Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Obsługa konta w Raiffeisen Bank poprzez aplet Java

Obsługa konta w Raiffeisen Bank poprzez aplet Java

WitekT 13 Sierpnia 2004 17:47

0 0

Raiffeisen Bank Polska S.A. uruchomił nową usługę bankowości mobilnej - R-Mobile. Jest to pierwszy na rynku serwis umożliwiający pełny dostęp do usług bankowych za pomocą telefonu komórkowego dowolnego operatora. Usługa jest oparta o technologię Java 2 MicroEdition i GPRS. Oferowana jest klientom posiadającym telefony w sieciach wszystkich operatorów telefonii komórkowej: Era, Plus oraz Idea. Menu bankowe przesyłane jest zdalnie na telefon klienta, dzięki czemu proces aktywacji usługi nie wymaga wymiany karty SIM i może się odbyć bez wizyty w oddziale banku.

Aby uruchomić serwis nie są potrzebne dodatkowe dokumenty, wystarczy skontaktować się z Centrum Telefonicznym. Serwis aktywowany jest natychmiast, a dostęp staje się możliwy po nadaniu kodu RPIN.

Poprzez R-Mobile można między innymi sprawdzić stan konta i przejrzeć historię rachunków, wykonać zdefiniowane przelewy z datą bieżącą i przyszłą, a także założyć lokatę i dokonać spłaty kredytów. Można też przejrzeć szczegóły dotyczące rachunku kart kredytowych – saldo, minimalne kwoty, terminy, etc. Maksymalna kwota transakcji wychodzącej wynosi 4999,99 zł, a minimalna kwota zakładanej lokaty terminowej to 5000 zł.
Wielostopniowy system zabezpieczeń R-Mobile zapewnia pełną ochronę nawet w przypadku utraty telefonu. Dostęp do operacji wymaga podania osobistego numeru RPIN. Po 5 krotnym błędnie podanym RPINIE następuje automatyczna blokada usługi – co 30 dni wymuszana jest zmiana RPINU na nowy kod. Wszelkie dyspozycje klienta są szyfrowane, a numer telefonu, z którego przesyłana jest wiadomość musi zostać zidentyfikowany przez systemy weryfikacyjne banku. Wybrane transakcje wymagają potwierdzenia kodem TPIN (blokowanym po 5 krotnym błędnym wprowadzeniu). Po dłuższej nieaktywności (1-2 minuty) następuje automatyczne wyjście z aplikacji.

Usługa jest dostępna tylko dla klientów Raiffeisen Banku posiadających telefon komórkowy obsługujący technologię Java oraz GPRS. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, a klient ponosi jedynie koszt danych przesłanych w sesji połączeniowej GPRS zgodnie ze stawkami każdego z operatorów.

Źródło tekstu: Raiffeisen Bank Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet