Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Obniżki cen usług zależą od P4

Obniżki cen usług zależą od P4

sirmark 6 Marca 2008 14:34

0 0
Od polityki P4 zależy to, czy w tym roku inni operatorzy obniżą ceny usług na rynku tracącym dynamikę wzrostu - można przeczytać w wywiadzie z Grażyną Piotrowską-Oliwą, prezes PTK Centertel w Gazecie Prawnej.

Prezes PTK Centertel powiedziała, że firma nie jest zainteresowana kupnem P4. Pierwsze pytanie, które trzeba sobie postawić, brzmi: po co, a drugie, za ile. W tym przypadku odpowiedź na pytanie za ile powoduje, że pytania po co stawiać już nie ma sensu
Prezes Piotrowska-Oliwa nie uważa, aby wirtualnym operatorom było prosto zdobywać nowych klientów, ze względu na penetrację, która na koniec 2007 r. wyniosła 109%. Pozyskanie klientów od największych operatorów nie będzie proste, ponieważ z powodzeniem zatrzymują chcących odejść. Prezes zgadza się z analitykami, że za 5 lat penetracja rynku może wynieść ok. 130%. Uważa też, że oczekiwania Polkomtela dotyczące wartości rynku w kwocie 28 mld zł są zbyt optymistyczne.

Piotrowska-Oliwa wypowiedziała się na temat budowy sieci w technologii CDMA. Do przetargu zostały zaproszone cztery firmy: Alcatel-Lucent, Nortel, Huawei i ZTE. Do 29 lutego wszyscy złożyli oferty, a podpisanie umowy przewidywane jest na maj. Wspomniała także, że w drugiej połowie roku ruszyć ma w Orange sprzedaż abonamentu telefonii stacjonarnejw ramach WLR.


Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 80
  • 0

    61. ~arti  2008-03-08 12:27:09  host: efd164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 60: mówisz coś do mnie? czy to gnój paruje? żal w dupie ściska jak komentujesz czyjąś wypowiedż nie uzasadniając co ci nie pasuje - żałosne to jest podobnie jak ty - czyżbym wyczuwał ingerencje kwistasa z innego loginu? ;p hehe

  • 0

    62. ~arti  2008-03-08 12:31:16  host: efd164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 60: do lekarza od nóg? widać ,że na etapie dziecka neo jesteś - jakbym miał twoim bardzo płytkim tokiem myślenia i jeszcze płytszą kulturą osobistą miał się posługiwać w wypowiedziach zwrotnych to powiedziałbym ,że sam powinieneś udac się do lekarza od ryja ....bo cuchnie ci z gęby bardziej niż z dupy a to wszystko przez niewyparzony ryj ;) hehe mam polewke z takich dzieci

  • 0

    63.  2008-03-08 13:33:11

    S!D - zmień myślenie - w kapitalizmie nie dba sie o klienta a tylko sie go zdobywa ;-) Dbanie - jeśłi już - polega na takim kształtowaniu ceny, żeby klient nie zdecydował się zmienić dostawcy usługi czy sprzedawcy towaru. I tyle. Natomiast jak widać, Play za bardzo nie może pochwalić się popytem na swoje usługi. W abonamencie niewiele oferują. Dla firm szczególnie nic ciekawego. A uwierz - jeśli firmy korzystają z prepaidów - to firmy jednoosobowe i niewielkie gdzie komuś się chce bawić w zasilanie pracownikom pre-paidów. Predzej odbywa się to na zasadzie zwrotu części kosztów używania prywatnego telefonu pracownika.

  • 0

    64. ~arti  2008-03-08 15:09:05  host: efd164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    play nie jest idealne - ma sporo wad- na poczatku szczycili sie tym ,że wszystkie taryfy (prepaid , abo ,mix) maja jedna i te sama stawke i nie ma rodzialu promocji na lepszych i gorszych - potem niestety ten podzial wprowadzili - i tak jak dla użytkownikow oferty na karte dali pakiety darmowych sms tak abonamentowców nieco zniechęcili tym ,że dla nich podobnych promocji nie przewidziano - i tylko ciągle te same durnowate promocje ...dostaniesz 6 miesięcy abonament za pol ceny - to juz sie pomalu robi nudne

  • 0

    65.  2008-03-08 21:12:02

    artu no pogratulować ze jednak znalazłeś wady swojej sieci.

  • 0

    66. ~lo matko  2008-03-09 02:57:09  host: xdsl-2514.wroclaw.dialog.net.pl

    Taaa najwieksza wada jest fakt ze koszty za telefon komorkowy spadly mi o 70 % w porownanui do kosztow jakie mialem w orange. A tak serio to wydaje mi sie ze ten wywiad ma w podtekscie zawarta informacje dla marketingowcow play: polacy to glupki nie trzeba obnizac cen i tak lykna oferte trzeba tylko ja dobrze przystroic.

