Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Obrady "Stołu bez kantów"

Obrady "Stołu bez kantów"

Ringu 10 Marca 2011 08:56

0 0

9. marca UKE zorganizowało pierwsze spotkanie z cyklu Stół bez kantów. Zaproszeni goście, wśród których byli m.in. przedstawiciele operatorów telekomunikacyjnych i firm organizujących konkursy, rozmawiali na temat loterii SMS-owych.

Urząd Komunikacji Elektronicznej chciałby, aby:
istniała możliwość całkowitego zablokowania wiadomości premium przez klientów (w identyczny sposób, niezależnie od operatora z którego usług korzystają),
istniała możliwość ustalenia przez klienta odgórnego limitu, przeznaczonego na opłaty za konkursowe SMS-y premium,
klienci uzyskali łatwy dostęp do danych firm organizujących konkursy.




Diametralna zmiana funkcjonowania tej branży jest niezbędna, żeby nie kojarzyła się ona przede wszystkim z oszustwami. Szczególnie że na rynku tym działają też firmy uczciwe - powiedziała prezes UKE, Anna Streżyńska.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2011-03-10 09:19:23

    ta ta ta miesiac temu wyslalem wniosek o blokade wszelkiego rodzaju sms premium ofert marketingowych itd. Od 5 dni otrzymuje jakies super promocje typu"pasujecie do siebie" play dzwoni wciska mi drugi abonament dlaczego ktos wie?

  • 1

    2. ~  2011-03-10 09:32:42  host: z24-16.opera-mini.net

    @kwintopl21: Jezeli wyslales wniosek o wycofaniu zgody na przesylanie informacji handlowych na podstawie Ustawy o Swiadczeniu Uslug Droga Elektroniczna to slij czym przedzej skarge do UKE, jezeli wyslales sprzeciw wobec przetwarzania danych w celach marketingowych na podstawie Ustawy o Ochronie Danych Osobowych to skarge kieruj bezposrednio do GIODO.

  • 1

    3.  2011-03-10 09:38:36

    Wszystkim, którzy chcą się pozbyć nachalnego marketingu (SMS, telefony, reklamy), polecam pobranie wniosku ze strony GIODO ( www.giodo.gov.pl/data/filemanager_pl/471.doc ) następnie podpisanie i wysłanie pismem poleconym do swego Operatora.

  • 1

    4. ~galtom  2011-03-10 09:45:47  host: 62-148-76-2.ip.netia.com.pl

    blokada powinna byc domyslna, dla kazdego numeru (nowy/stary/abo/pre-paid - bez znaczenia). Z dniem XX.XX dla 100% numerow w polsce wlacza sie taka blokada (aktywacje od tego dnia tez oczywiscie sa z domysla blokada). Od operatorow przychodzi jednakowe pismo do wszystkich zarejstrowanych uzytkownikow (+wyraznie info na ich stronach www i stronie UKE). Aby zdjac bloakde nalezy wyslac sms'a (ten sam numer dla wszystkich sieci) z tym samym haslem... aby ponownie ja wlaczyc... znow ten sam numer dla wszystkich z tym samym haslem. Po klopocie. Ci co chca grac beda grac - Ci co nie chca beda miec swiety spokoj. Inna sprawa, ze jak pozostanie na rynku 1 czy dwie firmy od loterii to bedzie wszystko... reszta nie bedzie miec klientow - bo nawet nie bedzie jak im sms'a wyslac z pyt. czy chca cos przegrac! :-)

  • 1

    5. ~wierny  2011-03-10 09:51:45  host: 77-254-125-236.adsl.inetia.pl

    Gdyby te firmy były uczciwe za jakie chcą uchodzić to powinny bez żadnych dyskusji oddać pieniądze abonentom których wykorzystały.

  • 1

    6. ~  2011-03-10 10:05:47  host: p20-09.opera-mini.net

    Nie życzę sobie prohibicji z blokowaniem premium dla każdego na start czy w trakcie. Reklamy mogą a nawet powinni. Ogólnie uważam wszystko powinno być aktywne, każda usługa, łącznie z rozmowa na koszt odbiorcy.

  • 1

    7. ~  2011-03-10 10:29:13  host: z08-05.opera-mini.net

    Sorki ze bez pl. liter pisze z telefonu. Ja wlasnie mam taka 100% prohibicje, przy rejestracji numeru zaznaczylem ze nie chce zadnych smsow promocyjnych. I nie dostaje nic, nawet od operatora od jakichs promocjach czego przyznam czasem mi brakuje. Kompletna cisza. Ps. operator play.

