Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oculus - kumulacja problemów

Oculus - kumulacja problemów

orson_dzi 8 Marca 2018 13:35

2 2

oculus rift

Twórcy gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift nie maja ostatnio dobrej passy. Wszystkiemu winne oprogramowanie.
7 marca użytkownicy gogli Oculus Rift nie mogli z nich korzystać. Jak się okazało, winny całej sytuacji był certyfikat dla jednego z plików, którego ważność wygasła. Do czasu udostępnienia aktualizacji, jedynym rozwiązaniem problemu pozostaje zmiana daty systemowej na dowolną przed 7 marca.

Jak się okazuje, to nie koniec problemów z oprogramowaniem. Oculus Rift nie działa prawidłowo z najnowszymi sterownikami Nvidii. Powodują one problemy z obrazem oraz wydajnością gier. Jest to na tyle poważne, że twórcy urządzenia zalecili powrót do starszej wersji sterowników, oznaczonych numerem 388.59. Oculus zaleca wstrzymanie się z aktualizacją do czasu wypuszczenia odpowiednich poprawek ze strony Nvidii.

Źródło tekstu: Neowin; Oculus; wł     

Dodaj do:

Tagi: oculus rift | oculus

w sumie: 4
 • 1

  1. ~  2018-03-08 14:57:12  host: gw01-vrrp.aminocom.com

  A komu to potrzebne w ogole?

 • -1

  2.  2018-03-08 15:40:59

  No na pewno bardziej niż twój komentarz. Wydaje mi się, że Oculus jednak popłynie. Generalnie może być w sumie jeden gracz na polu PC i chyba to jednak będzie HTC. Zwłaszcza, że współpracują ze Steam.

 • -1

  3. ~  2018-03-08 20:07:49  host: 212.160.172.72

  @1 mi bo patrzyć na Ciebie się nie da...

 • 0

  4.  2018-03-09 07:33:56

  Jeżeli sprzęt przestaje działać, bo jakaś część oprogramowania ma certyfikat ograniczony czasowo, to oznacza, że użytkownik prędzej czy później obudzi się z ręką w nocniku, czyli ze sprawnym ale niedziałającym sprzętem, bo firma uzna, że czas jego użytkowania już się skończył.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet