Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Obrotna spółdzielnia

Obrotna spółdzielnia

WitekT 6 Września 2004 14:02

0 0

Spółdzielnia Mieszkaniowa Pojezierze w Olsztynie chce wydzierżawić swoją własną sieć światłowodową. Z czasem ta sieć ma stać się konkurencją dla TP SA, oferując mieszkańcom części Olsztyna darmowe połączenia.

Mamy coraz więcej ofert na wydzierżawienie i prowadzenie usług telekomunikacyjnych na naszym światłowodzie - Zenon Procyk, prezes SM Pojezierze w Olsztynie nie ukrywa zadowolenia. Chcą się naszą siecią zająć m.in. Telekomunikacja Kolejowa, a nawet spółka PKN Orlen - dodaje prezes.

Ktokolwiek dostanie od spółdzielni światłowód, musi spełnić ostre warunki. 30 tys. jej mieszkańców przez światłowód ma się komunikować między sobą przy pomocy telefonu za darmo albo za półdarmo. Tańsze niż gdziekolwiek indziej mają być również połączenia internetowe.
Światłowód został położony podczas instalacji nowej sieci ciepłowniczej.

Po oddaniu sieci do użytku zarząd "Pojezierza" zaproponował mieszkańcom internet. Ale nie tak tani, jak z początku zapowiadał. Za podłączenie do kabla spółdzielnia brała 50 zł. Miesięczna opłata wynosi, na razie, również 50 zł.

Usługi telekomunikacyjne to najszybciej rozwijająca się dziś gałąź przemysłu. To dlatego spółdzielnia postanowiła wydzierżawić swój kabel fachowcom. My nie możemy się nim opiekować - wyjaśnia Procyk. Ale możemy z niego mieć całkiem spory dochód. Nasze zyski z tych usług będziemy przeznaczać na fundusz remontowy, żeby odciążyć mieszkańców i fundusz oddłużeniowy, który pomoże najbiedniejszym. Poza tym, moim marzeniem jest, aby za niewielki abonament spółdzielcy mogli do siebie za darmo dzwonić. Oczywiście taka telefonia działać będzie jedynie w zasobach spółdzielni ale nie mam żadnych wątpliwości, że się przyjmie i sprawdzi.

Źródło tekstu: Życie     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-226.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet