Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Odblokuj kartę SIM zamiast telefonu

Odblokuj kartę SIM zamiast telefonu

LuiN 1 Maja 2008 19:10

0 0

SIMable to kolejna wariacja na temat ominięcia SIMLOCK-a. Tym razem sprawa sprowadza się do użycia dziurkacza i noża.

simable Specjalny zestaw zawiera dedykowany dziurkacz za którego pomocą należy wykonać owalny otwór w górnym biegunie karty SIM. W otworze tym znaleźć się ma specjalny chip, który sprawia, że telefon głupieje i pozwala na zalogowanie się karty z innej sieci, niż ta której do której telefon jest ograniczony przez blokadę SIMLOCK.




simable Lista zgodnych telefonów znajduje się pod tym adresem. Niektóre z nich wymagają wykonania dodatkowego nacięcia na karcie SIM. Zestaw zakupić można na stronie producenta, za 16,99 funtów.

Źródło tekstu: SIMable, wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20. ~Dawidenko  2008-05-01 21:16:10  host: 87-205-61-126.adsl.inetia.pl

    Do AS wroc do szkoly i naucz sie czytac ze zrozumieniem.

  • 0

    21. ~  2008-05-01 23:36:20  host: adsl-dc-49335.adsl.wanadoo.nl

    To nie są żadne bzdury debile! Karta sim zostaje odizolowana z bezposredniego połączenia ze stykami telefonu. Po miedzy kartę a telefon zostaje wpięty odpowiednio zaprogramowany procesor który wysyła omyłkową infotmację do telefonu i to wszystko. Telefon nie ma muzgu ani oczu, dostaje informację na temat użytej karty która jest dla niego "prawdziwa" i wszystko. Co w tym nowego? Nic! DEBILE trzeba było sie uczyć a nie wina pić!

  • 0

    22. ~  2008-05-02 00:01:55  host: f142-155.opera-mini.net

    21 no trzeba było się uczyc,"muzgu",ale ortograficzny DEBIL hehe

  • 0

    23. ~graveman  2008-05-02 00:26:04  host: inet20909nj-0.eranet.pl

    nie ważne jaki muzg, efekty się liczą:)

  • 0

    24. ~AndRe  2008-05-02 00:40:04  host: gaja.tpnet.pl

    Witam Tak karta działa ale nie z modelami które wymieniono na tej stronie !!! Skąd to wiem ??? bo sprzedaje te karty na codzien. Pozatym w niektorych przypadkach taka karta moze uszkodzic telefon DCF-Gsm Serwis GSM

  • 0

    25. ~sqrczybyk  2008-05-02 07:20:05  host: acbm79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeśli ktoś ma jakies wątpliwości moze poczytać, na przykład o alpha-x-sim na stronie dystrybutora: i-tel.mobi tam jest wszystko ładnie opisane, a z komentarzy na allegro widać, że to nie jest ściema.

  • 0

    26.  2008-05-02 08:59:06

    #15: trzeba czytać ze zrozumieniem tekst pisany.

  • 0

    27.  2008-05-02 09:54:24

    @26. Ale błysnąłeś tym komentarzem. Masz jeszcze dla mnie jakieś rady?

  • 0

    28.  2008-05-02 09:56:03

    Fajny pomysł :) a wogóle SIM locki to ograniczenie funkcjonalności telefonu za który JA płacę !:/

  • 0

    29. ~jls  2008-05-02 10:05:41  host: jsl-catv-user-245-143.streamnet.pl

    dobre rozwiazanie

  • 0

    30.  2008-05-02 10:21:06

    Korzystam z tego od pół roku :) Dzięki temu wynalazkowi można znacznie taniej kupić telefon i nie stresować się kiedy nasi magicy będą potrafili zdjąć z niego simlocka ;)

  • 0

    31. ~kutanga  2008-05-02 12:02:50  host: bn54.osiedle.net.pl

    aaaa aa psiik

  • 0

    32.  2008-05-02 12:03:59

    #28: ale płacisz tylko złotówkę, hehe.

  • 0

    33. ~hand  2008-05-02 13:01:50  host: chello089077163055.chello.pl

    32# tak naprawdę płacisz znacznie więcej, gdyż spora część ceny telefonu ukryta jest w opłacie abonamentowej, którą wpłacasz operatorowi przez 24 miesiące.

  • 0

    34. ~Tyfus  2008-05-02 13:06:29  host: 91.197.155.10

    przecieza mozna kupic telefon bez simloka a u operatora tylko "zasieg" :P

  • 0

    35. ~kot  2008-05-02 14:34:34  host: eiq101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hadysz gdzie jest mysz ?? niech ja cie znajde

  • 0

    36. ~ROBSON-GSM SLAWEK  2008-05-07 16:55:29  host: ahz251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    trzeba byc idiota zeby napisac artykul tej tresci lub nie miec pojecia o tym jak dziala w/w kart xsim oraz wsady w jej mikrokontrolerze.

  • 0

    37.  2008-05-07 17:04:31

    ROBSON-GSM SLAWEK - informacja za źródłem: SIMable, do tłumaczenia można być nawet "idiota":) Pozdrawiam specjalistę:)

  • 0

    38. ~matys  2008-09-10 16:02:35  host: 77-253-139-93.adsl.inetia.pl

    WITAM KUPILEM NOKI E 51 I MA BLOKADE NA ERA I PROBOWALEM ADAPTERAMI Z KARTA PLUSA I NIECHCE WOGOLE ZALAPAC PISZE ZE OFFLINE NIEWIEM CO ROBIC POMOCY PROSZE O KONTAKT GG 6706072

  • 0

    39. ~waspior  2008-09-18 18:00:13  host: chello080109125188.15.15.vie.surfer.at

    kupilem chipa i pieknie smiga . minus to to wyciecie na karcie mam telefon se p1i

Dodaj swoją opinię