  • 0

    67. ~mirekb  2008-03-09 10:57:17  host: inet20909na-1.eranet.pl

    @66 cos w tym jest to fakt.wieze jednak ze teraz i tak sa dobre promocje,zobaczymy na 2urodziny jakie benda ceny fonow,bo jak dotychczas sa b.dobre z oferta troszke gorzej(szczegolnie przepadanie min)i ceny za gprs,ale na czyms trzeba zarabiac;-)

  • 0

    68. ~  2008-03-09 12:20:34  host: srv.anony-mous.info

    ###62: ty mnie wyzywasz od dziecka? Czlowieku naucz sie wreszcie tego ZAKODUJ do tej pustej mozgownicy - nie ma oferty idealnej, zalezy gdzie kto telefonuje najczesciej! NIE WMAWIAJ ludziom ze u pały jest najtaniej bo mozna placic wlasnie tam wiecej.

  • 0

    69. ~  2008-03-09 12:21:39  host: srv.anony-mous.info

    ###65: widocznie skorzystal z mojej rady i udal sie do lekarza i zaczal leczenie 'na nogi'. hehehe

  • 0

    70. ~  2008-03-09 12:22:35  host: srv.anony-mous.info

    ###66: wszyscy sie z tego cieszymy ale mozna sobie i pogorszyc i zaszkodzi. Zalezy jaki kto ma profil telefonowania.

  • 0

    71. ~  2008-03-09 14:43:03  host: 80.51.91.252

    @66 dlatego też niektórzy nie korzystają z pleja i mają tą sieć za głupków

  • 0

    72. ~arti  2008-03-09 16:43:16  host: egi63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 68 widać że z ciebie psychol - i naprawde wątpie byś miał mózg - naucz sie kretynie lepiej czytac bo jakbyś nie zauważył to powyżej napisałem również o wadach sieci play więc wcale nie uważam ją za jak to ująłeś idealną sieć - alfą i omegą to nigdy nie będzie żadna sieć :) żal słów na takiego bezimiennego głupka który nawet podpisać sie nie umie

  • 0

    73. ~arti  2008-03-09 16:50:59  host: egi63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 68 szkoda ,że ty nie posłuchałeś mojej rady i nie zacząłeś leczenia na "gębę" bo ryja to ty masz nadal niewyparzonego hehe he jak ja lubie jak takie bezmózgowe bezkręgowce jak 68 się wkurzają :)

  • 0

    74. ~do 73 i 72  2008-03-10 13:19:51  host: srv.anony-mous.info

    Rodzice cie tak wychowali zebs tak mowil do bliznich? Pewnie tak, widac cala taka rodzinka. Tylko mnie zastanawia co bylo powodem twoich narodzin? Czyzby juz wtedy bylo becikoe i tatuncio z mamuncia chcieli miec doplyw gotowki?

  • 0

    75. ~  2008-03-10 13:21:39  host: srv.anony-mous.info

    Jak nie ma idealnej sieci to przestan obrazac innych uzytkownikow. Chyba ze jestes jakis slugus tego od ulotek Pały jak mu tam...

  • 0

    76. ~arti  2008-03-10 15:51:54  host: ega221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    74 chciałes mnie jakos obrazic? bo chyba cos spaliłeś i nic ci nie wyszlo - i kretynie to ty zaczales obrazac nie ja a jesli masz zaniki pamieci to poczytaj sobie wyżej - ja pierdziele co za dziecko i ćwok w 1 - jego rodzice napewno nie dorobili albo jak go robili to się kłócili hehe :)

  • 0

    77. ~mruk  2008-03-11 11:14:07  host: 91.202.54.80.static.rdi.pl

    Czekam na tani internet w komórce i mobile TV za rozsądną cenę, koszty rozmów niewiele mnie obchodzą.

  • 0

    78. ~raxip  2008-03-11 20:08:33  host: 217.153.99.180

    No to chłopaki dają upust swojej nienawiści, a telepolis traktują jak arenę. Może Wam sprawia to frajdę, jednak czytający to ... mam wrażenie, że PiS wciąż jest u władzy. Mam wrażenie, że znacie oferty obu operatorów lepiej niż niejeden doradca. Prośba - podzielcie się Waszymi doświadczeniami (za i przeciw) zamiast ciskać się obelgami. Będzie ciekawiej!

  • 0

    79. ~do raxip  2008-03-12 22:20:05  host: srv.anony-mous.info

    raxip: sztuką jest dostrzeżenie zalet i wad u każdegio opa. Niestety "ludzie" pokroju roznosiciela ulotek pały (vel skalarka) pisuara (vel arti) nie dopuszczają argumentów do siebie. Tylko pała i pała (czyt. play). Jedna rasa jedna wiara jeden operator. No cóż, są ludzie i parapety.

  • 0

    80. ~arti  2008-03-13 09:10:57  host: egu65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 79: i niestety ty zaliczasz sie do parapetów i naucz sie czytac kretynie bo o wadach sieci play też pisałem ale czego można oczekiwac od manego który nawet podpisac sie nie umie - zostaje tylko zrodlo jego pochodzenia srv.anony-mous.info kojarzące mi się ze srającą myszą co nawet pasuje do żałosnych wypowiedzi a w zasadzie tyrad na poziomie bezmózga ktorych tutaj udzielasz

Dodaj swoją opinię