańska firma milczy - czego możemy spodziewać się po rywalu iPada?

Większy, 11,6-calowy ekran ma mieć jeszcze większą niż w nowym iPadzie rozdzielczość: 2560 x 1600 pikseli (1536 x 2048 w iPadzie), co daje zbliżoną gęstość upakowania pikseli do ekranu Retina Apple'a (264 ppi), wynoszącą około 260 ppi. Tak wielka rozdzielczość ekranu była do tej pory domeną dużych, profesjonalnych monitorów dla grafików.




Nowy tablet ma być przy tym wielkości Samsunga Galaxy Note 10.1, za sprawą zastosowania znacznie węższej ramki wokół wyświetlacza. Sercem tabletu została dwurdzeniowa jednostka Exynos 5250, z procesorem Cortex A15 taktowanym zegarem 2 GHz - każdy z dwóch rdzeni procesora jest dwukrotnie szybszy od dotychczasowych chipów Cortex A9.

Póki co, wynikający z plotek termin premiery urządzenia (9. marca) nie sprawdził się. SXSW potrwa do 18. marca. Dołączona do newsa grafika ma charakter podglądowy i nie przedstawia nowego tabletu.

Źródło tekstu: pocketnow, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~SLAin  2012-03-11 19:31:35  host: ip-94-42-58-156.multimo.pl

    Super! Wygląda to sensownie! Powinno się go zatem sprzedać na świecie może nawet tyle, co iPada na Allegro.... :-)

  • 0

    2.  2012-03-11 19:36:16

    Węższa ramka wokół ekranu to niezbyt dobry pomysł. W XOOM jest ona za wąska i często naciskało się na ekran chcąc tylko przytrzymać tablet. Ciekawe jak z wagą i wykonaniem tego Samsunga ;-)

  • 0

    3. ~Kili  2012-03-11 19:38:10  host: host98-188.tvk.torun.pl

    Nie sądzę, żeby coś takiego wypuścili na dniach. Czemu? Bo nie było żadnych przecieków grafik, benchmarków, itp. Na razie jedynie Apple udawało się unikać kretów (choć i tak były drobne wpadki) ;)

  • 0

    4. ~DeLorean  2012-03-11 20:08:52  host: public-gprs284093.centertel.pl

    Jak widać SAMSUNG to ... wielki kopista z brakiem własnej koncepcji tabletu czy smartfona w klasie biznesowej. Sam mam iPhone i Samsunga Galaxy ... jednak system iOS przewyższa to co jest na Samsungu aka kopii iPhone, bo to może wynika z kompleksu azjatów -- ich własne koncepty oraz wzornictwo azjatyckie są dla naszej supercywilizacji cokolwiek dziwne ;)

  • 0

    5. ~kamil  2012-03-11 20:53:17  host: 89-78-159-249.dynamic.chello.pl

    ~4-ta...wiesz jak zdolni są Koreńczycy ? od wtorku kopiowali nowe cóś od Apple i na dodatek jeszcze naciągali o ponad 1 cal...tak, że ich łapy bolą :D a tak na serio wygłaszasz płytki i niczym nieuzasadniony pogląd zwolenników jabłka, którzy ciężko znoszą, że konkurencja w wieku aspektach jest lepsza i nade wszystko tańsza. Ostatnia seria przegranych sporów sądowych przez Aple jest tylko dowodem że ta sekta pozbawiona swojego chamskiego szefa już tylko jedzie na opinii i pewnie wkrótce wyda Iphona 4 GS Samopomoc Chłopska albo Ipada 4ŚP Jobs .... Twoja supercywilizacja by już dawno się połamała gdyby nie pracowitość, techne i etos pracy Azjatów.

