Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Odchudzony iPhone 4 na horyzoncie?

Odchudzony iPhone 4 na horyzoncie?

Q! 23 Sierpnia 2011 11:12

0 0

Według dwóch niezależnych źródeł pochodzących od poddostawców podzespołów dla urządzeń Apple, już wkrótce na rynku ma się pojawić tańsza wersja smartfonu iPhone 4 - informuje Reuters. Czym będzie się różnić od wersji regularnej?

Odświeżona wersja iPhone’a 4 posiadać będzie mniej pamięci wewnętrznej od swojego poprzednika. Zamiast 16 lub 32 GB, znajdziemy w jego wnętrzu 8 GB. I obecnie są to jedyne informacje na temat nowego-starego iPhone’a 4.

Czym zatem mógłby on konkurować z kolejnym iPhone’em? Przede wszystkim ceną, ale rozpatrywaną w trzech wymiarach: mniejszą ilością pamięci wewnętrznej, czasem, który wpłynął na niższy koszt podzespołów wykorzystywanych do jego produkcji oraz cyklem życia produktów Apple.




Obecnie różnica w cenie pomiędzy wersją 16 i 32 GB na wolnym rynku wynosi 100 dolarów (649 i 749). Po drugie koszt wyprodukowania iPhone’a 4 w momencie wejścia na rynek wyniósł jedynie 180 dolarów. I po trzecie - premiera nowej wersji oznacza automatyczny spadek ceny poprzedniej generacji smartfonów o 50 do 150 dolarów, w zależności od kanału dystrybucji.

Dzięki temu Apple mógłby zaoferować odchudzonego iPhone’a 4 w bardzo przystępnej cenie. To pozwoliłoby mu na dotarcie do większej liczby operatorów oraz na jeszcze większą penetrację rynku. Czy tak się rzeczywiście stanie?

Według źródeł, nowy-stary iPhone 4 miałby się pojawić na rynku w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 2

    1.  2011-08-23 11:16:14

    Zadne zaskoczenie - jak wyszedl ip4, to 3gs też dostał 8GB i spadek ceny ;)

  • 0

    2. ~  2011-08-23 11:20:10  host: 212.160.172.70

    Za 20$ moglbym kupic.

  • 1

    3.  2011-08-23 11:24:15

    Z marketingowego punktu widzenia to bardzo dobry ruch. Jesli odchudza kamere i wywala gadzety z ktorym malo kto korzysta (chociaz nie wiem do konca co to mogloby byc) obnizajac zdecydowanie cene to sprzedadza mase i zwieksza udzial w rynku. Biorac pod uwage ze userzy iPhone'a raczej nie rezygnuja z niego pozniej, pozyskaja spora, nowa grupe uzytkownikow, niedostepna wczesniej...

  • 0

    4. ~  2011-08-23 11:26:41  host: t13-14.opera-mini.net

    @3 załóż własną firmę

  • -1

    5.  2011-08-23 11:38:36

    Kto chciał to już iPhone’a 4 kupił.

  • 0

    6. ~  2011-08-23 11:39:37  host: blt117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy ktoś ma dostęp do zestawień pokazujących ile kosztuje wyprodukowanie innych komórek i skąd właściwie biorą się ich dużo wyższe ceny rynkowe?

  • 0

    7. ~@6  2011-08-23 11:49:16  host: user-31-174-121-216.play-internet.pl

    Wyprodukowenie to czesc ceny. Duzo kosztuje zaprojektowanie telefonu. Opracowanie podzespołów zanim trafi na rynek.

  • 0

    8.  2011-08-23 11:59:39

    @6 - takie zestawienia były już u nas w niusach - wklep w wyszukiwarce "iSuppli" i powinno coś wyskoczyć. ;-) @7 - w przypadku iPhone'a 4 koszty te zdążyły już dawno się zwrócić, tak więc omawiane $180 biorąc pod uwagę m.in. trzy czynniki o których piszę, powinny spaść spokojnie poniżej $150, a nawet w okolice $100.

  • 0

    9. ~mk13  2011-08-23 12:07:07  host: 89-74-140-201.dynamic.chello.pl

    Projektowanie czy wdrozenie to pewnie istotny szczegol ale nie tak jak koszty supportu i gwarancji. Co nie zmienia ze dysproporacja jest spora. Przy ipodzie touch chorowalem troche na iphona ale odkad mam desire z szczerze zastanawiam sie jak moglem byc tak zaslepiony. Miodny system w dzialaniu, ale ma zbyt wiele poronionych ograniczen. Miec tyle pamieci i nie moc skorzystac z funkcji pendrive to wierzcholek gory lodowej wielu podobnych absurdow. Android roxi.

  • 0

    10.  2011-08-23 12:22:04

    @4. done already

  • -1

    11.  2011-08-23 12:34:15

    Bez sensu. 8 GB w smartfonie? Poniżej 32 nie ma co schodzić, zwłaszcza przy takim bogactwie softu jaki oferuje AppStore.

  • 1

    12. ~Dodajkaj  2011-08-23 13:38:21  host: z15-14.opera-mini.net

    @11 I mowi to uzytkownik telefonu. z pamiecia wew. ze 200mb + karta 16gb bo wiecej sie nie da... Czlowieku, gadasz takie glupoty, ze szkoda sluchac. Mam iPod Toucha 3gen 16gb i ledwo polowe wykorzystuje wiec stfu plz.

  • -1

    14.  2011-08-23 14:11:48

    @12 @13 Mam ajfona 3G 8 GB i to jest zdecydowanie za mało. Same programy zajmują mi 5,5 GB (i to muszę żonglować w iTunes, w zależności od potrzeby usuwając lub instalując), muzyki ani filmów nie trzymam bo nie mam miejsca, zostaje mi marne 1 giga. Przymierzam się do iP4, ale w grę wchodzi tylko i wyłącznie wersja 32 GB, wtedy dopiero poczuję powiew swobody.

  • 1

    15.  2011-08-23 15:21:42

    To jakie ty programy tam masz? Rage HD i wszystkie wersje Asphalta? Ja mam ip 8GB i jak mi się kończy miejsce to po prostu wywalam nieużywane gry, z reguły bez większego żalu. Większym problemem jest muzyka, jak ktoś lubi słuchać pełne albumy. Ja u siebie mam niecałe 3GB pojedynczych utworów które w losowej kolejności sobie odtwarzam i mi to wystarcza. Jasne, pamięci nigdy za dużo, ale jeżeli dysproporcje cenowe będą takie jak teraz są między 3GS 8GB a 4 16GB (w jakimśtam abo widziałem tego pierwszego za 350pln, tego drugiego za 1700) to ja bym przeżył i mniej pamięci i trochę gorsze bebechy (ale wciąż wystarczające w zasadzie do wszystkiego).

  • 0

    16.  2011-08-24 11:58:58

    Jakby kosztował 1 tys. zł mógłbym się zastanowić, niekoniecznie kupić. Raczej jednak nie będzie tańszy niż o 500 zł. Nie jestem szpanerem kupuję tylko użyteczny sprzęt za rozsądną cenę. Więc, mimo że będzie troszkę tańszy to i tak powyżej pewnej granicy nie będzie mnie interesował.

  • 1

    17. ~  2011-08-24 18:24:32  host: ip-89-174-121-199.multimo.pl

    "Regularna" wersja. "Redaktorom" zabrakło polskiego słowa?

Dodaj swoją opinię