Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Odblokowany iPhone bezużyteczny po aktualizacji?

Odblokowany iPhone bezużyteczny po aktualizacji?

WitekT 25 Września 2007 20:52

0 0

apple iphoneApple ostrzega, że użytkownicy, którzy użyją do odblokowania telefonu nieautoryzowane programy, ryzykują, że urządzenie może nie działać z następną wersją oprogramowania firmowego.



Od momentu debiutu iPhone w czerwcu, na stronach internetowych hakerzy ujawnili kilka sposobów na odblokowanie telefonu tak, aby można go było używać w sieciach innych operatorów niż AT&T. Przedstawiciele Apple twierdzą, że wiele z tych amatorskich programów czyni zniszczenia w oprogramowaniu telefonu. Uaktualnienie, które Apple planuje wydać w najbliższych dniach może sprawić, że zmienione nielegalnie telefony będą bezużyteczne.




Philip W. Schiller z firmy Apple twierdzi, że nie jest to celowe posunięcie firmy. Jego zdaniem Apple nie może odpowiadać za konsekwencje używania nieautoryzowanego oprogramowania.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Neowin, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22.  2007-09-26 11:59:25

    wow piotr, ten błysk w oku.

  • 0

    23.  2007-09-26 12:22:28

    Kolejny dowód na to, że iPhone to syff :P

  • 0

    24. ~WyprasujMnie  2007-09-26 12:30:13  host: cma224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cytat: "Użytkownicy, którzy dopuścili się nieautoryzowanych modyfikacji oprogramowania iPhone'a naruszyli warunki licencji i utracili gwarancję w przypadku konieczności naprawy wadliwie działającego urządzenia. Trwała niemożliwość korzystania z urządzenia spowodowana instalacją oprogramowania usuwającego blokadę SIM nie jest objęta gwarancją Apple." Jak widać Apple próbuje za wszelką cenę pozbawić gwarancji osoby, które nie chcą zasilić konta mr.Jacobsa odpowiednią kwotą. Prawdopodobnie będziemy mieli możliwość obserwowania "cichej wojny" pomiędzy użytkownikami iPhone'a a programistami Apple. Każde zabezpieczenie prędzej czy później da się obejść, ale to chyba pierwszy przypadek, żeby w necie pojawiło się za free oprogramowanie do zdjęcia smoka z tak zaawansowanego urządzenia.

  • 0

    25.  2007-09-26 12:35:01

    Jeszcze teraz trzeba wymyśleć program na zamontowanie simlocka do niedziałającego iPhona i pan jabuszko może cmoknąć każdego w kant nie powiem czego. Tak, tak zaleciałem onetem bo i notka tego wymaga.

  • 0

    26. ~WyprasujMnie  2007-09-26 12:41:06  host: cma224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Aktualizacja iShita pojawi się prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu. Cytat: "Nieautoryzowane aplikacje usuwające blokadę SIM z iPhone'a dostępne w internecie powodują nieodwracalne zmiany w oprogramowaniu telefonu, które najprawdopodobniej zaowocują trwałym wykluczeniem urządzenia z pracy w jakiejkolwiek sieci komórkowej, kiedy zainstalowane zostaną kolejne aktualizacje firmware." W ramach kontry na blogu tuaw.com pojawił się sposób na założenie blokady...

  • 0

    27.  2007-09-26 12:50:02

    ...czyli sYphone w skrócie :P

  • 0

    28. ~WyprasujMnie  2007-09-26 13:03:08  host: cma224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    najbardziej mi się podoba, że napisali "nieodwracalne zmiany", a założyć z powrotem można... Być może są zmiany w sofcie, ale prędzej czy później dopracują to do perfekcji. Tak samo jak np. Zdjęcie smoka kodem ze starszych Nokii.

  • 0

    29. ~  2007-09-26 13:25:06  host: akq82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @28 hhmm to kody serwisowe takze chyba zle porównanie

  • 0

    30. ~WyprasujMnie  2007-09-26 13:27:19  host: cma224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @29 sądzisz że zdjęcie smoka kodem to tzw. "bruteforce"?

  • 0

    31. ~  2007-09-26 16:03:16  host: akq82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie tylko kody zostały zaprogramowane przez np nokie, a iphone nie umozliwa takich rzeczy bez ingerencji w soft

  • 0

    32.  2007-09-26 16:37:46

    nie mogli napisać, że nieautoryzowana ingerencja w soft spowoduje wybuch iphona i oberwanie połowy jadaczki takiego majsterkowicza amatora?

  • 0

    33. ~z  2007-09-26 21:17:48  host: efp121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze, że tylko ostrzegają a nie karzą np. śmiercią. Na szczęście nie sikam z powodu iphona, którego nie mam i nie zamierzam mieć. Wolę N95 które dopiero zamierzam kupić za bardziej przystępną cenę w 2008 r. Fenomenalny jakiś jest ten g. fon, że wszyscy lecą jakby był ze złota i za darmo.

  • 0

    34. ~BA  2007-09-27 03:42:46  host: 15-pr2-10.acn.waw.pl

    @ WyprasujMnie: nie wypowiadaj się chłopcze na tematy o których nie masz pojęcia, a na dodatek mylisz nazwiska.

  • 0

    35. ~WyprasujMnie  2007-09-27 10:00:16  host: clq244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @BA: o co ci chodzi, chłopcze, mówiąc że mylę nazwiska? A Steve Jacobs to kto? Sprzątaczka w Apple? Może byś chociaż uzasadnił swoją wypowiedź?

  • 0

    36. ~mx2  2007-09-27 10:36:29  host: nat-pr2.aster.pl

    Przereklamowany telefon, nie oferujący nic ponadto co już jest na rynku. Więc o co tyle szumu. ktoś dobrze zrobił kampanię PR i tyle...

  • 0

    37. ~BA  2007-09-27 12:24:04  host: 15-pr2-10.acn.waw.pl

    No właśnie, być może pracuje tam sprzątaczka o takim nazwisku, ale na pewno Steve Jacobs nie jest szefem tej firmy.

  • 0

    38. ~WyprasujMnie  2007-09-27 12:29:10  host: clq244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @BA - chodzi mi o to, że to on podniósła Apple na nogi po tym, jak była bliska upadku. Podejrzewam, że to on był pomysłodawcą iShita i w związku z tym czerpie z tego "małe" korzyści finansowe...

  • 0

    39. ~BA  2007-09-27 17:14:32  host: 15-pr2-10.acn.waw.pl

    On czyli kto? Steve Jacobs? Sorry ale nie znam.

  • 0

    40. ~WyprasujMnie  2007-10-01 08:53:56  host: aatv14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ...sorry, Steve Jobs... Nie wiem, skąd mi się ta kawa wzięła... ;-)

  • 0

    41. ~maniek  2009-10-20 21:42:44  host: host-92-4-64-232.as43234.net

    Panowie mam takie pytanko: Czy jest jakas opcja zainstalowania flash player do 3gs? z wyjatkiem safari?

Dodaj swoją opinię