Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Od jutra tańsza neostrada tp

Od jutra tańsza neostrada tp

LuiN 6 Kwietnia 2010 10:36

0 0

7. kwietnia Telekomunikacja Polska przedstawi podczas konferencji prasowej nowe, promocyjne ceny najwyższych wariantów neostrady tp.

Jak przekonuje w swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP: (...)będziecie mile zaskoczeni. Będzie naprawdę tanio. Oferta ma być przygotowana jeszcze w oparciu o dotychczasową metodę rozliczeń hurtowych retail minus, więc nowy cennik TP najprawdopodobniej odbije się też pozytywnie na ofertach konkurencji (BSA).




Warianty neostrady tp, które mają być od jutra objęte nową promocją to 6, 10 i 20 megabitów.

Wynikające z porozumienia z UKE rozliczenia z użyciem metody cost plus będą podstawą do budowy ofert TP od III kwartału tego roku. Szerzej o porozumieniu z UKE pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Grupa TP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 71
  • 0

    52. ~  2010-04-06 22:36:42  host: 77-254-167-69.adsl.inetia.pl

    44: A jak ktoś ma tłumienie na 13 db to ile pójdzie?

  • 0

    53.  2010-04-06 22:47:09

    ~52, ja mam od 13 do 15dB tłumienie (zależy czy długim kablem tel mam czy krótkim do routera) i SNR na poziomie 17-18dB i 10Mega mi chodzi, ale 20 nie mam szans. Tyle że Upload nie mam pełnego do 0,80Mbita, ale Upload przy prędkościahc 10 i 20mega cięzko mieć pełny. Chociaz mi to aż tak nei przeszkadza:)

  • 0

    54.  2010-04-06 22:56:17

    52: Podstawowe pytanie: jaką masz teraz prędkość i czy tłumienie jest w ADSL czy 2+? 53: Chyba w Polsce nie ma szans na uzyskanie 1 Mb/s uploadu :) Przynajmniej nie spotkałem się z przypadkiem, żeby ktoś miał pełny upload przy tej prędkości. Dlaczego uważasz, że nie masz szans na 20 Mb/s?

  • 0

    55.  2010-04-06 22:57:36

    Przepraszam, że wpis pod wpisem, ale zapomniałem o czymś... 51: Ja bym nie ufał temu wykresowi. Według mnie on jest błędny.

  • 0

    56. ~  2010-04-06 23:05:28  host: 77-254-167-69.adsl.inetia.pl

    Prędkość teraz to 2 Mb/s Upload to niby 0.25 Mb/s. Ale W testach na rożnych stronkach to mam wyniki tak około do 2.44 MB i o.27 Mb Upload, średnio to 2.21 MB. A tłumienie to właśnie 13 dB i jest w ADSL.

  • 0

    57.  2010-04-06 23:42:04

    Co do 20 Mb/s to nigdy nie można być pewnym, dlatego ja nie gwarantuję, że ruszy. Poza tym SNR musi być też odpowiedni. Może być pewien problem, bo w 2+ dochodzi kilka dB tłumienia i już może być np. 17 dB, także ja tutaj wolę się za bardzo nie odzywać. Najprawdopodobniej nie osiągniesz pełnych 20 Mb/s, ale np. 18 Mb/s.

  • 0

    58.  2010-04-07 11:38:41

    89,90 zł za 6 Mb/s, 99,90 zł za 10 Mb/s 109,90 zł za 20 Mb/s. Umowa 24 lub 36 miesięcy. Przy umowie 24 pierwsze 6 miesięcy za 1 zł Przy umowie 36 pierwsze 9 miesięcy za 1 zł Informacje z 2 ręki nie potwierdzone w 100% ;)

  • 0

    59. ~  2010-04-07 15:47:17  host: dpk11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @adixm 6mb jest teraz juz za 69 zl wiec jesli faktycznie zejda z cen to bedzie jeszcze taniej, skad Ty wziales te ceny? Na razie chyba nie ma co komentowac, poki nie pojawia sie jakies konretne szczegoly.

