Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Odcinanie od Internetu za piractwo również w Polsce

Odcinanie od Internetu za piractwo również w Polsce

LuiN 6 Listopada 2009 07:54

0 0

Zakończyła się dwuletnia batalia o pakiet telekomunikacyjny. Unijne rządy i Parlament Europejski, przy udziale Komisji Europejskiej, porozumiały się w sprawie zmian. Nowa dyrektywa telekomunikacyjna pozwoli na odłączanie od sieci internetowych piratów. Polska musi wdrożyć dyrektywę do listopada 2011 roku - pisze Rzeczpospolita.

Dostęp do Internetu może być ograniczony, jeżeli jest to konieczne i proporcjonalne, tylko po sprawiedliwym i bezstronnym postępowaniu uwzględniającym wysłuchanie racji użytkownika - to ostateczna wersja zapisów dotyczących ściągania nielegalnych treści z Internetu.

Prawo musi być jeszcze oficjalnie przyjęte przez Radę Unii Europejskiej i Parlament. Najprawdopodobniej jednak jest to tylko formalność.




We Francji tego typu restrykcje wobec piratów już działają. Najpierw wysyłany jest email, potem list, by wreszcie doszło do blokady Internetu na czas od 3 do 12 miesięcy, wraz z dożywotnim wpisaniem na listę piratów.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 67
  • 0

    48.  2009-11-06 15:46:21

    ***piokuk - tak , to prawda , wydaje mi się , że generalnie nadaję z nimi na tej samej fali w myśl zasady "nam nie jest wszystko jedno" , przynajmniej nie jestem osobą która w Wyborczej , PiSie czy PO widzi samo zło/dobro. Gdybyś się też jeszcze cofnął w czasie o 2 tysiące lat to spotkałbyś takiego bardzo aktualnie znanego , ubogiego , niewykształconego żyda , podobno był cieślą. Ty byś był elitą a On nie. Resztę pozostawiam bez komentarza:)

  • 0

    49. ~  2009-11-06 16:00:44  host: 87-205-33-172.adsl.inetia.pl

    W skrócie - nie da się odciąć 90% społeczeństwa;

  • 0

    50.  2009-11-06 16:18:12

    Ja tam pirace i dalej będę piracił:)

  • 0

    51. ~Longman  2009-11-06 17:33:19  host: adcu26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @TomekO (46), w prawodawstwie prawie każdego kraju istnieje pojęcie fair use. W polskim się mieści m.in. właśnie nagranie na własny użytek, tak właśnie jak sugerujesz i m.in. co mało osób wie - skopiowanie płyty od osoby ci bliskiej (rodzina, dziewczyna, etc.) pod warunkiem że są oni w posiadaniu oryginału nośnika. Tak więc jeśli to robisz na własny użytek to tak - możesz tak kopiować jak opisałeś. @44 2009-11-06 14:23 mail.teleksiegarnia.com - zgadzam się całkowicie! Dla mnie to idiotyczne jeśli nadawca publiczny puszcza coś w eter naziemny i via satelita a okazuje się że jeśli ktoś to udostępni dalej p2p to jest to naruszenie prawa.

  • 0

    52.  2009-11-06 19:35:02

    Pomyśl, co twoja gazeta sądziłaby o tym Żydzie. Ja zaś jestem pewien, że zasłużyłaby od Niego na przydomek "grobów pobielanych".

  • 0

    53.  2009-11-06 19:57:01

    ***piokuk , na pewno wedlug Ciebie to samo co z luboscia wyzywana od gazet koszernych i redaktorze wyzywanym (jakby to bylo przezwiskiem) od Aaronow przez swiatlych zwolennikow PiSu kleczacych przed tym Zydem co niedziele w Kosciele. Ciekawe tez co powiedzialby na Nasz Dziennik , Rzeczpospolita i ojca biznesRydzyka , takiej "belki z oka" nie jest latwo wyciagnac nikomu.

  • 0

    54.  2009-11-06 22:31:08

    Pierdu pierdu, a karawana i tak pojedzie dalej :-D Sposoby się znajdą, swoją drogą dlaczego my musimy się godzić na wszystkie dyrektywy przepisy unijne? Przecież to chore... W Grecji nikt nikomu nie nakazuje, choć jest w UE od 1981 toku w unii jak się coś Grekom nie podoba nie respektują nakazu unii i jakoś żyją, UE tylko nam coś może nakazać?

  • 0

    55. ~~PRiVATE  2009-11-07 02:21:00  host: v05-10.opera-mini.net

    SSL i po sprawie :D

  • 0

    56. ~klimass  2009-11-07 03:06:20  host: 193.201.36.36

    No i spoko, mysla ze tak rozwiaza problem, to niech blokuja. W ostatecznosci ludzie przestana masowo placic za internet i straca na tym dostawcy internetu. A zyskaja operatorzy UMTS, gdyz bardzo popularny stanie sie internet bezprzewodowy pre-paid (no bo jak tu odciac uzytkownika, jesli taki zestaw mozna kupic bezimiennie w sklepie z zestawem kilku GB :) ). Straca tez ci, ktorym najbardziej zalezy na zmianie tych przepisow, czyli wytwornie i firmy ssące pieniazki ze sprzedazy muzyki i filmow. Jak sie ostatnio potwierdzilo, dzieki pirackiemu sciaganiu muzyki paradoksalnie wzrosly przychody wytworni muzycznych, a "piraci" kupuja duzo wiecej legalnej muzyki niz pozostali. Takze grunt to nasrac we wlasne gniazdo, BRAWO, gratulacje dla wytworni muzycznych za poczatek samounicestwienia, BRAWO!!!

  • 0

    57.  2009-11-07 09:59:15

    @56 klimass dokładnie, dostawcy wybiorą najwyżej takie zabezpieczenia które łatwo obejść żeby nie tracić klientów. Owca będzie cała i wilk syty :)

  • 0

    58. ~a  2009-11-07 15:43:53  host: chello089074155126.chello.pl

    56: Beda mogli ciebie zidentyfikowac po nr IMEI modemu :) No chyba, ze bedziesz kupowal nowy modem za kazdym razem albo ktos napisze soft do zmiany IMEI.

  • 0

    59. ~@  2009-11-07 19:16:02  host: 87-205-201-59.adsl.inetia.pl

    No cóż tu napisać, Dwoje piratów w parlamencie europejskim nie zdołało powstrzymać nagonki producentów. Smutne w tym jest szczególnie to, że przemysł nie umiejący się dostosować do nowych standardów, po prostu wymusili ustawę blokującą postęp. Jeżeli już tak drastycznie podchodzi się do internautów którzy często nieświadomie (częściej jednak świadomie) piracą, to może by wymusić na parlamencie europejskim rozesłanie pisemnej listy niedozwolonych czynności do wszystkich internautów. Nie każdy rozumie w końcu co dokładnie oznacza ten termin, większość młodych po prostu uznaje to za standard. Rozumiem że za wolnością idzie odpowiedzialność , jednak poszli na taką łatwiznę że aż głowa boli. No cóż poczekam aż mnie odetną za ściąganie darmowej muzyki :P

  • 0

    60.  2009-11-07 19:45:33

    Skąd wezmą mój email? Będą musieli śledzić każdy mój ruch, np jak loguję się na pocztę, albo do innego serwisu, jak wyślą list skoro np. korzystam z neta nie w miejscu zamieszkania? Co z akademikami w których krąży wiele nielegalnych gier, filmów i programów?

  • 0

    61. ~rafał  2009-11-07 22:13:59  host: public37364.xdsl.centertel.pl

    Jestem przeciwnikiem piractwa, dla zasady. Ale sposób w jaki walczy się z piractwem w UE i Polsce to porażka. Myślę, że lepszy rezultat byłby gdyby w szkołach uczono że kradzież nie tylko odnosi się do cukierków w sklepie czy samochodu na ulicy lecz również do własności intelektualnej oraz pokazywano oprogramowanie alternatywne. Nie chce tu wywoływać wojny, ale przeciętny użytkownik do internetu nie potrzebuje Windowsa czy IE, do pracy biurowej nie potrzebuje M$ Office, do drobnej edycji zdjęć nie potrzebuje fotosklepu itd... ale jakoś utarło się, że odpowiedniki to siara itd... A ludzie dziwnie patrzą gdy mówię, że nie ściągam z netu filmów czy muzyki i że nie mam żadnego oprogramowania pirackiego. Nawet studentom nie chce się czasem przejść do wydziałowego informatyka po licencję studencką Okien / Autocada / wiele wiele innych programów ... po co, skoro można ściągnąć? Takiemu zachowaniu mówię zdecydowane nie! Ale odcinanie netu czy całe prawo patentowe i związane z DMR jest rozwiązywaniem problemu od d.upy strony :/ Nie wpływamy na świadomość ludzi, nie edukujemy ich tylko stajemy z batem i czekamy aż będziemy mogli im przepier... Nie tędy droga

  • 0

    62. ~zenek  2009-11-08 00:33:34  host: abac122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @56 klimass Zapomniales jeszcze dodac, ze panstwo tez dostanie po dupie, bo zmniejsza sie przychody z podatku od internetu.

  • 0

    63. ~zal  2009-11-08 13:59:12  host: chello089078216174.chello.pl

    tylko ciekawe z kat wiedza jaki mam email xD bo jak chodzi o ten co dostawać daje to aj nawet go nie znam XD

  • 0

    64. ~Sław  2009-11-08 16:33:03  host: nat-tar2.aster.pl

    W tamtym tygodniu u mojego kumpla byli w domu i sprawdzali jego oprogramowanie w komputerze. Wiec to nie zadne przelewki.

  • 0

    65. ~  2009-11-09 06:50:20  host: v08-05.opera-mini.net

    To powiedzcie mi jak specjaliści mają sprawdzić legalność oprogramowania które ściągam np w spakowamym archiwum, które zabezpieczone jest hasłem, a pliki w środku ukryte.

  • 0

    66. ~Znachorr  2009-11-20 01:38:02  host: djx235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I bardzo dobrze, kradzież to przestępstwo a odcięcie od internetu i wpisanie do rejestru to i tak łagodna kara. U nas w Polsce ostatnio tez się coś ruszyło: http://www.oni-nielegalni.pl/

  • 0

    67. ~marcin  2009-11-20 12:46:38  host: nat-tar2.aster.pl

    Ja równiez uwazam ze takie posuniecia powinny byc na porzadku dziennym. Piractwo zawsze było i bedzie nielegalne.

Dodaj swoją opinię