  • 0

    8. ~ala  2011-03-10 10:30:57  host: public-gprs151289.centertel.pl

    pewnie wykombinują jeden wspólny sposób np. SMS na *XXX STOP i już. choć pewno każą dzwonić do płatnego BOK aby konsultant to zrobił...

  • 1

    9. ~  2011-03-10 10:36:35  host: t18-15.opera-mini.net

    Play zrobił to za ciebie przyznaj się lepiej. Druga możliwość to prosiłeś o coś co i tak by zrobili sami. W plusie podobno też tak jest. Powiem ci że nie masz czego żałować. Ilość reklam w play to dramat. Spokój jest więcej warty niż marna dycha na promocyjne w skali roku a jak ładujesz systemem dla bonusow to może nie jesteś stratny ani grosza bo byś nie skorzystał nawet.

  • 0

    10.  2011-03-10 10:43:13

    7 - podaj numer, napiszę do Ciebie od czasu do czasu, jak nie masz znajomych.

  • 1

    11. ~bumerang  2011-03-10 10:44:44  host: 193.111.174.150

    a ja bym chciał mieć w telefonie możliwość darmowego odbicia niechcianych SMS-ów wprost do nadawcy i niech się zapcha...

  • 0

    12. ~sintesi  2011-03-10 10:44:47  host: 213-195-165-137.ip.netia.com.pl

    Plus - żadnych reklam, żadnych info **** premium, blokada połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych... :) I mam święty spokój :) Zaznaczone przy umowie: brak zgody na umieszczenie numerów w książkach tel. operatorów oraz na informacje marketingowe.

  • 0

    13. ~  2011-03-10 12:00:21  host: z24-03.opera-mini.net

    ad 9. W Play Mixturze w przeciagu ok 2 miesiecy dostalem tylko 2 smsy z jakimis loteriami czy wygranymi. Da sie zyc. rcicho

  • 0

    14. ~  2011-03-10 13:33:51  host: z30-15.opera-mini.net

    @13: Ciekaw jestem, czy podpisujac umowe na mixture wyraziles jawna zgode na przesylanie informacji handlowych droga elektroniczna? Bo jesli tak, to faktycznie Operator chyba zapodzial twoj numer ;-) Jesli jednak nie wyrazales takiej zgody, to Operator nie mial prawa wysylac ci zadnego sms bedacego informacja handlowo, a przesylajac ci takie wiadomoci zlamal obowiazujace w Polce prawo.

  • 0

    15. ~Kant z Play  2011-03-10 16:13:25  host: dcw46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Maniek· 19 godzin temu Mam właczony ACR. Zadzwonił telefon, a na wyświetlaczy pisze NIEZNANY. Odebrałem, a w głośniczku muzyczka i po chcwili przychodzi sms z numeru 73333 z opisem blabla, że następny sms wyjaśni. Za chwilę następny i że mam być czujny bo .... blalalala i info o konkyrsie 73333.pl 3,69zł za sms. Jak to jest, że się ktoś dzwoni w ramach konkursu "Telefoniczny Konkurs Muzyczny", a nie ma prezentacji numeru? Czy na potrzeby tego konkursu wyłączacie ACR na moim telefonie?

  • 0

    16. ~Kant w Play  2011-03-10 16:15:27  host: dcw46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kant polega na tym, że w połowie 2010 numer +4873333 się prezentował na telefonach, a teraz już NIE. Nie wiadomo kto dzwoni.

  • 0

    17. ~tello  2011-03-10 21:51:54  host: ack5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To spotkanie to "parada oszustów", spotkanie szulerów. Jak inaczej nazwać firmy, które robią skok na kieszonkowe dzieci.

  • 0

    18. ~tello  2011-03-10 21:56:22  host: ack5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w kraju w którym się nic nie produkuje postanowiono zmaterializować, skapitalizować ludzką naiwność i głupotę której mamy w bród. stąd SMSy Premium.

  • 0

    19. ~tello  2011-03-10 22:03:32  host: ack5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przykład: sms o treści: "wyślij (...) a dowiesz się jak beczy twoja komórka. Zrób wrażenie w towarzystwie"

Dodaj swoją opinię