  • 0

    60. ~  2010-04-09 01:08:19  host: 90-156-25-2.as.kn.pl

    ja naprzyklad nie potzrebuje predkosci mega wielkich, wolalbym zeby 2 czy 4mb bylo tansze o polowe niz jest, niz taniej za 20mb bo ja tego nie potrzebuje ale pociesza mnie mysl ze bedzie taniej dla BSA, bo maja lepsze oferty niz tepsa i bedzie jeszcze taniej

  • 0

    61. ~  2010-04-09 16:16:02  host: dpp69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @60 mysle ze promocja uwzglednia szybsze predkosci, z racji tego ze uslugi dostawcow neta bardzo preznie sie rozwijaja wiec pewnie predkosci 1-2 Mb niebawem bede postrzegane jak w chwili obecnej 256 kb/s. Po za tym teraz jest promo. Nie tylko na 20 mb, ale tez nieco mniejsze predkosci -6, 10 .. , Moze po tej pormocji neo na 6mbb ylo duze zainteresowanie i zadbali tez o wyzsze predkosci ,wazne ze cos robia

  • 0

    62.  2010-04-09 17:54:00

    co to jest 20mb. są w tyle strasznie. inni mają już 48,50,64, czy nawet 100mb/s

  • 0

    63. ~  2010-04-12 09:24:12  host: 167.202.201.4

    Na szczęście wycofują się z oferowania opcji 512kbps. Takie coś w ofercie w tych czasach to archaizm :)

  • 0

    64. ~wtorek  2010-04-12 09:54:50  host: 81.15.160.74

    #63 doprawdy? Jeszcze miesiąc temu znana mi osoba podpisała przedłużenie umowy na 256kbps, bardzo zmartwiona, bo neo na godziny już nie jest dostępna. Znam potrzeby tej osoby oraz możliwości lokalizacji i uważam, że byłby to dla niej idealny wariant dostępu do sieci. Nie wszyscy "siedzą na" RS, HF, czy P2P! Rezygnacja z 521kbps oznaczałaby odcięcie od przewodowego netu sporej grupy klientów (mam kolegów, którym nawet w Warszawie nie pójdzie 1Mbps po miedzi a w infrastrukturę dla kilkunastu osób żaden operator dużo nie zainwestuje - chyba, żeby 1Mbps wpisać do usługi powszechnej;).

  • 0

    65. ~  2010-04-20 15:47:24  host: 90-156-25-2.as.kn.pl

    a ja mysle ze trzeba czasem radykalnie , tzn musi byc postep, jesli bedziemy tkwic dalej na 256kb to nigdy nie bedzie 1gb, tzreba inwestowac, wymienic kable, dialog jakos moze sie rozbudowywac do 1gb to czemu nie tp

  • 0

    66. ~j  2010-04-20 15:49:24  host: 90-156-25-2.as.kn.pl

    #62 z tego co widze to faktycznie TP zostaje w tyle jesli chodzi o predkosci, nie oferuja nic wiecej chyba niz 20, a sa najwieksza firma telekom w kraju, maja mozliwosc, powinni byc przykladem, a sa antyprzykladem

  • 0

    67. ~  2010-04-23 01:20:25  host: 77-254-186-226.adsl.inetia.pl

    tp wychodzi z innego założenia. nie muszą aż tak inwestować by zdobywać klientów. ale moze jakoś państwo i unia wspomogą rozwój sieci tp

  • 0

    68. ~  2010-04-23 01:26:04  host: 77-254-186-226.adsl.inetia.pl

    ale rezygnacja z 512 powinna polegac na tym, że 1mb to najniższa oferta ale tez bardzo tania.i dla osób, które nie potrzebują super szybkiego neta takie rozwiązanie też się nadaje.

  • 0

    69.  2010-04-26 12:53:28

    powinni już u nas w kraju dawno wejść na wyższy poziom. średnia prędkośc internetu powinna być znacznie wyższa niż teraz. a bez obniżania cen i bez dalszego wzrostu konkurencji dla tpsa to się nie uda

  • 0