Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Obje, czyli domowa sieć przyszłości

Obje, czyli domowa sieć przyszłości

sirmark 2 Marca 2004 00:46

0 0

Badacze z należącego do Xeroxa laboratorium PARC opracowali meta-standard umożliwiający wymianę danych pomiędzy wszystkimi urządzeniami elektronicznymi.

Obje to nowa architektura oprogramowania, która zapewni kompatybilność wszystkich urządzeń elektronicznych i pozwoli im na wymianę danych w sieci domowej. Meta-standard pozwala urządzeniom połączonym w sieć "uczyć się" swoich standardów komunikacji - podczas połączenia obie strony połączenia negocjują wspólny język. Obje pozwala na udostępnienie zasobów sieci (przewodowej lub bezprzewodowej) wszystkim sprzętom, bez względu na ich typ, system operacyjny czy rodzaj połączeń. Co więcej, oprogramowanie koordynujące całość procesu nie musi być umieszczane w każdym urządzeniu sieci, gdyż funkcję wirtualnej machiny przejmuje na siebie osobna jednostka (badacze z PARC posługiwali się w tym celu handheldem iPaq z 32MB pamięci).
Wdrożenie Obje do zastosowań komercyjnych mogłoby oznaczać koniec sterowników i rozszerzenie możliwości sprzętu elektroniki domowej, w którym łatwość obsługi jest szczególnie istotna. Wprawdzie nie ma jeszcze finalnej wersji oprogramowania Obje, ale prace są zaawansowane i Xerox już prowadzi rozmowy z producentami, którzy mogliby być zainteresowani wykorzystaniem tej technologii.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-5-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet