Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Obniżka stawek MTR dla TP i Netii

Obniżka stawek MTR dla TP i Netii

sirmark 19 Stycznia 2009 17:34

0 0

19. stycznia UKE wydał trzy decyzje w zakresie zmiany umów o połączeniu sieci zawartych pomiędzy:
Telekomunikacją Polską i Polską Telefonią Cyfrową
Telekomunikacją Polską i Polkomtel
Netią i PTK Centertel

Dokonując zmian w umowach międzyoperatorskich Prezes UKE wziął pod uwagę nałożone na Polkomtel, PTC i PTK Centertel obowiązki w zakresie dostosowania wysokości opłat z tytułu dostępu telekomunikacyjnego do ponoszonych kosztów. Wysokość opłaty za minutę połączenia wnoszonej przez operatora sieci stacjonarnej na rzecz operatora sieci komórkowej, w której nastąpiło zakończenie połączenia głosowego:
· do dnia 30 czerwca 2009 r. wynosić będzie 0,2162 złotych;
· od dnia 1 lipca 2009 r. zostanie obniżona do poziomu 0,1677 złotych za minutę.

Ze względu na wystąpienie przypadku wyjątkowego, powodującego bezpośrednie i poważne zagrożenie zarówno dla konkurencyjności, jak i dla interesów użytkowników, UKE zdecydował się skorzystać z uprawnienia wynikającego z art. 17 Prawa telekomunikacyjnego i odstąpił od przeprowadzania postępowania konsultacyjnego. W związku z tym wydane decyzje będą obowiązywały do dnia 8 lipca 2009 r.




Obniżenie stawek MTR jest niewątpliwie korzystne dla operatorów sieci stacjonarnej, gdyż daje możliwość skutecznego konkurowania z ofertami operatorów mobilnych i ograniczenia zjawiska fix-mobile substitution (rezygnowania przez abonentów sieci stacjonarnych z usług tych sieci na rzecz usług realizowanych przy pomocy sieci mobilnych). Aby ten pozytywny dla operatorów stacjonarnych efekt mógł być zrealizowany, muszą oni "skonsumować" obniżki stawek MTR poprzez obniżki stawek detalicznych za połączenie do sieci mobilnych. To niewątpliwie stanowi realizację interesów użytkowników końcowych korzystających z usług świadczonych w tych sieciach.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~Simplusowiec  2009-01-19 17:44:05  host: 116.34.rev.vline.pl

    To ile bedzie kosztowac minuta rozmowy z Simplusa do Ery, Orange i Play? 35 groszy brutto niebawem a 5 gr wewnatrz Plusa? Szybkiej, łopy, szybciej, czekamy!!!

  • 0

    2.  2009-01-19 17:55:58

    hehe, juz to widzę :P trzeba będzie poczekać na stawkę powiedzmy 30 gr do wszystkich na przykład u Ery czy Plusa :(

  • 0

    3.  2009-01-19 18:06:13

    He, MTR spadł znacznie dla TP i Netii, a stawki w rezultacie pewnie spadną o kilka groszy.

  • 0

    4. ~janko muzykant  2009-01-19 18:16:12  host: chello089078125173.chello.pl

    A co na to Grażyna Piotrowska Oliwa?

  • 0

    5. ~  2009-01-19 18:32:49  host: f96-062.opera-mini.net

    graza bedzie przeciw a nawet za hehe

  • 0

    6. ~  2009-01-19 18:33:30  host: f96-062.opera-mini.net

    bedzie nie chce ale musze

  • 0

    7. ~ziomek13  2009-01-19 19:21:08  host: acks254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    popieram mtr nie tyle zerowy co jak najbliszy zera dla wszystkich;simplusowiec dalej buja w obłokach-kup sobie człowieku 2 telefon i po kłopocie lub zmien dotychczasowy np na d780;juz pisałem JAK JA BYM BYL PRZESEM POLKOMTELA TO NIE OBNIZYL BYM CEN O ANI GROSZ bo nie widze podstaw jak są miliony poddanych

  • 0

    8. ~ziomek13  2009-01-19 19:29:05  host: acks254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dalej bedziesz płacił 60gr ,w najlepszym wypadku 50gr;zejdz na ziemie i ogranij sie

  • 0

    9. ~ukenamuniu  2009-01-19 19:29:42  host: 86-59-n1.aster.pl

    Z całą pewnością, jak chce UKE, stacjonarni "skonsumują" obniżki MTR. Piszących decyzje przenieść do działu nekrologów, lub jak dalej się nie sprawdzą to do działu praktycznej gospodyni (pożyczone z Gry Anioła).

