Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Odblokowany iPhone bezużyteczny

Odblokowany iPhone bezużyteczny

Immortal 1 Października 2007 18:31

0 0

apple iphoneNiecały tydzień temu pisaliśmy, że odblokowany iPhone po aktualizacji może być bezużyteczny. Jak już dzisiaj można się przekonać, tak właśnie się stało.

Apple opublikowało aktualizację oprogramowania, która wprowadza kilka nowych funkcji. Najważniejszą z nich jest obsługa nowego sklepu iTunes WiFi, umożliwiającego kupowanie piosenek bezpośrednio z iPhone. Dodatkowo nowe oprogramowanie łata kilka dość poważnych luk wykrytych już jakiś czas temu.

Niestety próżne okazały się nadzieje tych, którzy myśleli, że Apple tylko straszy niedziałającymi telefonami. Jak donoszą różne serwisy, po aktualizacji iPhone wyświetla jedynie komunikat, o konieczności włożenia poprawnej karty SIM. Jednak nawet gdy ją mamy, aparat nadal wyświetla tę samą informację.




Widać właściciele odblokowanego iPhone będą musieli na własną rękę, aktualizować oprogramowanie, w którym zostały wykryte luki. Mowa tutaj np. o przeglądarce internetowej Safari.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2007-10-01 18:40:11

    celowie zagranie...

  • 0

    2.  2007-10-01 18:55:32

    rosyjscy hakerzy chyba obmyślą jakiś sposób na aktualizację :-)

  • 0

    3.  2007-10-01 19:02:32

    Chwila pracy tęgich głów i znowu będzie można korzystać z odblokowanych i zaktualizowanych iPhonów :)

  • 0

    4.  2007-10-01 20:02:00

    i bardzo dobrze hehe

  • 0

    5.  2007-10-01 20:02:37

    są moze jakieś wieści o meizu m8?

  • 0

    6.  2007-10-01 20:50:59

    śmieszy mnie to, oni naprawdę w to wierzom?

  • 0

    7. ~G.M  2007-10-01 22:03:07  host: bratniak.nat.student.pw.edu.pl

    Na szczescie aktualizacja jest opcjonalna ;) Moim zdaniem jest to celowe posuniecie Apple-dba o interesy swojego kontrahenta AT&T- ale za tydzien dwa i tak obejda to chłopcy z Dev Teamu:)

  • 0

    8.  2007-10-01 23:58:25

    A kiedy będzie oficjalnie u Apple Polska? ://////////////////////////////

  • 0

    9. ~.  2007-10-02 03:14:30  host: bac193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak powstanie Apple Polska to będzie. Narazie mamy SADowników ;-D

  • 0

    10. ~znawca  2007-10-02 08:30:07  host: 87-205-52-121.adsl.inetia.pl

    Bardzo dobrze, że iPhone nie działa po odblokowaniu (i, że nie można go używać np: w Polsce). To badziewie jakich mało (słaby aparat, brak UMTS i MMS). Niech Amerykanie zatrzymają ten szajs w swoim kraju i nie zaśmiecają tym Europy (w tym Polski). My mamy swoje, lepsze telefony (np: nokie i se). Biją one iPhona na głowę.

  • 0

    11. ~M. G.  2007-10-02 08:56:28  host: aarq128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiadomo, że poprawa tego drobnego potknięcia nastąpi, nie takie problemy już rozwiązywano. Trudno było oczekiwać jakiegoś działania od razu bo do końca nie było oczywiste jak ten produkt zareaguje na aktualizacje.

  • 0

    12.  2007-10-02 10:23:51

    znawca: Nokia jest z Finlandii , SE z Japonii. Jakie one nasze ? ;) A co iPhone'a, na pewno da sie, albo niedlugo sie bedzie go dalo aktualizowac 'sposobem' - tzn. najpierw 'zablokowac' telefon, aktualizowac i odblokowac. A niedlugo i tak pojawi sie metoda bezposrednia ;) Co nie zmienia faktu, ze ten terminal jest kiepski - w porownaniu do wielu produktow HTC _NA PRZYKLAD_ :D (a takze serii P od SE (powiedzmy od P990i wzwyz, czesci iPaq'ow (nie tylko najnowszych...) i innych zaawansowanych urzadzen dotykowych).

  • 0

    13.  2007-10-02 13:18:51

    znawca myślisz, że przeciętnej nastolatce jest potrzebny P1i? Z taką ilością funkcji? Sam grubu zastanawiałbym się czy wybrać P1i bo używałem i p1i i Nokii N95. iPhone ma to na czym wielu ludziom zależy, bardzo wygodną obsługę, świetny wygląd, świetną jakość muzyki, prostote, łatwy dostęp do internetu (mi zależy praktycznie tylko na WiFi) i dotykowy wyświetlacz wygodny przy internecie a do tego wygodne obsługiwanie zbiorów muzyki. P1i zawiódł mnie tym, że jest powolny, a wyświetlacz powinien być już lepszej jakości, N95 o dziwo jest w mairę szybka, lekka, tylko brak jej dotykowego wyświetlacza. iphone kupuje dużo ludzi bo jest skrojony na ich potrzeby, wiadomo, że razi szczególnie brak mmsów czy szybkiej transmisji danych, czy ta idiotyczna sprzedaż, blodkady, to porządnie zniechęca. Ale poza tymi wadami ten telefon chyba odpowiadałby mi najbardziej... A mam teraz k800i i jestem wierny SE, ale P1i troche brakuje.... Te wasze lepsze telefony są nie zawsze wygodniejsze. HTC na pewno nie kupię bo obsługa mi bardzo nie odpowiada.

  • 0

    14. ~znawca  2007-10-03 08:58:37  host: 87-205-237-211.adsl.inetia.pl

    Do #12 Planet: Mówiąc nasze miałem na mysli europejskie. Se jest szwedzko-japoński, więc po części nasz (europejski). Do #13 maxbike: iPhone jest drogi. Za te samą cenę można mieć dobrą nokię lub se. Gdybym miał wybierać iPhone czy p1i, to wybrałbym se (oba telefony w tej samej cenie). Po co przepłacać za iPhone. Interfejs w iPhone nie jest taki wygodny. A ten dotykowy ekran bedzie paskudnie wyglądał od ciągłego palcowania (dlatego nie lubię dotykowych ekranów). Ja kupiłem n95. Ma lepszą jakość muzyki niż iPhone, a brak dotykowego ekranu to zaleta, a nie wada.

  • 0

    15. ~znawca  2007-10-03 09:08:30  host: 87-205-237-211.adsl.inetia.pl

    Do #13 maxbike: iPhone sprzedaje się tak dobrze bo firma apple jest marketingowym mistrzem. Zareklamowali w telefonie te funkcje, które dla innych producenów są oczywiste (przegladarka internetowa, google earth), do tego niezwykły interfejs (jedyna dobra rzecz w iPhone). Zrobili to tak dobrze, że nawet brak MMSów nie przeszkadza kupującym. Nie mówię już o tym, że Amerykanie nareszcie (po tylu latach kupowania obcych telefonów) mają produkt swojej rodzimej firmy (czują się bardziej niezależni, oni to lubią). Amerykanie nie znają się na telefonach. Im dobrze wychodzą komputery, i niech tak pozostanie.

Dodaj swoją opinię