Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Obiektywy Schneider-Kreuznach w telefonach LG

Obiektywy Schneider-Kreuznach w telefonach LG

sirmark 26 Października 2006 14:52

0 0

LG Electronics podpisał kontrakt z renomowanym producentem komponentów optycznych niemiecką firmą Schneider-Kreuznach.

LG Electronics jest pierwszą firmą produkującą telefony komórkowe, z którą nawiązał współpracę Schneider-Kreuznach. Najnowszy telefon LG "Shine" jako pierwszy na świecie będzie wyposażony w cyfrowy aparat fotograficzny z obiektywem firmy Schneider-Kreuznach.

"Współcześni użytkownicy telefonów komórkowych oczekują, że aparat fotograficzny w telefonie będzie spełniał najwyższe standardy jakości. Teraz, dzięki wsparciu firmy Schneider-Kreuznach, LG Electronics będzie oferować swoim klientom najwyższej klasy sprzęt telefonii mobilnej"- powiedział Skott Ahn, Executive Vice President LG Electronics.
Ceremonia podpisania umowy miała miejsca w Seulu 25 października 2006 r. Współpraca pomiędzy firmą LG i Schneider-Kreuznach obejmuje wspólny branding, współpracę działów R&D oraz certyfikaty jakości.

Badania instytutu IC Insight pokazują, że rynek telefonów komórkowych z aparatami fotograficznymi będzie rósł i osiągnie wartość 910 milionów do 2010 r. Prognozy firm pokazują, że segment ten w 2006 r. będzie stanowił 54% rynku, w 2008 r. 68%, a w 2009 r. aż 75%.

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2006-10-26 14:59:08  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

  Ciekawo jakie matryce wprowadzą w połączeniu z tymi obiektywami...

 • 0

  2.  2006-10-26 16:03:51

  A ja mam telewizor SHNEIDERA :P

 • 0

  3. ~Longman  2006-10-27 00:07:06  host: euj240.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A to ciekawe, bo oznacza to alians Samsunga (do ktorego obecnie naleza marki m.in. Schneider-Kreuznach i Rollei) i LG. Jestem zarowno fotografem-amatorem (wiec co nieco o tej branzy wiem), jak i wielbicielem Dalekiego Wschodu. LG i Samsung to dwa rozne czebole - do niedawna taki alians byl nie do pomyslenia.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-234-0-2.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.