  • 0

    10. ~  2009-01-19 19:34:32  host: f96-062.opera-mini.net

    ziomek a tfoja stara ile bendzie placic?

  • 0

    11. ~Simplusowiec  2009-01-19 19:35:30  host: 116.34.rev.vline.pl

    Do ziomek13: Ale w maju będzie 10lat jak korzystam z tego samego numeru Simplusa! Pakiety internetowe maja najlepsze biorąc pod uwagę zasięg w Polsce!!! Rozmowy po 5gr/min do 5 stacjonarek i Plusa tez sa fajne. Poza tym komórkę służbową mam i dzwonię na inne numery jak muszę:) Kolejnych zabawek nie chcę kupować.

  • 0

    12. ~ziomek13  2009-01-19 19:45:53  host: acks254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja mam długo nr 505 x00 y50 i niestety kocham go platonicznie bo chce gadac tyle ile trzeba i z kim chce a nie tylko w orange

  • 0

    13.  2009-01-19 19:48:42

    "Ale w maju będzie 10lat jak korzystam z tego samego numeru Simplusa!" Chwalisz się czy żalisz? :)

  • 0

    14.  2009-01-19 19:50:28

    #12: ja też mam 505 i dalej ładnie też go bardzo platonicznie kocham. Mieszka w szuflandii i dobrze się tam czuje :)

  • 0

    15. ~kwistas  2009-01-19 21:30:57  host: w3cache.wignet.pl

    @r jak chcesz to raz dwa można Ci ten numer wyłączyć :P

  • 0

    16. ~  2009-01-19 21:31:08  host: w3cache.wignet.pl

    oczywiscie 505

  • 0

    17. ~janko muzykant  2009-01-19 21:31:48  host: chello089078125173.chello.pl

    Czy w temacie dotyczącym mtr mogliby się wypowiadać wysoko wyspecjalizowani forumowi eksperci, a nie dzieciaki w stylu ziomek13? Tych zapraszamy do tematów o tuBiedronce czy nowej ofercie taktaka, tam mogą brylować i przekonywać czemu lepszy jest plej na kartę, albo dlaczego simplus po doliczeniu dwudzistu pakietów jest o pół grosza tańszy od taktaka z pakietami siedmioma i dlaczego nowa oferta 36.6 jest tak kiepska oraz co na to konkurencja ze snickers mobile. Sio.

  • 0

    18. ~nick  2009-01-19 21:53:38  host: eid63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najbardziej podoba mi się ten fragment: "Obniżenie stawek MTR jest niewątpliwie korzystne dla operatorów sieci stacjonarnej, gdyż daje możliwość skutecznego konkurowania z ofertami operatorów mobilnych i ograniczenia zjawiska fix-mobile substitution (rezygnowania przez abonentów sieci stacjonarnych z usług tych sieci na rzecz usług realizowanych przy pomocy sieci mobilnych)". Oznacza to ze spadnie tempo rezygnacji ze stacjonarnego więc o obniżce abonamentu i neostradzie bez abonamentu za telefon (w tym zawieszenie lini, utrzymanie linii) będzie można jak do tej pory tylko pomarzyć.

  • 0

    19. ~whoopi  2009-01-19 22:16:47  host: chello089076225005.chello.pl

    BUAHAHA!! "BEZPOŚREDNIE i POWAŻNE zagrożenie zarówno dla konkurencyjności, jak i dla interesów użytkowników" BUAHAHA!! Jak to pierdyknie wszystko w sądach, to UKE się nie pozbiera.

  • 0

    20. ~Simplusowiec  2009-01-20 10:58:08  host: 116.34.rev.vline.pl

    Do nr13: Chwalę się, nie jestem komórkową prostytutką, nie daję każdemu po trochu tylko całe 10lat Simplusowi:)

Dodaj swoją opinię