  • 0

    6. ~jarekt  2012-03-11 21:16:37  host: 62.244.150.64

    @kamil jeśli konkurencja Apple ma takich zwolenników jak ty to nie potrzebuje już wrogów. Myślałem, że poziom zero to najniższy poziom jaki można osiągnąć ale pokazałeś mi jak bardzo się myliłem. Co do odpowiedzi na iPada to czarno to widze. Po pierwsze dlatego, że Android nie skaluje się do fizycznej wielkości ale do rozdzielczości i elementy interface'u mogą być po prostu zdecydowanie za małe. Jak znam Samsunga to takie braki w ergonomii i tak go nie powstrzymają co odbije się na użytkownikach. Brak ramki to oczywiście poroniony pomysł. Jak już to ktoś powiedział ramka z Xooma to absolutne minimum.

  • 0

    7. ~sato  2012-03-11 21:28:10  host: user-188-33-246-107.play-internet.pl

    @jarekt jesli apologeci apple prezentuja poziom taki jak ty to zero absolutne na forum ci sie nalezy a za belkot o sprzecie ktorego nikt nie widzial ty juz oceniasz pewni liczysz na balonik w salonie apple zal...

  • 0

    8.  2012-03-11 22:29:22

    Mi to mniej więcej wygląda na: "Ty jesteś gupi!" A nie bo Ty!". Ludzie, opanujcie się bo się poziom jak na gadzetomanii zrobi...

  • 0

    9. ~  2012-03-11 23:01:57  host: 178.183.155.23.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @9 - niektórzy zostali na poziomie zerówki.

  • 0

    10.  2012-03-12 00:16:50

    Ta plotka powstała po tym, jak Samsung rozesłał maile z zaproszeniem na SXSW na "ekscytującą premierę". A że zrobili to zaraz po premierze nowego iPada, a wiadomo było że nie może to być Galaxy S3, bo już wcześniej Samsung dementował, że go na razie nie pokażą, to zaraz sobie ludzie ubzdurali, że musi to być nowy tablet, killer iPada. Niestety już od dawna wiadomo, że owa "ekscytująca premiera" to tylko nowe Angry Birds Space z dodatkowymi bonusami dla Galaxy Note. Także news nie dość że nietrafiony, to jeszcze od paru dni nieaktualny. Dobrze przynajmniej, że tym razem chociaż uprzedziliście że załączona grafika to photoshop.

  • 4

    11.  2012-03-12 07:08:22

    Czy kiedykolwiek doczekamy się "Odpowiedzi Apple na x generację Galaxy Taba"? :-D

  • 2

    12. ~  2012-03-12 09:26:46  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    Itak będzie gorszy od iPada ze względu na mało wydajny system

  • 1

    13. ~M.  2012-03-12 10:36:03  host: 178.73.48.90

    [11] - nie, przynajmniej do póki to właśnie Apple będzie sprzedawało dziesiątki milionów swoich iUrządzeń, wszyscy dalej będą chcieli kopiować, a już Samsung w szczególności.

  • 0

    14. ~Marek  2012-03-12 18:27:19  host: 109.231.2.90.koba.pl

    Zaprezentowany niedawno Samsung Galaxy Note 10.1, całkowicie zmiażdżył nowego iPada, więc w następnych edycjach, będzie podobnie. Aby nie być gołosłownym, przypomnę, dlaczego Samsung Note jest lepszy od iPada:posiada możliwość pracy z kilkoma aplikacjami w tym samym czasie, a iPad nie. Ma optymalizację precyzyjnego pisania/rysowania (255 poziomów nacisków), iPad tylko jeden poziom. Można precyzyjnie edytować obrazy oraz kopiować i wklejać, między aplikacjami. Tych podstawowych funkcji nie posiada iPad. A gdy dodamy, że pamięci produktu Apple nie można rozszerzyć kartą i jest znacznie cięższy i mniej poręczny od SAMSUNGA, to rezultat porównań jest oczywisty.

  • 0

    15. ~miki  2012-03-12 23:33:47  host: 82.177.126.81

    @11 to nie tak- nowy iPad to odpowiedź na SGT 10.1 który wyszedł rok temu... No i za 2 Galaxy Taby można kupić iPada! 2w cenie 1

  • 0

    16. ~  2012-03-13 17:20:37  host: 212.160.172.70

    dokladnie czyli w sumie wychodzi 4 razy lepiej bo samo urzadzenie jest 2 razy lepsze :)

Dodaj swoją opinię