Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Od dziś HSUPA w Plusie

Od dziś HSUPA w Plusie

LuiN 12 Lutego 2008 15:55

0 0

HSUPA jest uzupełnieniem znanej już technologii HSDPA i umożliwia wysyłanie danych w kierunku z komputera do sieci z prędkością do 1,9 Mb/s, czyli ponad pięciokrotnie większej od obecnie osiąganej w sieci 3G. Od dziś prędkość ta osiągalna jest w ofercie iPlus.

Modemy obsługujące technologię HSUPA (ang. High Speed Uplink Packet Access) pojawią się w ofercie iPlus w drugiej połowie lutego. Pierwszym z nich będzie modem iPlus ExpressCard Huawei E870 HSPA 7,2.




plus hsupa

Modem wspiera wszystkie dostępne technologie transmisji danych: HSUPA, HSDPA, 3G, EDGE i GPRS, umożliwiając pobieranie danych z prędkością do 7,2 Mb/s, a ich wysyłanie z prędkością do 2 Mb/s. Przeznaczony jest do pracy w laptopach wyposażonych w gniazdo ExpressCard 34/54.

Źródło tekstu: Plus GSM     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17.  2008-02-12 18:48:59

    To teraz już wiem dlaczego koło południa ciągle sieć 3G była zajęta i nie szło sie nigdzie po 3G dodzwonić (na GSM było OK)... Pewnie konfigurowali to dziadostwo w dzień jakby w nocy nie mogli :-/ A to była zupełna nowość bo nawet w świątecznym, czy sylwestrowym szczycie 3G śmigało zawsze bez najmniejszego zająknięcia - pewnie z powodu jeszcze nie wielkiej liczby użytkowników.

  • 0

    18.  2008-02-12 18:52:29

    16@ w erze jest 12 miast, w plusie to nie wiem mozliwe ze 2, ale w erze to takie jak, wawa, poznan, trojmiasto, katowice, krakow, wroclaw, lodz, lublin, szczecin, torun, bydgoszcz, pila

  • 0

    19. ~szalony  2008-02-12 18:59:03  host: apn-77-114-13-170.gprs.plus.pl

    Ja zauważyłem coś niepokojącego - u mnie w łodzi np skype lepiej działa po edge niż w umts , po obserwacjach doszłem do tego że Plus w normalnym umts bez hsdpa ma bardzo wolny upload max 64kb/s i w tym jest problem bo modemy hsdpa łapią "fixa" na upload do 384kb/s z opóźnieniem kilku sekund :/

  • 0

    20.  2008-02-12 19:03:57

    @18: Kiedy ostatni raz patrzyłeś na mapki zasięgu polskich operatorów? Bo coś mi się wydaje że to potwornie dawno było...

  • 0

    21.  2008-02-12 20:33:10

    berdys #8: Dlaczego prepaid cierpi? Niekiedy w prepaidzie jest ciekawiej (np. Play). Abo ma swoje prawa, ale prepaid też góruje niekiedy, a że ceny sprzętu? No nie zawsze można mieć wszystko:)

  • 0

    22. ~ja  2008-02-12 21:11:23  host: bvk71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Plus ma hsdpa w ok 50 miastach jak dobrze widze

  • 0

    23.  2008-02-12 21:12:37

    azerus - no jak w Erze było wcześniej to nie wiempo co wprowadzali... przecież kto chciał to w Erze wziął... Idioci...

  • 0

    24.  2008-02-12 21:14:10

    azerus - mylisz się tylko półtora ;-)

  • 0

    25. ~  2008-02-12 22:06:58  host: nat-mo4.aster.pl

    Chyba Hucpa ;-) a od kiedy będzie EDGE w Plusie?

  • 0

    26.  2008-02-12 22:38:53

    Nie piszcie głupot, Panowie.. HSDPA jest dostępne w całej sieci 3G Plusa. Pracuję dla Plusa i tego typu informacje mam na bieżąco :). Aha - ciekawostka. Przypomniała mi się niedawna wypowiedź z jakiegoś forum. A mianowicie: jeden z użytkowników napisał tego typu zdanie.. "Co będzie, gdy operatorzy zakończą wdrażanie w swoich sieciach obu technologii szybkiej transmisji danych - HSDPA i HSUPA? Czy wtedy będziemy używali określenia HSDUPA?" Bardzo to rozbawiło forumowiczów ;) Pozdrawiam :)

  • 0

    27. ~  2008-02-12 22:39:59  host: public-gprs70906.centertel.pl

    A orange ma cokolwiek z hs-dupa?

  • 0

    28.  2008-02-13 00:51:07

    #27: ta, o ile kojarze testuja HSUPA od jakiegos czasu w aglomeracji slaskiej i warszawskiej (czy nie powinno sie tego pisac z duzej litery ? hmm...)

  • 0

    29. ~Dina  2008-02-13 01:00:26  host: p05-08.opera-mini.net

    W Łodzi HSDPA Plusa bardzo ładnie się spisuje. :)

  • 0

    30. ~bart  2008-02-13 04:11:55  host: chello089077180207.chello.pl

    wlasnie tak dziala technologia hsdpa zestawienie sesji idzie po umts i dopiero po paru sekundach modem przelacza sie na hsdpa czasem trwa to w nieskonczonosc i jedziesz po 3 g wolniej niz gdybys mial modem bez obslugi hsdpa ktory nie stara sie wyzej negocjowac :)

  • 0

    31.  2008-02-13 09:34:56

    mam modem ery obsługujący HSUPA od ładnego czasu,i działa bez problemów,szybko i sprawnie. ostatnio sporo przebywam w trójmieście, i tu z zasięgiem najmniejszych problemów

  • 0

    32.  2008-02-13 10:11:23

    Wczoraj w nocy miałem na wyświetlaczu "brak dostępu" we Wrocku, czy to oznaka modernizacji HSDPA -> HSUPA? (Plus)

  • 0

    33. ~nowy  2008-02-13 13:45:22  host: adsn68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Panowie i Panie, co to za pytanie ile miast jest w HSDPA. ciężko zajżeć na mapki operatorów? plus nr 1 (przynajmniej na razie Osobiscie mam tel w play a z internetu korzystam właśnie z plusa bo mają największy zasięg. nie zdażyło mi się żebym nie miał problem z dostępęm do neta a jeżdżę po całej polsce polsce. czasami w jakimś dołku brak zasięgu, ale wystarczy przejechać ok 2 km i już jest przeważnie edge a w większych miastach umts i hsdpa. No nawet w takiej miejscowości jak Łomża niedawno miałem 3,5G ale to chyba był test bo właśnie jestem w Łomży i teraz tylko edge.

  • 0

    34. ~solis  2008-02-15 17:16:22  host: aaxa132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest stronka iplusa , gdzie mozna zasieg sprawdzic : mapa.plusgsm.pl. i sorr, jesli iplus ma najlepszy HSDPA, to i z tym sobie poradzi jak obiecuje.

  • 0

    35. ~miśsetern  2008-02-17 17:44:46  host: 41-107.unused.derbynet.waw.pl

    Co by nie mówić o zasięgach i osiągach i tak iPlus jest na chwilę najlepszym mobilnym internetem. Ciekawi mnie kiedy wymyślą jakiś nowy standard modemów, bo chyba nie ma innej możliwości, żeby ceny expresscarda spadły...

  • 0

    36. ~anfield  2008-02-17 22:15:17  host: 200.105.82.81

    Nie ma czegoś takiego jak lepsze HSDPA czy gorsze. Polecam zarzucić wikipedię, a potem dopiero dyskutować. Oferta wspominanego iPlusa nie różni się od konkurencji lepszym HSDPA. Bo czegoś takiego nie ma! Oferuje stałą minimalną prędkość po przekroczeniu limitu przesyłanych danych, tanie modemy oraz jeden z najlepszych programów antywirusowych.

Dodaj swoją opinię