Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Odebrana wiadomość może zmusić iPhone'a do wykonania połączenia premium

Odebrana wiadomość może zmusić iPhone'a do wykonania połączenia premium

LuiN 25 Sierpnia 2014 10:32

3 4

Użytkownicy iPhone'ów powinni uważać na wiadomości zawierające numery telefonów. Złośliwie zakodowane linki mogą spowodować automatyczne nawiązanie połączenia głosowego z wysokopłatnym numerem.






Szkodliwe wiadomości do telefonu dostać mogą się wieloma kanałami - poprzez Facebook Messenger, Google+, Gmaila czy jakąkolwiek inną aplikację. O ile przeglądarka Safari najpierw poprosi o zgodę na nawiązanie połączenia, to w innych programach połączenie nawiązywane jest już w czasie przeglądania wiadomości.

Apple wie już o problemie i prawdopodobnie szybko przygotowana zostanie łatka, która wprowadzi konieczność potwierdzenia chęci nawiązania połączenia w aplikacjach innych producentów. Do czasu aktualizacji warto zachować ostrożność.

Źródło tekstu: Algorithm.dk     

Dodaj do:

Tagi: apple | ios | iphone

w sumie: 22
  • 1

    3.  2014-08-25 10:58:21

    1: ... problem też za chwilę zostanie rozwiązany, a na Androidzie dalej zostanie śmietnik. Bez odbioru.

  • 0

    4.  2014-08-25 11:03:43

    @3 za chwilę? Równie szybko co wydali poprawkę dla MacBooka Air 2011 dotyczącą problemów z wybudzaniem urządzenia czy jeszcze szybciej - czyli po zaledwie dwóch latach?

  • 0

    5.  2014-08-25 11:07:50

    Jedyne wyjście to blokada premium u operatora komórkowego. @1 Wirusów wystarczy i na zapas, a jakby co to Apple z NSA przyślą nowe. W końcu mają od tego nieudokumentowane usługi mające dostęp do wszystkiego w iOS. Tylko czekać na wirusy i trojany z nich korzystające.

  • -3

    6. ~blum  2014-08-25 11:12:24  host: 78.133.137.186

    I tak nic nie mam na koncie wiec kasy Mi nie zje :D jejejejejejejejejejejejejj
    IPHONE 5s FOR EVER

  • -2

    7. ~Fobs  2014-08-25 11:12:27  host: 89-76-117-155.dynamic.chello.pl

    Są dwa rozwiązania aby bezpiecznie korzystać ze smatfona, nazywają się BB i WP.

  • -3

    8.  2014-08-25 11:14:15

    No ale masz iPhone'a! To się liczy - mieć ;-)

  • 0

    9.  2014-08-25 11:14:52

    Upsss... Zapomniałem że możesz mieć rok darmo za 5 złotych ;-)

  • 0

    10.  2014-08-25 11:28:59

    "Apple wie już o problemie i prawdopodobnie szybko przygotowana zostanie łatka" Baju baju, chciałaby dusza do raju a tu "c... d... i kamieni kupa". Już widzę, jak się zajmą łataniem systemu, tylko żeby im kapcie w biegu nie pospadały :)

  • 2

    11.  2014-08-25 11:49:37

    Tuldor88 uważaj, bo za takie słowa wpadnie do Ciebie ABW(Apple Best Workers) ;p ale w firmie z nadgryzionym *** od dawna robi się coraz większy burdel :)

  • 0

    12.  2014-08-25 12:20:46

    Blokowanie numerów premium na poziomie operatora to tak oczywista sprawa że naprawdę nie rozumiem ludzi którzy tego nie robią. Sama dziura - nic przyjemnego. Mam nadzieję że będzie łatka do iOS7 - bo iOS8 tuż za progiem.

  • 4

    13.  2014-08-25 12:21:34

    Już wpadło Stachu i zaczęło minusować jak szalone, niech cię dzieci bawią :)

  • 2

    14.  2014-08-25 12:24:19

    Myślę, że wątpię mlb, wszak trzeba 'zachęcić' ludzi do aktualizacji jakie zamulą starsze modele by pokazać jak 'super cót miut' działa nowszy, różniący się odcieniem obudowy i jest o 0,001 cala wiekszy/mniejszy... więc jak już to chyba na IOS8 cos wypuszczą a 7... 'shit happens' :)

  • 0

    15.  2014-08-25 13:06:54

    @14 Niekoniecznie trzeba zachęcać do aktualizacji - nowa wersja ma przynieść tyle ciekawych usprawnień że trzeba mieć naprawdę dobry powód by pozostać przy iOS7.

  • 1

    16.  2014-08-25 13:51:42

    mlb - Będzie można wkońcu wykonywać połączenia i pisać wiadomości tekstowe?

  • 1

    17.  2014-08-25 14:16:06

    @15 szybkość i płynność działania to zły powód? No i nie wszystkie urządzenia pełny wachlarz nowych funkcji dostaną.

  • 0

    18. ~JustMe  2014-08-25 16:43:55  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    Ja czekam od paru lat na podobny artykuł dotyczący BlackBerry, jakoś cisza...hmmm

  • 0

    19.  2014-08-25 22:17:06

    @15, @17 Nigdy aktualizacja starszych iPhone'ów nie dała im wszystkich funkcji najnowszego modelu. Zawsze były okrojone. W dodatku standardową polityką Apple jest zmuszanie do aktualizacji do najnowszej (mulącej) wersji OS-u, przez brak poprawek dla starszej. Nieważne czy chodzi o iOS, czy OSX, poprawki bezpieczeństwa wychodzą tylko na najnowszą dostępną wersję systemu.

  • 0

    20.  2014-08-26 00:58:41

    @19 to prawda - patrzę na to z perspektywy użytkownika 5S. Posiadacze 4S faktycznie mogą otrzymać okrojoną wersję. Ale patrząc na historię iOS7 w iPhone4 - też było bardzo korzystnie. Początkowe wersje muliły, późniejsze były całkiem znośne.

  • 0

    21.  2014-08-27 17:36:40

    U mnie ten problem nie występuje.

  • 0

    22.  2014-08-29 09:16:14

    @21 a skąd możesz to wiedzieć?

Dodaj swoją opinię